MİKSER KARIŞTIRICILAR

Mutfakların pratik yardımcısı mikser ile favori tariflerinizin çoğunda hazırlık aşamasında zaman kazanabilir ve daha önce yapmayı düşünmediğiniz yeni tarifleri deneyebilirsiniz. Manuel olarak karıştırma oldukça zor ve yorucu olabilir. Üstelik tüm çabalarınıza rağmen istediğiniz gibi bir sonuç elde etmekte zorlanabilirsiniz. Daha iyi dokular, homojen bir karışım ve her zaman sonuçlar için stant mikseri gibi hayatınızı kolaylaştıracak ürünlere anında sahip olabilirsiniz. Endüstriyel mutfağın en temel yardımcılardan biri olan mikser, elektrikli ev aletleri kategorisinde en çok aranan üründür. Elektrik öncesinde de manuel olarak çalıştırılan el mikseri; çorba, püre vb. yemekleri pürüzsüz hale getiren bir çırpıcıdır. Günümüzde ise birçok farklı aparatı sayesinde karıştırıcı, çırpıcı ve doğrayıcı gibi ek fonksiyonlara da sahiptir. Mutfakyeri.com mikser kategorisinde yer alan mikser modellerini inceleyerek, işletmeniz için en doğru ürünü seçebilirsiniz. Zamandan kazanmak için ister iş yeri ister evinizde kullanmak üzere yapacağınız en doğru tercih olan mikserler; meyve ve sebzeleri ezmek, kesmek ya da suyunu çıkarmak için idealdir. Sert yiyeceklerde ise paslanmaz bıçaklı aparatları ile parçalama işleminde son derece yeterlidir. Sıvı ya da katı karışımları karıştırıcı ve çırpıcı olarak kabul gören mikser setleri; güçlü motorları ve kesme, doğrama, rendeleme, dilimleme ve çırpma gibi ekstra fonksiyonları ile kışlık hazırlıklarınızdan, pastane işi ürünlere ve ana yemeklere kadar çok çeşitli alanda kullanılabilir. Hazırlanan gıdanın mükemmel karışımı ve lezzeti için her evde ve pastahane restaurant gibi yerlerde bulunması gereken mikserler, genellikle kek ve yumuşak hamurlu gıdaların üretiminde kullanılan yardımcılardır. Mikserlerin sıvı malzeme ve koyu malzeme karışımı için en az iki farklı karıştırma ucu bulunmaktadır. Mükemmel karışım için doğru malzemeler ile doğru mikser aparatlarını seçmek gerekmektedir. Ayrıca karışım hızını da doğru kademede seçmek tarifinizde fark yaratmanızı sağlayabilir.

 MİKSER MODELLERİ

Mikser üretiminde şeflerin ve aşçıların talepleri dikkate alınarak donatılmış özellikleri ile Omis, Electrolux marka ve mekanik kontrollü mikserleri mutfakyeri.com dan temin edebilirsiniz. Kategorimizde bulabileceğiniz mikserler mekanizmaları sayesinde yalnızca malzemeleri karıştırmak için değil, aynı zamanda çırpma ve yoğurma işlemleri için de kullanılabilirler. Sitemizdeki endüstriyel mutfak için geliştirilen mikser modelleri bu üç fonksiyonu başarılı bir biçimde yerine getirmektedir. Örneğin,yoğurma fonksiyonu bulunan mikser çeşitleri sayesinde besleyici ekmek ya da hamur işlerinizi yoğurabilirsiniz. Pastalarınız için kremalar yapabilir, pürüzsüz pudingler hazırlayabilirsiniz. Mikser fiyatları; modeli, fonksiyonu ve hatta rengine göre bile değişiklik gösterebilir. Özellikle süreklilik taşıyan ve yoğun kullanıma maruz kalacak bir mikser alacaksanız motor gücüne dikkat etmeniz gereklidir. Gücü 200 W - 500 W arasında değişen mikserler vardır. Daha günlük ve hafif kullanımlar için el mikserleri tercih edilebilirken, yoğun ve hacimli kullanımlar için standlı mikserler seçilir.

FARK YARATAN ENDÜSTRİYEL MİKSERLERİ MUTFAKYERİ.COM DAN BULABİLİRSİNİZ

Endüstriyel mikserler, profesyonel mutfaklarınızda lezzetli yemeklerinizi kolay ve keyifli bir şekilde hazırlamanızı sağlayan mutfak ekipmanlarının başında gelmektedir. Mikserlerin paslanmaz çelikten yapılmış olan karıştırıcıları, yoğurucuları ve standları lezzetli yemeklerinizi sağlıklı ve hijyenik bir şekilde hazırlamanıza olanak sağlıyor.Kaliteyi ve uygun fiyatları bir araya getiren mutfakyeri.com’da bulunan omis mikser, planet mikser ve electrolux gibi farklı mikser modelleri arasından ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Öztiryakiler markasının farklı kapasitelere sahip şanzımanlı mikser modelleri de bulunmaktadır.

 TEK MAKİNEDE ÇOK FONKSİYON AVANTAJI

Herhangi bir mutfak için, mutfak robotu olmazsa olmaz küçük ev aletlerinden biridir. Yemek hazırlamak için harika bir araç olan robotlar, mutfakta harcanan zamanı azaltır. Mikser robot olarak da bilinen ve çok sayıda ek aksesuara sahip olan tezgâh üstü mikserlerin gövdesini çok çeşitli başlıklarla birlikte kullanabilirsiniz. Stant mikseriniz için bir mutfak robotu başlığı aldığınızda, başlık mikserinizin motoruna bağlanır. Standart mutfak robotlarına kıyasla çok daha yüksek güç kapasitesine sahip motorları ile en zorlu görevlerin bile üstesinden gelebilir. Tezgâh üstü mikserler için neredeyse sonsuz aksesuar seçeneği vardır. Mikserinizi çok amaçlı bir cihaza dönüştüren aksesuarlar ile mutfak robotu, kıyma makinesi, makarna makinesi, blender, meyve suyu sıkacağı ve çok daha fazlasına sadece tek bir makinede sahip olabilirsiniz. Yeni nesil mikserlerle mutfak karmaşasını önleyebilirsiniz.

Bir mikser makinesi, çok sayıda besini hazırlamanıza yardımcı olabilir.Meyve ve sebzeleri sıkmak, stant mikserin bir diğer fonksiyonudur. Tezgâh üstü mikserlerin büyük bir bölümü, meyve sıkma ve mikser blender başlıkları ile uyumludur. Meyve mikseri çeşitleri minimum besin kaybı ile yüksek meyve suyu verimi sağlar. Mikserli blender en lezzetli içecekleri saniyeler içinde hazırlamanızı sağlar. Çeşitli içecek sunumları için malzemeleri hazneli mikser içine yerleştirmeniz yeterlidir. Mikseri kendi özel unlarınızı yapmak ya da istediğiniz gibi kıyma çekmek için kullanabilirsiniz.

MİKSER FİYATLARI

Mikserler, belirli bir süre boyunca çırpılmasını, yoğurulmasını veya karıştırılmasını istediğiniz malzemelerinizi pratik bir şekilde çırpan, bu malzemeleri en doğru şekilde karıştırabilmenize olanak sağlayan elektrikli mutfak aletleridir. Yine Omis , Electrolux , Öztiryakiler markalarının endüstriyel el mikserleri profesyonel şefler tarafından sıklıkla kullanılan ve tavsiye edilen ürünlerdir. Son teknoloji ile üretilen mikserlerimiz kaliteli ve ergonomik yapılarıyla rahatlıkla kullanılabilir. Farklı özelliklere ve fonksiyonlara  sahip mikserler ile büyük bir özenle hazırlayabileceğiniz yemeklerinizi müşterilerinize keyifle sunabileceksiniz.

 Hafif çırpma ve karıştırma işlemleri düşünülerek tasarlanan el blenderlarına karşılık geleneksel blenderlar, güçlü motorları ile daha fazla iş görmesi nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Mikser satın almadan önce ihtiyaç duyacağınız; hız, motor gücü, bıçak özellikleri ve ekstra fonksiyonları belirleyerek, en doğru ürünü satın alabilirsiniz. Mutfakyeri.com dan  mikser kategorisinde sunulan birçok marka ve fiyat alternatifi. Omis , Electrolux ve Öztiryakiler gibi  markalara mutfakyeri.com ile ulaşabilirsiniz. Mikser fiyatları, performanslarına göre çeşitlenmektedir. Bıçak kalitesi, motor gücü ve ürün özelliklerine göre artış gösteren fiyatları en indirimli haliyle , mutfakyeri.com dan faydalanarak sipariş edebilirsiniz.

STAND MİKSERLER BİR ADIM ÖNDE

İşlevsel olaraksa hamur işlerini daha kısa sürede ve sizin yerinize kusursuz şekilde yerine getirmesi ilk akla gelen fonksiyonu. O, hamuru sizin yerinize mükemmel kıvamda yoğururken siz de -ellerinizi kullanarak-  diğer işlerinizle meşgul olabilirsiniz.

Ayrıca bir stand mikser el blenderına kıyasla daha az dağınıklık anlamına geliyor. El blenderı ile yaptığınız ani bir kaldırma hareketi tezgahı batırabilir. Stand mikserde ise sıçrama derdi ortadan kalktığı için işlem sonrası artan temizlik süresi de yanınıza kar kalıyor. Ne demek istendiğini , bir Omis Electrolux ya da Öztiryakiler Mikseri kullandıktan sonra kafasını yukarı kaldırıp karışımdan artan damlaların etrafa değil de mikserin kasesine döküldüğünü gördüğünüzde daha iyi anlayacaksınız.Bir Stand Mikser bir çok farklı malzeme ve hamur ile işlem yapmanıza olanak tanır. İster mereng, ister pizza, kek, kurabiye, makaron ya da sos hazırlayın tarzınızdan ödün vermeden kolay ve hızlı bir şekilde çalışabilirsiniz.

OMİS MİKSERLER

Omis Planet modeli mikserler en çok satan endüstriyel mutfak ekipmanları arasındadır. Hız kontrollü ,yumurta kafesli çeşitleri vardır. Modellerine göre 40 , 60 , 80 , 120 litre olarak hazneleri bulunmaktadır. Karıştırıcı-çırpıcı aparatları ve yuvası “faydalı model” tescilli bu mikserler ; rahat kullanımı ve sağlam yapısıyla; pastanelerin, unlu mamül üreticilerinin endüstriyel mutfakların vazgeçilmez yardımcısıdır. Ayrıca laboratuar benzeri işletmelerde çeşitli çırpma, karıştırma işleri için kullanılabilen çok maksatlı karıştırıcıdır.

ELECTROLUX MİKSERLER

- Electrolux Planet Mikserler; yoğurma, karıştırma ve çırpmada üstün performans sağlar.

- gezegenlere özgü mekanizmasına ait özel tasarımının sunduğu benzersiz hareket kabiliyeti

-  40 devirden 240 devire kadar çeşitli hızlarda ayarlanabilen gezegensel mekanizma rotasyonu

- aksesuarlar için 84 devirden 500 devire kadar ayarlanabilen değişken hızlarda rotasyon

- en küçük miktarda malzemenin bile eşit bir şekilde karıştırılmasına yönelik hazneye mükemmel bir şekilde uyum sağlayan aparatlar

 - Dayanıklı metalden yapılmış aksesuar merkezi bağlantı kiti ağır kullanımlara dayanıklıdır.

 - Ergonomik düğme 40 devirden 240 devire kadar gezegensel mekanizmasını çeşitli hızlarda ayarlar. 

- hacimli paslanmaz çelik kazan, bulaşık makinesinde yıkanabilir

 - Güçlendirilmiş şeffaf koruyucu kapak, bulaşık makinesinde yıkanabilir

- Yarı-spiral kanca, palet ve çırpma teli: % 100 paslanmaz çeliktir, daha dayanıklıdır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir

HAMUR YOĞURMA İŞİ DE STANT MİKSERİNİZE AİT

Günlük hayatta işleri kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayan birçok eşya vardır. Bunlardan bir tanesi de hamur yoğurma makinesidir. Hamur yoğurma makinesi hamur işi yapmayı kolay hale getirir. Bu sayede mutfakta diğer işlerinizi yapmaya zaman ayırmış olursunuz. Stant tipi Electrolux , Omis ve Öztiryakiler mikserleri de hamur yoğurma işlevini de müşterilerine sunarak başarısını kanıtlıyor.

Gelişen teknolojinin ürünü olan hamur yoğurucu; ekmek, poğaça, börek ve kurabiye gibi lezzetler yapmanıza imkan sağlar. Kolayca ayarlanabilerek kullanılabilen ürün, hem ev hem de işyerinde kullanabileceğiniz geniş ürün yelpazesine sahiptir. Ürün seçenekleri gücüyle de ilgi çeker. Ürünler 500 W’dan az, 1500 W’dan fazla güç tüketir. Motor güçlerinin farklı olması hem elektrik tüketimi hem de zaman açısından oldukça önemli bir kriterdir. Model seçeneklerinde bulunan aparatların kaliteli malzemeden üretilmesi uzun ömürlü ve sağlıklı kullanım olanağı açısından oldukça önemlidir.

Mikserlerin hamur yoğurma özelliği zamanı tasarruflu kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda güvenli kullanım imkanı sağlar. Güvenlik kilidine sahip olan ürün seçenekleri, karıştırma esnasında herhangi bir tehlikeli durum meydana gelirse kendi kendini durdurur. Bu sayede hem makine hem de insanlar için riskli bir durum oluşması engellenmiş olur. Bazı ürün seçenekleri ise aynı zamanda kıyma çekme makinesi özelliği de gösterir. Bu sayede birden fazla işinizi aynı anda kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Fiyat aralıklarının değişiklik göstermesinin en önemli sebepleri arasında ürün seçeneklerinin markası ve özellikleri yer alır. Sadece hamur yoğurmakla kalmayıp aynı zamanda mikser ve et çekme özelliği gösteren ürün seçenekleri diğerlerine kıyasla daha yüksek segmentte yer alır. Eğer aynı zamanda mikser özelliği de gösteren bir mutfak ekipmanı arıyorsanız geniş ürün yelpazesine göz atarak, mutfakyeri.com dan sipariş edebilirsiniz.

Stant Mikserleri ile Güç ve Performansla Tanışın

Stant mikser, el mikserinden daha güçlü ve daha profesyonel bir makinedir. Yüksek motor gücü sayesinde daha hızlı ve daha iyi karıştırır. Hemen hemen her şeyi hiç yorulmadan karıştırmanızı sağlar. Hazırlık işlemini oldukça kolaylaştırır. Özellikle ekmek veya pizza hamuru gibi kalın hamur içeren herhangi bir tarifi ya da köfte gibi daha karmaşık karıştırma görevleri gerektiren tarifler için kullanışlıdır. Stant mikserleri hamur mikseri olarak da bilinir. Tipik olarak büyük bir karıştırma kabı ve belirli karıştırma türleri için tasarlanmış birkaç farklı başlık ile birlikte gelir. Örneğin, krema yapmak için kullandığınız başlık, ekmek ve hamur hazırlama başlığından farklıdır. Bazı mikser robot setlerinde ya da profesyonel mikser çeşitlerinde özel uygulamalar için tasarlanmış farklı başlıkları bulabilirsiniz. Bu başlıklara sahip bir mikser seçerek ya da başlıkları ayrıca satın alarak, makarna, mantı, meyve suyu, sos, dondurma veya kıyma yapmak için kullanabilirsiniz.

Stant mikserleri sabit oldukları için bir şeyler karıştırmaya başladıktan sonra, diğer malzemeleri toplamak için mikserin başından ayrılabilirsiniz. Mikser karıştırıcı çalışırken, başka şeyler üzerinde çalışabilir, zaman kazanabilirsiniz. Sıklıkla karıştırma sırasında malzeme eklemeyi gerektiren yemekler yapıyorsanız stant tipi modeller sizin için en kullanışlı mikser tipidir.

MİKSER SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Mikser seçerken kullanım alışkanlıklarınızı baz alarak ihtiyaçlarınızı belirlemekte fayda vardır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra doğru ürünü bulmak için, mutfakyeri.com un geniş seçkisini inceleyip; fiyat performans değerlendirmesi yapmanız yeterlidir. Mikser tercihinin en belirleyici kriteri; ürünün çırpma hız kademesi seçeneklerinin olmasıdır. Bu sayede, dilediğiniz hızda çırpma ve karıştırma yapabilir, yemeğinizin dokusuna kendiniz karar verebilirsiniz. Yine mikserlerde bulunması arzu edilen turbo seçeceği de, mikserin ekstra hıza ulaşarak daha iyi bir kıvam elde etmenizi sağlamaktadır. İhtiyacınız yalnızca bir çırpıcı değilse, ekstra fonksiyonları olan bir mikser sizin için faydalı olacaktır. Tek bir gövde üzerinde aparatların takılıp çıkarılmasıyla son derece pratik bir biçime dönüşebilen mikser setlerinde; özellikle el blenderının, sıcağa dayanıklı metal parçadan üretilmiş olmasına da ayrıca önem vermek gerekmektedir. Plastik malzemeler sıcak ile buluştuklarında hem zarar görüp hem sağlığa zararlı etkiler barındırabilmektedir. Motor gücünün artışının, fiyat üzerindeki etkisi de doğru orantılı olarak artmaktadır. Mikserlerin, gıda ile direkt temas eden bıçak özellikleri de mikser seçimini etkileyen kriterlerdendir. Son dönemde popüler olan smoothie vb. içecekleri hazırlarken, buz parçalarını dahi sorunsuz bir biçimde homojen hale getirecek paslanmaz çelik bıçakları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Mikser ve blender setlerinin her zaman bir haznesi olmayabilir ancak hazneli ürünler size hem kullandığınız gıdanın litre cinsinden ölçüsünü verir hem tek bir ürünü kullanmanızı sağlayarak pratik bir çözüm sunar. Electrolux, Omis ve Öztiryakiler mikserlerinde cam hazne mevcuttur. Haznenin plastik yerine cam olması da sağlık ve dayanıklılık açısından önemlidir.

MİKSER HIZ AYARLARI NE İŞE YARAR

Hız 1: Karıştırma

Stand Mikser ile karıştırmaya her zaman başlayın ve hızı yavaş yavaş artırın. Bir tarif "birleştirilene kadar karıştır" diyorsa, karıştırma hızını kullanın. Un ekliyor ve karışıklık istemiyorsanız, bu hızı kullanın.

Hız 2: Yavaş Karıştırma

Muz, meyve püresi ve cheesecake gibi ağır kütleli karışımlar bu hıza ihtiyaç duyar. Ayrıca bisküvi gibi yağlı hamurlar için kullanılır. Son olarak, krep veya krep gibi ince hamurlar yavaşça karıştırılmalıdır ki böylece sıçramadan kıvam alabilirler.

Hız 4: Yoğurma ve Çırpma

Bu hız, kurabiye hamuru veya benzer dokular içeren diğer hamurları karıştırmak/yoğurmak için kullanılmalıdır. Ayrıca, bir tarifi orta hız kullanmayı söylüyorsa, kastedilen  hız ayarı budur.

Hız 6: Çırpma ve Kremalaştırma

Şekerli ve yağlı krema içerikleriyle çalışırken ve bir tarif iyice çırpın diyorsa bu hız ayarını kullanın. Bir tarif sonunda iyice karıştırılacaksa, bu hızı kullanın

8 ve 9 Hızları: Hızlı Çırpma ve Karıştırma

Temel olarak sadece krema  veya yumurta akı çırpma işlemeleri yaparken kullanın. 8 ve 9 arasındaki hızlar arasındaki tek fark, diğerinden daha hızlıdır ve bu yüzden hassas kullanım gerektirdiğini unutmamak gerekir.

EN İYİSİ STANT MİKSERİ

Sizin için en iyi mutfak mikserini seçerken bazı önemli ihtiyaçları dikkate almalısınız. Mikserin özelliklerine karar verirken, hem yapacağınız tarifler hem de genellikle ihtiyacınız olan yiyecek miktarı açısından mikseri ne için ve nasıl kullanacağınızı düşünmelisiniz. Ekmekler ve kurabiyeler gibi yoğurma gerektiren hamur işi tarifleri listenizde üst sıralarda ise aynı anda çok fazla hamur yapmanıza izin veren bir mikser seçmeniz gerekebilir. Stant mikserleri tipik hamur işleri ve tatlılarınızdan çok daha fazlası için kullanılabilir. Doğru karıştırma başlıkları ile mikserinizi makarna, mantı, köfte, tereyağı ve daha önce aşırı karmaşık görünen her türlü tarifi yapmak için kullanabilirsiniz. Mikser seçerken ne yapacağınıza ek olarak ne kadar sorusunu da yanıtlamanız gerekebilir. Tariflerinizde kullandığınız ortalama porsiyon miktarı mikserin türü, boyutu ve hangi başlıkları almanız gerektiğini belirlemek için fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Stant modeller ile en ağır karıştırma görevlerini içeren çok sayıda tarifi hazırlayabilirsiniz. Bir kerede özellikle büyük miktarlar yapmak için yeterince büyük bir karıştırma kabı edinebilirsiniz. Çeşitli yiyecek türlerini hazırlamak için farklı başlıklar arasında seçiş yapabilir ve farklı ayar seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bir el mikserinin hafif ve tutması kolay bir tasarıma sahip olması, performansı açısından önemlidir. Öte yandan stant mikserleri için tam tersi geçerlidir. Bir stant mikseri ne kadar ağır olursa, o kadar sağlam olur ve daha tutarlı karışımlar elde edebilirsiniz. Ağır bir mikser, tezgâha sağlam bir şekilde oturur ve özellikle son güç ayarında titreşimler nedeniyle hareket etmez.

MİKSER KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Mikser kullanırken, ürünün kablosunun su ve sıcak yüzeylerle temas etmesini mutlaka engellemek gerekmektedir. Böylece elektrik çarpma riskinin de önüne geçebilirsiniz. Ürünü kullanırken, yalnızca ilgili malzemeler ile buluştuğu anda çalıştırmalısınız. Zira, kesici bıçaklar ya da çırpıcı aparatlar, elinizle temas ederek zarar verebilir. Hazneli ürünlerde de kilitlerin tam olarak oturmasına özen göstererek, mikserin doğru çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde mikser ya çalışmaz ya da ürününüz hasar görebilir. Ürünü kullanırken ve sonrasında çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamak da, olası ev kazalarını engellemeye yardımcıdır.