...

ÇAY MAKİNELERİ

 

ÇAY MAKİNELERİ

Çay, geçmişten günümüze kültürümüzde çok önemli bir yer edinmiş bir içecektir. Yıllardır kahvaltı sofralarının, dükkan önü muhabbetlerinin vazgeçilmezi olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte artık kalabalıkların hakim olduğu yerlerde klasik çay demlikleri yerini çay makinelerine bırakmıştır. Çay makineleri suyu daha hızlı ısıtma ve çayı daha hızlı demleme özellikleri ile donatılmıştır. Bu sayede zamandan tasarruf edilmesini sağlarlar. Üstelik farklı kapasitelere göre farklı çeşitleri de bulunur. İster evinizde, ister iş yerlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür.

ÇAY MAKİNELERİ MODELLERİ

Çay makinelerinin modelleri aslında geniş bir yelpazeye sahiptir. Eğer Türk kültürünün vazgeçilmezi semaverden esinlenerek yapılan sanayi tipi çay makineleri arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Silver Çay Makineleri 8 farklı kapasitedeki çay makineleri ile karşımıza çıkıyor. Nerede kullanacağınıza bağlı olarak çıkarabileceği bardak sayılarına göre ayrılan Silver marka çay makinelerini mutfakyeri.com’dan inceleyebilirsiniz.

ÇAY MAKİNELERİ FİYATLARI

Çay makineleri genel olarak kapasitelerine göre fiyatlandırılmaktadır. Yapımlarında kullanılan malzemeler de fiyatlandırma aşamasında göz önünde bulundurulur. Elektrikli çay makineleri, doğalgazlı çay makineleri gibi farklı çeşitleri de bulunur. Tamamen kendi ihtiyaçlarınıza doğrultusunda seçimlerinizi belirleyerek fiyatlarına göre değerlendirme yapabilirsiniz.

ÇAY MAKİNELERİ MODELLERİ

Çay demlikten içilir anlayışına son verecek ve sizi çok daha az uğraştırarak zaman kazanmanızı sağlayacak endüstriyel çay makineleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Çıkardıkları bardak sayılarına göre farklı kapasite seçenekleri bulunur ve buna göre fiyatlarını değerlendirerek kolaylıkla seçiminizi yapabilirsiniz. Üstelik sadece endüstriyel mutfaklar için değildir. Daha az kapasiteli çay makinelerini evinizde veya ofisinizde de dilediğiniz gibi kullanmanız mümkündür.

ENDÜSTRİYEL ÇAY MAKİNESİ NASIL OLMALIDIR?

Endüstriyel ürünleri satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken unsur hizmet verdiğiniz alandaki tüketim sıklığıdır. Özellikle çay makinelerini seçerken de buna dikkat etmelisiniz. Aynı anda toplam kaç kişiye servis yapmanız gerektiğini yaklaşık olarak belirleyerek bu hususta kapasiteler arası karşılaştırmalar yaparak ihtiyacınız olan çay makinesini belirleyebilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL ÇAY MAKİNESİ NASIL KULLANILIR?

Çay makineleri tüketici ihtiyaçları doğrultusunda farklı ebat ve kapasitelerde üretilir. Çay makinelerinin ebatları ve kapasiteleri değiştikçe kullanım şekilleri de değişir. Büyük çay makinesi modellerinde genellikle semaver musluklar tercih edilirken daha küçük makinelerde basmalı musluklar yaygındır.

ENDÜSTRİYEL ÇAY MAKİNELERİNİN BAĞLANTILARI NASIL YAPILMALIDIR?

Tüp ya da doğalgaz bağlantısı olan çay makinelerinde bağlantılar uzman bir personel tarafından gerçekleştirilmelidir. Daha küçük kapasiteli bir çay makinesi tercih ettiğiniz takdirde ise tüp ya da doğalgaz değil, elektrik bağlantısı kullanılacaktır. Bu durumda da prizin kalitesi büyük önem taşımaktadır. Bir uzman yardımıyla elektrik bağlantısı kontrollerini mutlaka yaptırmalısınız.

ENDÜSTRİYEL ÇAY MAKİNELERİNİN TEMİZLİK VE BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?

Birçok mutfak aletinde olduğu gibi çay makinelerinde bakım yaptırmak oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Belirli aralıklarla bakımları mutlaka yapılmalıdır. Temizlik işlemleri ise her kullanımdan sonra yapmanız gerekmektedir. Özellikle suyun temas ettiği yüzeyler dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Çünkü ıslak kalan yüzeylerde oluşan kireç veya nem gibi durumlardan dolay makine zarar görebilmektedir.

ELEKTRİKLİ ÇAY MAKİNELERİ

Ofis, restoran, otel gibi toplu tüketim yapılan işletmelerde çay servisi gereken durumlarda çay makinesinin kullanımı büyük bir kolaylık sağlar. Elektrikli çay makineleri ise sık sık tercih edilen ürünlerdir. Paslanmaz çelik çay haznesi ve süzgecine sahip çay otomatları hem hijyenik hem de oldukça dayanıklıdır. Otomatik ısı kontrol sistemi sayesinde elektrik tasarrufu sağlar. Sahip oldukları su ve çay seviyesi göstergeleri ile doluluk oranını görebilirsiniz. Uzun süre sıcak su sağlayacak şekilde üretilmiştir ve bir kere demlediğiniz çay, gün boyu tazeliğini korur. Isıtıcı rezistansını koruyan özel emniyet sistemi sayesinde ofis tipi çay makinesi modellerini güvenle kullanabilirsiniz. Farklı bardak kapasiteli çay makinesi çeşitleri özel muslukları sayesinde ergonomik kullanım sağlar.

ÇAY MAKİNESİ SATIN ALIRKEN HANGİ ÖZELLİKLERE DİKKAT EDİLMELİ?

Çay makinelerini satın alma aşamanızda en önemli adım ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve buna sahip olduğunuz bütçe sınırları içindeki seçeneklere yönelmektir. Ürünü ne sıklıkla kullanacağınız sizin için en önemli kriterdir. Çay makinesi yapımında kullanılan malzeme dayanıklılık ve uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Seçiminiz sırasında bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

SİLVER BASMALI MUSLUK ÇAY MAKİNESİ 500 BARDAK

Silver markası, çay makineleri kategorisinde öne çıkan bir seçenektir. Birçok farklı kapasiteyle çalışan ürünleri bulunur. Silver basmalı musluk çay makinesinin 500 bardak kapasiteli modeli tüketici sayısının çok olduğu alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 304 krom 18/10 paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu sayede dayanıklı bir ürün olarak karşımıza çıkar. Dem haznesi ve süzgeci de paslanmaz çelikten üretildiği için gönül rahatlığıyla tercih edilir. Otomatik ısı kontrolü sayesinde enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Kulpları ısı yalıtımlı olarak tasarlanmıştır ve bu özelliği ile konforlu bir kullanıma sahiptir. Su ve çay göstergeleri bulunur. Bu sayede çayın aniden bitmesi gibi sorunlarla karşılaşmadan siparişlere ve taleplere karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Gün boyu bayatlamayan çay demi ve sıcak su sayesinde sadece bir kere çay hazırlayarak bütün gün rahatlıkla tüketebilirsiniz. Muslukları özel olarak tasarlanmıştır ve ergonomik bir kullanım sağlar. Avrupa birliği normlarına göre üretilmektedir. CE belgesine sahiptir.

ÇAY MAKİNESİ MUSLUKLARI

Çay makinelerinin muslukları makinelerin markalarına ve ürün çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Plastikten, çelikten, demirden yapılmış çeşitleri bulunur. Çevirmeli ya da üstten basmalı musluk türleri bulunur. Silver çay makinelerinin muslukları basmalı musluk formundadır ve paslanmaz çelikten üretilmiştir.

ÇAY KAZANLARI

Çay kazanları sahip oldukları geniş kapasiteleri ve sağladıkları kullanım kolaylıkları ile özellikle personel sayısının fazla olduğu büyük işletmelerde fabrikalarda sıklıkla tercih edilir. Endüstriyel tip çay makinelerinde bulunan akıllı su göstergeleri sayesinde çayı anlık olarak takip etmek mümkündür. Çay kazanları çoğunlukla elektrikle çalışır ancak doğalgazla çalışan modelleri de bulunur. Çay kazanlarında gizli bir rezistans sistemi bulunmaktadır. Bu sistem ile kazanın iç yapısında oluşabilecek delinmelerin veya çatlamaların önüne geçilmektedir. Suyunu otomatik olarak alan çay kazanları günün her saati sıcak ve taze çay sunabilir. İzolasyonlu olarak üretilen büyük çay kazanlarında ısı geçirgenliği son derece düşüktür, bu özellik size güvenli bir kullanım sağlar. Çay kazanları alıcılarına büyük ölçüde kurulu şekilde gelir. Endüstriyel tipteki kazanlarsa kullanıcılara su hortumları ile birlikte gönderilmektedir.

ÇAY KAZANI ÇEŞİTLERİ

Çay kazanından sadece çay için değil kahve konusunda da yararlanmak istediğiniz durumlarda ürünlerin arıtma sistemine sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çay kazanları malzeme yapısına, büyüklüğüne ya da kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Çay kazanları çeşitleri arasında bakır çay kazanları, çelik çay kazanları, elektrikli çay kazanları, üç gözlü çay kazanları, gazlı çay kazanları, statik boyalı çay kazanları en çok karşımıza çıkan seçeneklerdir.

BAKIR ÇAY KAZANLARI

Bakır malzeme kullanılarak yapılan çay kazanları suyu çok daha hızlı bir şekilde kaynatma özelliğine sahiptir ve sıcaklığı uzun süre aynı düzeyde muhafaza eder. Bu sebeplerden dolayı bakır ya da krom çay kazanları diğerlerine göre daha yüksek maliyetlere sahip olabilir. Sanayi tipi çay kazanlarının büyük bir çoğunluğu bakır plaka şeklinde tasarlanır.

ÇAY KAZANI TEMİZLİĞİNDE HANGİ MALZEMELER KULLANILIR?

Öncelikle kazanın kireç durumuna bakılır. Eğer kireç yoğun durumdaysa bu durumlara özel olarak üretilmiş asit kullanılır. Porçöz kullanımı da yaygındır fakat arkasında koku bırakması nedeniyle yoğun kireç durumlarında profesyonel bir yardım almanız önerilir.

ÇAY KAZANI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle kazanın 1/3’ü sıcak su ile doldurulur. Doldurulan bu su kaynatıldıktan sonra kullanılacak temizlik asidi suyun içine dökülür. Bir süre sonra kazandan köpükler çıkmaya başlayacaktır. İçeride bulunan asit tüm yüzeylere özenle temas ettirildikten sonra 5 dakika daha beklenir ve sonrasında asitli su dökülür. En 8 kere durulandıktan sonra tekrar kullanıma hazır hale gelecektir.

ÇAY KAZANI SU ARITMA CİHAZI

Çay kazanına otomatik bağlanan su arıtma cihazı atık su üretmeden direkt akışlı klorsuz su sağlar. Ekstra depolama derdi yoktur.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR