...

BUZ MAKİNELERİ

Yiyecek ve içecek gibi hayati önem taşıyan ihtiyaçlarda en önemli konu gerekli olan ısı dengesini kurabilmektir. Endüstriyel mutfak yerlerinde sıklıkla rastladığımız buz makineleri özellikle yüksek sıcaklıkların görüldüğü bölgelerde sık sık ihtiyaç duyulan endüstriyel mutfak ekipmanları arasında yer alır. Yüksek derecede soğukluk sayesinde yiyeceklerimizin bozulmaması için muhafaza ortamı yaratan Buz makineleri aynı zamanda oldukça güvenilir ve kaliteli yapıya sahiplerdir. Sadece yiyeceklerle kalmayıp içecekler konusunda da oldukça tercih edilen profesyonel mutfak ekipmanları gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Buz makineleri et ve süt ürünlerinin bozulmasını önler, sebze ve meyvelerin daha uzun ömürlü kalmasına fayda sağlamaktadır. Sadece evlerde değil, kafelerde, restoranlarda, barlarda ve daha birçok işletme yerlerinde buz yapma makineleri ve buz kırma makineleri sıklıkla ihtiyaç duyulan mutfak ekipmanları arasında yer alır. Ev tipi tezgâh üstü kullanılabilen modellerin yan sıra çeşit çeşit boylara ve özelliklere sahip sanayi tipi buz makineleri yine oldukça yaygın bir durumdadır.

BUZ MAKİNELERİ MODELLERİ

Gıda, tıp gibi alanlar ve daha birçok alanda gerekli buz ihtiyacının karşılanması için kullanılan cihazlar gelişen teknoloji sayesinde her gün gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır. Ev, kafe, restoran, otel gibi yerlerde kullanılan buz makineleri kullanılacakları ortamlara göre farklı fonksiyonlar bulundurur. Kullanım amaçları ve miktarı göz önünde bulundurularak istenilen buz makineleri modelleri tercih edilebilir. Tüketicinin isteğine göre çeşitli özelliklerde üretilen buz makineleri oldukça geniş bir model yelpazesine sahiptir. Erimeden direk gaz halini alan buz üretimlerinde görevli olan kuru buz makinesi, kullanımı yaygın olan cihazlardandır. Gıda sanayi, metal sanayi, plastik sanayi gibi alanlarda kullanılmakta olan buzların üretimini gerçekleştiren buz makineleri hijyenik bir ortamı sağlama konusunda büyük pay sahibi olur. Farklı tiplerde ve farklı boyutlarda buzların ortaya çıkmasında etkin olan kalıp buz makinesi, günden güne daha yaygın hale gelmektedir. 8’li kalıplardan konteyner modellere kadar çeşitli boyutlara sahip buz makinesi modelleri kullanım alanlarına göre şekillendirilmiş olup uygun tasarımları ile tüketici memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bloklar şeklinde buz üreten buz makineleri, bu sektörde yine dikkati üzerine çeken modeller ile ön plandadır.

BUZ YAPMA MAKİNESİ MODELLERİ

Gelişen teknoloji sayesinde buz üretme işlemleri için akıllı buz makineleri üretilmekte ve her amaca cevap verebilen buz yapma makinesi modelleri bulunmaktadır. Yaygın olarak kullanılan modellerden biri buz yapma makinesi ev tipi, tezgahlarda çok yer kaplamayan, bir günde ortalama 20 kg buz üretebilen makinelerdir. Günde 1000 kg’ ye kadar buz üreten sanayi tipi buz makineleri de mevcuttur. Bu makine sayesinde buz ihtiyacı rahatlıkla karşılanabilir. Son teknoloji ile üretilen hem enerji hem de su tasarrufu yapan makineler de bulunmaktadır. Kar buz, küp buz, kalıp buz, yaprak buz gibi birçok buz çeşidi üretilmektedir. Soğutma işlemlerinde, soğuk zincir ürünlerin nakliyesi sırasında gibi alanlarda kuru buz kullanımı tercih edilmektedir. Kuru buz yapma makinesi ihtiyaç duyulduğu kadar buzu hızlı ve ekonomik bir şekilde üretmektedir. Pille çalışan modelleri daha yaygın kullanılmaktadır. Otomatik bir şekilde çalışan sanayi tipi kuru buz makineleri yine isteğe uygun olarak üretilmiştir. Blok ve pellet olmak üzere iki farklı boyutta kuru buz ve kuru buz taşıma kabı üretimleri yapılmaktadır. Kalıp buz yapma makineleri yüksek kapasitelerde ki buzları kısa bir sürede kalıp haline getirmektedir. Otomatik çalışması halinde enerji ve zamandan tasarruf sağlanmaktadır. Yine mutfak ekipmanları arasında oldukça yaygın olan diğer model ise mini buz yapma makinesi modelidir. Evlerde buzdolabının yetersiz kaldığı durumlar için bire bir çözüm kaynağı olan bu buz yapma makinesi modeli ise kısa sürede belli bir miktarda buz üretebilirsiniz. Sınırlı sayıda buz üretmektedir ancak ev için oldukça yeterli seviyededir. Fazla yer kaplamadığından dolayı kullanımı ve temizliği oldukça kolaydır. Çalışması için içine su katmanız yeterlidir. Ortalama 30 dakika içinde buzunuz hazır hale gelmektedir. Otomatik buz yapma makineleri ise gerek evde olsun gerekse sürekli buz ihtiyacı duyan işletmelerde ekonomik ve oldukça pratik bir şekilde buza ulaşmamızı sağlamaktadır. Buzların üretimi kadar depolanması da oldukça önemlidir. Dahili buz deposu olan modellerin yanı sıra harici buz deposu da tercih edilebilir. Günlük buz üretiminin fazla olduğu durumlarda harici buz deposu kullanmak oldukça idealdir.

BUZ KIRMA MAKİNELERİ

Her zaman buz yapmaya ihtiyacımız olduğu kadar buz kırmaya da ihtiyacımız olmaktadır. Endüstriyel mutfak ekipmanları arasında buz yapma makineleri kadar buz kırma makineleri yine sıklıkla kullanılmaktadır. Blok şeklinde veya küp şeklinde olan buzlar içecekler için büyük olabilmektedir. İşte bu durumlarda buz kırma makineleri devreye girmektedir. Yaygın olarak kullanılan elektrikli buz kırma makinesi buzları parçalayıp daha küçük parçalar halinde bize sunmaktadır. Manuel bir şekilde ellerinizle de buzları kırabilirsiniz ancak bu oldukça efor sarf etmenize neden olmaktadır. Ve kaslarınızı yormaktadır. Ayrıca elle parçalama sırasında küçük parçalar halinde uçan buz parçalarının zarar verme ihtimali vardır. Ev tipi buz kırma makineleri sayesinde efor sarf etmenize gerek kalmadan büyük buz kalıplarını kolaylıkla ve güvenli bir şekilde parçalayabilirsiniz. Ayrıca büyük işletmeler için daha uygun olan sanayi tipi buz kırma makineleri de otel, kafe, bar, gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

BUZ MAKİNELERİ FİYATLARI

Fiyatların belirlenmesinde ki en önemli nokta makinenin sanayi tipimi yoksa ev tipimi olduğudur. Ev tipi buz makineleri bütçenizi fazla zorlamaz ve mutfağınızda fazla yer kaplamaz. Öz tiryakiler, Simag, Caso, Brema, gibi çeşitli markaları bulunan buz makineleri her kullanım amacı ve her bütçeye göre uygun tasarlanmıştır. Marka ve modellere göre değişen buz makineleri fiyatları her bütçeye uygun bir şekilde bulunabilmektedir. Ürünlerin buz yapma kapasiteleri yine fiyat konusunda oldukça önemli bir etkendir. İşletmeler günlük buz ihtiyaçlarına göre uygun bir ürün tercih ederler. Özellikle kuru buz yapma makineleri fiyatları diğer makinelere göre farklılık göstermektedir. Çünkü, kuru buzlar farklı sektörlerde, farklı amaçlarla göre kullanılmaktadır. Bu endüstriyel buz makineleri blok ve pellet ölçülerine göre ve üretim kapasitelerine göre fiyat değişikliği göstermektedir.

