...

Barista Ekipmanları

 

Barista Ekipmanları

Barista kültürü ülkemize İtalya’dan gelmektedir. Barista ekipmanları ise 1967 yılında İtalya’da kurulan bir şirket, paslanmaz çelik malzemeden yapılmış hem profesyonel hem de ev tipi ekipmanlar üretmeye başlamasıyla baristacılık gelişti ve günümüzde sanat haline geldi. Güzel bir kahvenin yanın da şık bir sunum hepimizi mutlu eder. Her barista ustasının ve kahve severlerin ihtiyaç olan ekipmanlardır. İtalyan ekolünü tüm portföyüne yansıtmayı başarmış olan barista ekipmanları,Türkiye’de de alanında en popüler ve yaygın barista ekipmanları olmayı başarmıştır.

Barista Ekipman Modelleri

 İşte, evde, bir arkadaşınızla sohbette, yağmurlu havalarda vb. birçok zamanda tercihiniz genellikle kahvedir. Kahve hayat koşuşturmanızdaki bir ara duraktır. Bu durakta da güzel bir kahve içmek isteyeceksiniz. Her kahve ekipmanında güzel kahve yapılmaz ama barista ekipmanlarıyla tadı güzel kahveler içeceksiniz. barista kahve ekipmanları arasında en sık kullanılan ürünlerdir. Barista ekipman modelleri, istediğiniz ölçüde süt kullanmanızı ve demleme yapmanızı sağlar. Ayrıca süt ısıtma ve köpürtme gibi işlemleri de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Barista Ekipmanları Fiyatı

Güzel bir kahve için kaliteli barista ekipmanları kullanılması gerekmektedir. Bu ekipmanlara da en uygun en iyi fiyata mutfakyeri.com ‘ da sahip olabilirsiniz. Usta baristalardan evlerinde kahve yapan kahve severlere

Süt Potu ve Pitcher Modelleri

 İşte, evde, bir arkadaşınızla sohbette, yağmurlu havalarda vb. birçok zamanda tercihiniz genellikle kahvedir. Kahve hayat koşuşturmanızdaki bir ara duraktır. Bu durakta da güzel bir kahve içmek isteyeceksiniz. Her kahve ekipmanında güzel kahve yapılmaz ama Süt Potu ve Pitcher ekipmanlarıyla tadı güzel kahveler içeceksiniz.  Kahve ekipmanları arasında en sık kullanılan ürünlerdir. Süt potu ve pitcher modelleri, istediğiniz ölçüde süt kullanmanızı ve demleme yapmanızı sağlar. Ayrıca süt ısıtma ve köpürtme gibi işlemleri de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

SÜT POTU PROF 500 ML İle Köpüksüz Kahvelere Son

Paslanmaz çelikten üretilmiş son derece kaliteli olan ürünümüz yumuşak içimli kahveler yapmanın geleneksel yöntemlerinden biridir. Süt potu 500 ml sivri burunlu dar ağızlı yapısı sayesinde sütü yavaş ve kontrollü dökmenizi sağlamaktadır. Süt potu krema yapmak için, sütü köpürtmek veya sütlü kokteyller hazırlamakta size mutfaklarınızda yardımcı olacaktır.  Kulpunun geniş olması ve pota değmiyor olması sayesinde elinizi yakmaz ve tutarken zorluk yaşamazsınız. Süt köpürtme potu kaplamasızdır, sıcağı geçirmez, hafif bir yapıya sahiptir ve kullanımı rahattır. Süt potu 500 ml buhar çubuğunda sütünüzü istediğiniz kıvamda köpürterek cappuccino, latte, mocha vb. kahveler hazırlayabilirsiniz. Süt potu  Latte Art için ideal bir üründür.

Epinox Pitcher Profesyonel Çelik Süt Potu - 500 ml İle Kıvamında Kahveler

Barista mutfaklarınızda size kolaylık sağlayacak Epinox pitcher çelik sürahi kahve süt potu Kahve makinenizin buhar çubuğunda sütünüzü istediğiniz ısı ve kıvamda köpürterek cappuccino, latte, mocha vb. kahveler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca aynı yöntem ile sıcak çikolata, salep gibi içecekler de hazırlayabilirsiniz. Paslanmaz çelik süt potu, ördek ağızlı modeller, özel ağız yapıları sayesinde kontrollü bir akış sağlar. Ürünler paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir, dayanıklıdır. Teflon iç yüzeyi sütü yakmadan ısıtabilmenizi sağlar. Latte Art için idealdir.

Epinox Seramik Demleme Kırmızı Fsk 2 - Beyaz Fsb 2 İle Ağız Tadında Kahve

Modern zamanın yeni demleme ürünlerinden biri olan seramik kahve demleyici özel demleme filtresi kullanır. Epinox seramik kahve demleme hafiftir ve temizlemesi kolaydır. Bulaşık makinesinde yıkanabilir, herhangi bir dayanıklılık kaybı olmaz. Ürünümüz sayesinde suyun akışını, sıcaklığını ve zamanlamasını ayarlayarak kendi ağız tadınıza göre aromalar elde edebilirsiniz.  Seramik, külah şeklindeki bu araç geleneksel kahve demleme araçlarının günümüzdeki yeni versiyonudur. Filtre hariç başka bir ekipman gerektirmez, son derece kullanışlıdır. Epinox seramik kahve demleme seti, kahve tadı ve aromasıyla oldukça keskin veya oldukça yumuşak olabilir. Epinox seramik kahve demleme iki adet renk seçeneği vardır.

Epinox Cam Kahve Demleme  Koku Barındırmaz

Orta büyüklükteki kahveleri öğüttükten sonra filtreyle süzmeyi sağlayan bir demleme aparatıdır. Kullanılan cam borosilkat camdan üretilmiştir. Epinox cam kahve demleme Borosilkat cam sayesinde kimyasallıktan ve ısı etkisinden korunur ve Sıcakta genleşme  dayanıklıdır. Kimyasal kalıntı veya koku barındırmaz. Leke, karartı veya tortu bırakmaz, kolayca temizlenebilir. Epinox seramik kahve demleme seti yumuşak içimli demleme için uygundur. Demleme metodu açısından chemax olarak bilinir. Chemax ile kahve demleme gövde ve tat olarak damlama tipi kahvelere benzerlik gösteren, kahvenin daha yavaş ve daha etkili demlenmesini sağlayan bir yöntemdir. Ahşap tutacakları sayesinde el yakmaz ve tutacaklar tamamıyla ısıya dayanıklıdır. Su geldiğinde şişme veya kabarma yapmayan kaliteli ahşaptan oluşmuştur.

Epinox Barista İbriği İle Özel Demleme

Birinci sınıf kalitesinde olan bu ürün paslanmaz çelikten üretilmiştir. Alevli ve indüksiyonlu ocaklara uygun dayanıklılıktadır. Barista ibriği temizliği oldukça kolaydır, bulaşık makinesinde yıkanabilir. Tortu, leke veya koku bırakmaz. İnce uzun başlığı sayesinde demleme sifonlara bile su koyabilecek darlığa sahiptir. Epinox kahve demlemek için özel olarak üretilmiş bir kettle’dır. Sıcak suyun akışını kontrol etmeye imkan sağlar. Kapak kısmı sağlamdır, dökerken düşmez. Bu da kapak tutma yerinin silikon ve hafif olmasından kaynaklanır. 1000 ml hacme sahiptir ve kendi haliyle hafif olduğu için dolu halinde bile fazla ağırlık yapmaz. 

Epinox Sifon Kahve Demleme 3 Bardak Sfn 3G İle Hassas Isı

Klasik kahve deneyimlerinin yanı sıra size hem keyifli hem de daha lezzetli aromalar sağlar. Rengi daha berrak, kahve tadı daha keskin ve gerçekten kaliteli bir kahve içmek için en iyi demleme yöntemi Sifondur. Epinox kahve sifonu kahve pürüzsüz ve taze tutmaya çalışan bir yöntemdir. Her fincan için bir kaşık kahve koyularak yapılır ve en fazla 3 bardak kahve çıkar. Epinox sifon kahve İki cam hazneden oluşan üründe amaç kahveyle suyun karıştığında suyun tadının daha az gelmesi, bulanık bir kahve görünümünü kaldırması ve hassas bir şekilde ısınabilmesini sağlar. İki cam hazne arasında su geçişi olur ve en sonunda demlenmiş kahve, kahve taneciklerinden süzülmüş olarak alt bölmeye iner. Alt haznesi aynı zamanda sürahi olarak da kullanılabileceğinden sonunda hazır olan kahveyi fincana o hazneden koyabilirsiniz.  Borosilkat camdan yapıldığı için camda ısıya bağlı bir gevşeme ve genleşme olmaz. Aynı zamanda borosilkat cam en kaliteli camlardan biridir. 

Profesyonellerin özellikle tercih ettiği barista ekipmanlarından biridir. Tamper matı dış tarafı silikon ile kaplı olan bu TAMPER MATI koyulduğu tezgâhın çizilmesini silikonlar sayesinde engeller. Köşeleri sivri değildir, oluşabilecek kazalardan korur. Tezgahların dış taraflarına veya bütün köşelerine yerleştirebileceğiniz bu ürün kolay yerleşebilmesi için 90 derecelik dik açıya sahiptir.

Ceviz Tamper, Ahşap Saplı, 53 mm İle Eşitliği Sağlayın

Tamper ile pres uygulamak (temp etmek), öğütülmüş kahvenin kaşığın (portafiltre) içerisinde sıkıştırılarak yüzeyinin düz hale getirilmesidir. . Bu espresso alımında ne kadar iyi extraksiyon olacağını doğrudan etkiler. Kahve sıkıştırılıp yüzey düz hale getirilerek suya karşı bir direnç oluşturulur  ve suyun kahvenin içerisinden eşit bir şekilde geçmesi sağlanır. Ceviz tamper Ahşap sap ve paslanmaz tabandan üretilmiştir Tamper, metal yuvarlak bir tabandan ve kullanımı için bir sap kısmından oluşur. Taban çapı, kaşığın (portafiltrenin) çapına eşit olmalıdır. 

ESCOBARİSTA SÜT POTU 60 cl  Sütü Yakmaz

Oldukça dayanıklı olan bu süt potunun iç yüzeyi sütü yakmadan ısıtabilmenizi sağlar. Paslanmaz çelik süt potu kolayca çizilmez, yıpranmaz ve aşınmaz. Kontrollü bir sıvı akışı için minimal, özel bir ağız yapısına sahiptir. Bu sayede de sıçratma yapmaz. Süt potu, kaplamasızdır ve renkleri metalik renk yapısına sahiptir. Çelik süt köpürtücü renk çeşitleri vardır. Renk çeşitleri ise;

Ateş kırmızısı

Altın sarısı

Saks mavisi

Titanyum siyah

Gökkuşağı

 Bu süt potu ile yumuşak içimli kahveler, sütlü kokteyl-karışımlar ve krema yapabilirsiniz. Parlak renk yapısı sayesinde karanlıkta kendini belli eder ve bu sayede çarpma, dökme, düşürme gibi oluşabilecek kazalardan korunmuş olursunuz. Kolayca temizlenebilir olmasının yanı sıra bulaşık makinesinde de yıkanabilir.

 MOTTA BARİSTA SÜT POTU SİYAH/BEYAZ ÖZEL DESEN PITCHER 50 cl İle Şık Tasarımlar

Şık tasarımları seven ve kullanışlı ekipmanları kaçırmayan profesyoneller için yapılmış son derece kaliteli bir üründür. Süt potu yumuşak içimli kahve, sütlü kokteyller veya krema yapmanın en pratik çözümlerinden biridir. Dar başlığı sayesinde sütü fincana veya bardağa koyarken yanlarından akıtmaz ve etrafa dökülmesini engeller. Süt köpürtme potu geniş başlı kulpu sayesinde tuttuğunuzda sıcak dahi olsa parmaklarınıza değmez, el yakmaz. Ayrıca sütün de yakılmadan ısıtılmasını sağlar. Son derece dayanıklıdır ve özel ağız yapısı da sütün akışını dengeler. İç yüzeyi teflondan yapılmıştır bu sayede paslanma yapmaz ve çizilmez. Dış yüzeyi kumlama boyadan yapılmıştır.

LATTE PRO TERMOMETRELİ SÜT POTU 600ml İle Doğru Kaynama

Süt ısısı 72 dereceyi geçtiği zaman, süt karamelize olur ve zararlı bakteriler üretir. Latte pro da tam bunun için üretilmiş bir üründür. Doğru kaynama ısısını ayarlayarak zararlı bakteri oluşumu engelleye bilirsiniz. Ayrıca latte pro’nun ısı göstergesi sayesinde sütün ısısını gözlemleyerek sütü yakma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.  Paslanmaz çelik süt potu,  bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur.

MOTTA SÜT POTU PITCHER  İle Latte Art

Teflon iç yüzeyi sütü yakmadan ısıtabilmenizi sağlar. Özel ağız yapısı sayesinde kontrollü bir akış olur, Latte Art için en ideal süt potudur. Paslanmaz çelik süt potu renk çeşidi vardır. Inox çeşitlerin iç ve dış yüzeyi kaplamasız, tamamen paslanmaz çeliktir. İster evde, isterseniz işletmenizde en güzel latte ve cappuccinolar için Motta Süt Potu tercih edeceksiniz.

Barista Kahve Ekipmanları Fiyatı

Güzel bir kahve için kaliteli barista ekipmanları kullanılması gerekmektedir. Bu ekipmanlara da en uygun en iyi fiyata mutfakyeri.com ‘ da sahip olabilirsiniz. Usta baristalardan evlerinde kahve yapan kahve severlere kadar herkesin tercihi ekipmanlar sizde kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ceviz Tamper, Ahşap Saplı, 53 mm
₺141,60 + KDV
D2
₺2.222,98 + KDV
₺4.445,95 + KDV
D1
₺1.945,10 + KDV
₺3.890,21 + KDV
D3
₺2.222,98 + KDV
₺4.445,95 + KDV
D4
₺2.222,98 + KDV
₺4.445,95 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR