BIÇAK SETLERİ

Bıçaklar ve bıçak setleri mutfakta en çok tercih ettiğimiz, en işlevsel kullanım alanına sahip mutfak gereçleridir. Yemek hazırlarkenki süreçte farklı işlemler için kullanacağımız farklı bıçak tipleri bulunur. Çok önemli bir detay gibi görünmese de doğru bıçağı kullanmak yemek hazırlama sürecindeki en önemli adımlardan biridir. Her mutfağın ve her aşçının kendi zevk ve tarzına göre kullandığı bıçak setleri olmalıdır. Her mutfakta başlıca bulunması gereken bıçak çeşitleri şunlardır: et bıçağı, sıyırma bıçağı, ekmek bıçağı, peynir bıçağı, meyve bıçağı, satır ve şef bıçağı. Her bir bıçak çeşidinin uzunlukları, sap boyu ve tutuş şekli farklıdır. Bu sayede yapılacak olan işlerin çok daha kolay ve pratik yapılması sağlanır.

BIÇAK SETLERİ MODELLERİ

Bıçak setleri modellerine karar vermeden önce öncelikle hangi ihtiyaca göre kullanacağınıza karar vermelisiniz. Günlük kullanım, profesyonel kullanım veya daha pratik amaçlar için özenle hazırlanan birçok bıçak setleri arasından size ve mutfağınıza hitap eden seti belirleyebilirsiniz.

Temel olarak işlevlerine göre ayrılan modellerin, boyut ve keskinlik özellikleri de seçim aşamasında oldukça büyük bir önem taşır. Kendi kullanım tarzınıza göre bu özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Döner bıçağı
, balıkçı bıçağı, şarküteri bıçağı, pastırma bıçağı, jambon bıçağı, lakerda bıçağı garnitür bıçağı, şef bıçağı, dilimleme bıçağı, kasap bıçağı, sıyırma bıçağı, peynir bıçağı, ekmek bıçağı, mutfak bıçağı, sebze bıçağı gibi modelleri bulunan, farklı numaralara ve farklı uzunluk ölçütlerine göre ayrılan Pirge Superior Bıçak Setlerine mutfakyeri.com’u ziyaret ederek ulaşabilir, ihtiyaç ve zevklerinize göre seçiminizi belirleyebilirsiniz.

Kullanıcıların en çok tercih ettiği bıçak modellerinden biri de biri et bıçağıdır. Metal kısmı uzun olan bu bıçaklar oldukça keskin olacak şekilde üretilmiştir. Pişmiş veya çiğ olan her türlü et çeşidinin ince bir şekilde dilimlenmesini sağlar. Yine et bıçağıyla birlikte sıklıkla kullanılan diğer bir bıçak çeşidi ise sıyırma bıçağıdır. Eti deriden veya kemikten kolayca ayırmak için kullanılır. Sağlam ve kıvrımlı gövdesi sayesinde bükülmez. Büyükbaş hayvan etinden, küçükbaş hayvan etine kadar her türlü et için kullanılabilir. İncelemeniz için örnek olarak Pirge Pure Line Et Bıçağı 16 cm modelini verebiliriz.

Sık kullanılan bıçak modellerinden bir diğeri de ekmek bıçağıdır. Ekmek bıçağının gövdesi diğer bıçaklara göre daha geniştir. Tırtıklı yapısıyla ekmek, kek gibi unlu gıdaların dağılmadan dilimlenmesine yardımcı olur. Pirge Duo Ekmek Bıçakları Pro modelleri ile ihtiyacınız olan boyutu seçerek doğru kalitede ekmek bıçaklarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yaygın kullanım alanına sahip bir diğer bıçak çeşidi olarak satırları örnek verebiliriz. Satırlar geniş bir gövdeye sahip, oldukça keskin ve ağır bıçaklardır. Genellikle et türü kesimlerde kullanılır. Türlü özelliklere sahip satır çeşitlerini Pirge Duo Bıçaklarını inceyelerek bulabilirsiniz.

BIÇAK SETLERİ FİYATLARI

Bıçakları satın alırken fiyatları etkileyen birçok etken bulunur. Bunların başından bıçakların yapımında kullanılan metal türü gelir. Bıçaklar titanyum, seramik ve çelik gibi malzemelerden oluşabilir. Bu malzemelerin de kendi içlerinde bulunan diğer malzemelere veya bulunan malzemelerin oranlarına göre kaliteleri değişebilir. Örneğin, çelik malzemenin içerisinde %13 miktarında krom bulunması durumunda bu malzemeye paslanmaz çelik adı verilir. Kolay temizlenme imkanı sunması ve daha dayanıklı olması sebebiyle paslanmaz çelik bıçaklar sıklıkla tercih edilir. Malzemelerin içerisindeki karbon oranı bu malzemelerin kalitesini belirler, bu da fiyatlara yansır.  Bıçağın ne kadar esnek olduğu, aşınmaya karşı direnci de fiyatlarını etkileyen özelliklerdendir.  Ayrı ayrı temin etmek yerine birçok bıçak modeline uygun fiyatlardan ulaşmak için 5li veya 7li bıçak setlerini inceleyebilirsiniz. Set halinde satın alınan bıçaklar daha ekonomik bir seçim olacaktır.

PİRGE BIÇAK SETLERİ

Birbirinden farklı boyut ve özelliklere sahip modelleriyle mutfakta yemek yapmanızı kolaylaştıran Pirge Bıçak Setleri, ihtiyaçlarınıza göre değerlendirerek temin edebileceğiniz birçok farklı ürünle karşınıza çıkıyor. Kesme, doğrama ve soyma işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde halledebilmeniz için üretilen ürünler, yemek hazırlama sürecinizi hızlandıracak ve doğru alanda kullandığınız doğru bıçaklar sayesinde size profesyonellik kazandıracaktır. Paslanmaz çelik kullanılarak imal edilen Pirge bıçaklar, kaliteli ve dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanılabiliyor. Meyve sebze doğramaktan, et sıyırmaya kadar birçok farklı yerde kullanılabilecek modelleri sayesinde Pirge, bıçak ve bıçak setleri konusunda güvenli bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yiyeceklerde yer alan asitlere karşı dayanıklı bir performans sergileyen Pirge Bıçak Setleri, aşınma gibi korozyonlara karşı güçlü tasarımları ile size uzun ömürlü ürünler sunmaktadır.  

PİRGE BIÇAK SETLERİ MODELLERİ

Meyve, sebze, et bıçaklarının yanı sıra hamur ve peynir kesici gibi bıçaklara da sahip olan Pirge bıçak setlerinin, her kullanıma uygun boyut ve modelleri bulunur. Kolay bilenebilme özelliğine sahiptir ve kesme işlemlerini hızlı bir şekilde halledebilmenizi sağlamak amacıyla üretilmiştir. Pirge bıçak setleri, iki kez bilenmiş ve parlatılmış bıçakları ile çeşitli sertliklere sahip gıdaları kolaylıkla kesebilmenizi sağlar. 17 cm ile 27 cm arasında üretilen pek çok bıçak, kaliteli ham maddeler kullanılarak güvenle tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Mutfakta ihtiyacınız olan ürünleri bir arada sunan bloklu ahşap bıçak setleriyle de istediğiniz bıçaklara set halinde ulaşmanız mümkündür. Pirge Venge el yapımı et bıçağı, Pirge Venge döner bıçaklarıPirge Venge kasap bıçağı, Pirge Venge şef bıçakları en çok kullanılan ve güvenle tercih edebileceğiniz bıçak modelleri arasındadır.

Bunlar dışında, mutfakta kullanmak istediğiniz alana göre ihtiyacınızı belirleyerek tercih edeceğiniz bıçak veya bıçak modellerine Pirgo Duo bıçakları, Pirge Ecco bıçakları, Pirge Superior bıçakları, Pirge Butcher’s bıçakları, Pirge Pure Line bıçaklarını inceleyerek ulaşabilir, güvenli bir seçim yapabilirsiniz.

PİRGE BIÇAK SETLERİ FİYATLARI

Farklı kullanım özellikleriyle pek çok çeşide sahip olan Pirge bıçak setlerinin, her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri bulunur. Soyma, doğrama, kesme ve dilimleme özellikleriyle daha hızlı ve lezzetli yemek hazırlamanızı sağlayan ürünler, fiyat performansıyla da iyi bir deneyim elde etme imkanı sunar. Tekli veya set halinde alabileceğiniz ürünleri bulunur. Buna göre fiyatlandırmaları da farklıdır. Tek tek temin etmek yerine set halinde alıma yönelmek daha uygun bir seçenek olacaktır. Tasarımına, boyutuna ve üretim materyaline göre farklılık gösteren Pirge bıçak setlerine en uygun fiyatlarla ulaşmak için Mutfakyeri.com sayfamıza bekleriz.

PROFİ ŞEF BIÇAKLARI İLE EKSİKSİZ MUTFAKLAR

Şef bıçakları, her şefin kendine özel olarak temin etmesi ve her daim elinin altında bulundurması gereken bir bıçak türüdür. Genelde setler halinde satılır. Özel hazırlanan sapları sayesinde kavranması oldukça kolaydır ve sahip olduğu ergonomik yapısıyla neredeyse her iş için kullanılabilir. Sıklıkla kullanılmaya müsait bir bıçak modeli olduğu için bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Kaliteli bir şef bıçağı arıyorsanız mutfakyeri.com sayfamızdan Profi Şef Bıçaklarına göz atabilirsiniz.

Pirge Profi Bıçak setlerinde sadece şef bıçakları değil, santoku bıçağı, kavisli et doğrama bıçağı, sıyırma bıçağı, ekmek-pasta bıçağı, kasap bıçağı, peynir bıçağı, dilimleme bıçağı, mutfak bıçağı modellerine de ulaşabilirsiniz. Oluklu santoku bıçakları ve oluklu kavisli et doğrama bıçakları seçenekleri de vardır. Tüm bıçak çeşitlerinin farklı numaraları ve farklı boyutlu alternatifleri mevcuttur.

MUTFAKLARIN VAZGEÇİLMEZİ BIÇAK ÇEŞİTLERİNE PİRGE PURE LİNE İLE ULAŞIN

Evde birçok iş için el altında bulunan bıçak türü de meyve bıçağıdır. Küçük bir yapıda olmasına rağmen aslında her işi görebilecek formda hazırlanmıştır. Temel olarak sebze doğramak, meyve soymak gibi işlevler için kullanılsa da daha birçok amaçla kullanılabilmektedir. Ancak asıl amacı dışında çok sık kullanılması durumunda kısa sürede ağzı körelir ve dayanıksızlaşır. Bu sebeple sadece amacına uygun olarak kullanılması önerilir.  Pirge Pure Line Meyve Bıçağı Seti’ni inceleyerek yüksek kaliteli bir meyve bıçağı setine sahip olabilirsiniz.

Bunun dışında yine sık sık tercih edilen özel kullanım alanına sahip sebze bıçakları, fileto bıçakları, ekmek bıçakları gibi bıçak modelleri de bulunur. Bu bıçak modellerine ihtiyaç duymanız halinde Pirge Pure Line Ekmek Bıçağı 21 cm, Pirge Pure Line Fileto Bıçağı 20 cm, Pirge Pure Line Sebze Bıçağı 9 cm modellerini inceleyerek aradığınız ürünü kolaylıkla temin edebilirsiniz.

BIÇAKLARLA İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ DETAYLAR İÇİN DOĞRU ADRES MUTFAKYERİ.COM

Bıçak satın alırken, bıçakların nasıl yapıldığına, yapım aşamalarında hangi malzemelerin kullanıldığına ve hangi bıçağın nerede kullanılması gerektiğine dair bilgiler göz önünde bulundurulmalıdır.

Bıçakların nokta kısmı bıçağın omurgasının ve kenarının buluştuğu keskin ve ince bölümdür. Bu kısım, küçük gıda maddelerini ince şeritler halinde dilimlemek, kesikler veya yarıklar yapmak ve delmek için kullanılır.

Bıçakların orta kısmı noktaya en yakın parçadır. Bu bölüm, yiyecekleri küçük porsiyonlara ayırmak için uygundur. Hassas dilimleme işlemleri için kullanılır.

Gövdesi ise bıçağın en kalın kısmını içermektedir. Gövde kalınlığı bıçak gücünü etkiler. Daha kalın bir gövde daha güçlü doğrama gerektiren yiyecekler için uygundur.

Kenar kısmı, bıçağın keskin tarafında bulunur. Bıçak kenarları belirli yiyecekleri kolayca dilimlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Düz kenarlar sert sebzeler veya etler için en iyisidir. Tırtıklı kenarlara sahip bıçaklar ise daha yumuşak yiyeceklere uygundur. Meyve ve ekmek kesimleri için oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

Topuk, bıçağın en güçlü kısmıdır. Sebzeler gibi sert malzemeleri kesmek için kullanılır. Daha fazla kuvvet ve basınç gerektiren bıçak işleri için idealdir.

Destek bölümü, yaka veya sap olarak da adlandırılır. Bu kısım, kesme sırasında ele daha iyi denge ve kontrol sağlar. Özellikle elin ıslak kalması durumunda parmakların bıçaktan aşağı kaymasını önler.

BIÇAK SETLERİNİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Satın alınacak herhangi bir bıçak modeli ve boyutu ne olursa olsun direkt olarak yiyecekle temas ettiği için hijyenik tutulması oldukça önemlidir. Kolay oksitlenmeyecek paslanmaz çelik gibi malzemelerden imal edilen bıçakların tercih edilmesi, yiyeceklerin tadının bozulmasını önler. Özellikle şef bıçakları satın alınırken çok uzun olmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde uzun kullanımlar sonucunda elinizi ağrıtabilir. Bıçağın doğal yapısının kolayca bozulmaması için kullanım sonrasında iyi saklanması gerekir.  Bıçaklarınızı güvenle saklamak için bıçak bloklarını ya da manyetik bıçak raflarını tercih edilebilirsiniz.

Çelik olmayan bıçaklar her yıkamadan sonra iyice kurutulmalı ve ahşap saplı olması durumunda bulaşık makinesine konulmamalıdır. Aksi takdirde metal kısmında oksitlenmeler başlarken, ahşap kısmı da bulaşık makinesinde maruz kaldığı ısı sebebiyle kolaylıkla zarar görebilir. Lazer kesim olan bıçaklar dışındaki diğer bıçaklar ise düzenli olarak bilenmelidir.

Bıçak setlerinizi veya bıçaklarınızı satın almadan önce bıçakların yapında kullanılan malzemelerde seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir kriterdir. Öncelikle dayanıklı ve kullanışlı malzemeler kullanılarak yapılan ürünlere yönelmelisiniz. Bu sayede uzun süreler boyunca kullanacağınız dayanıklı ürünleri tercih etmiş olursunuz. Paslanmaz çelik, teflon, seramik, titanyum gibi malzemelerden üretilen bıçaklar en doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

PİRGE ECCO BIÇAK SETLERİ İLE YÜKSELEN KALİTE

Pirge markası içinde Ecco Bıçak Setleri de bulunur. Ecco sebze bıçağı, Ecco döner bıçağı, Ecco mutfak bıçağı, Ecco şef bıçağı gibi sık tercih edilen modelleri yüksek kalitede ve uygun fiyatlarda üretilmiştir. Bunlar dışında daha özel amaçlara uygun olarak üretilen Ecco peynir bıçağı, Ecco fileto bıçağı, Ecco balık temizleme bıçağı, Ecco soğan bıçağı ve benzeri birçok model de bulunmaktadır. İhtiyaç ve beklentilerinize göre değerlendirebileceğiniz bıçak ve bıçak setleri modelleri için mutfakyeri.com’u ziyaret edebilirsiniz.