SİMAG BUZ MAKİNELERİ İLE MAXİMUM SERİNLİK

Buz makineleri arasında en çok tercih edilenlerden olan simag buz makineleri birden fazla çeşit bulundurmaktadır. Kullanım amacınız ve miktarınıza göre çeşitli alanlara göre uygun tasarımlar bulunduran endüstriyel buz makineleri arasında oldukça yaygın olan simag buz makineleri kalite ve güvenlik açısından oldukça ileri seviyededir. Simag buz makinesi 82 kg kendinden hazneli olmasıyla birlikte 82 kilograma kadar buz üretimi yapabilmektedir. Çok kısa bir sürede en az enerji tüketimi ile buz üretebilirsiniz. Simag buz makinesi 24 kg küp buz üretimi için tamamen uygundur. Gün içinde çok fazla buz ihtiyacı duymayan işletmeler için tercih edilebilir bir makinedir.

Simag buz makineleri paslanmaz çelik dış gövdeleri sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Ergonomik açıdan ihtiyaçları maksimum düzeyde karşılamaya uygun bir şekilde tasarlanmışlardır. Dahili temizleme sistemleri sayesinde minimum kirlenmeye özen gösterilmiştir. Simag buz makineleri, Buz makineleri modelleri arasında en çok tercih edilenler arasında yerini almaktadır.

BÜTÇE DOSTU VE ÜSTÜN KALİTE İLE ELECTROLUX BUZ MAKİNELERİ

Kalite, tasarım, dayanıklılık gibi her açıdan öne çıkan electrolux buz makineleri yaz aylarının vazgeçilmez buz makineleri arasında yerini almaktadır. Performans ve kalite açısından tüketici memnuniyeti oldukça yüksek olan electrolux buz makineleri ile yazın tadını çıkartın. Electrolux Buz Makineleri 200Kg/Gün-200Kg Hazneli Hava Soğutmalı (7gr Küp) üstün performansı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Otomatik halde tasarlanması sayesinde kaslarınızı yormadan buzunuzu anında üretebilirsiniz. Günde 200 kg buz yapabilme kapasitesine sahip bu buz makinesi sayesinde günlük buz ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Günlük buz ihtiyacı daha az olan tüketiciler için ideal olan Electrolux Buz Makineleri 65 Kg/Gün – 40 Kg Hazneli Hava Soğutmalı (42 gr Küp) günde 65 kg’ ye kadar buzu kolayca üretebilirsiniz. Buz küpleri tek tek 42 gr şeklinde çelik hazneye düşmektedir. Paslanmaz çelikten tasarlanan electrolux buz makineleri kolayca temizlenebilir ve kireç tutma lüksü yoktur.

YAZ GÜNLERİNİN İLACI BUZ MAKİNELERİ

Yaz aylarında oldukça sıcak olan günlerde hepimiz soğuk içeceklere ihtiyaç duymaktayız. Kokteyl yapımında, meyve suyu yapımında ve daha birçok içecek yapımında serinlemek açısından buz kullanmaya ihtiyaç duyarız. En zor anlarımızda serinlememiz için en etkili çözüm şüphesiz buz makineleri olmaktadır. Yaptığımız içeceklerin içine buz koyarak serinlemeyi sağladığımız sıcak yaz günlerinde her mutfakta olması gereken buz makineleri bizim işimizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Artık enerjimizin tamamen tükendiği zamanlarda enerjimizi maksimum düzeye çıkaracak soğuk içecekler için buz makineleri devreye girmekte ve hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

730545
₺48.358,81 + KDV
₺87.925,10 + KDV
730527
₺45.476,66 + KDV
₺82.684,84 + KDV
730557
₺34.521,96 + KDV
₺62.767,21 + KDV
730521
₺22.763,84 + KDV
₺41.388,80 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR