...

DİLİMLEME BIÇAĞI

Bıçaklar mutfakların en küçük yapı taşı olarak adlandırılabilir. Birçok yemeği hazırlamak için en küçük mutfak ekipmanı olan bıçağa ihtiyaç vardır. Dilimleme bıçakları sayesinde rahatlıkla ve kontrollü bir biçimde dilimleyin veya soyun. Şef bıçağından daha ince ve daha uzun olan bu bıçaklar, koparmadan kağıt kadar ince dilimler kesmenizi sağlayarak mükemmel biçimde sunmanız için yiyeceğinizi korur. Sunumlar sayesinde güzelleşen mutfak alanı müşterilerin oldukça dikkatini çekecektir.

DİLİMLEME BIÇAĞI MODELLERİ

Çok çeşitli dilimleme bıçağı modelleri bulunur. Başlıca bıçak çeşitleri arasında ise; şef bıçakları, kasap bıçakları, balık bıçakları, sebze bıçakları ve dilimleme bıçakları yer alır. Şef bıçakları genellikle Fransız bıçağı ya da aşçı bıçağı olarak bilinir. Boyları genellikle 15 ile 36 santimetre uzunluğunda olurken 4 cm genişliğinde üretilir. Fransız ve Alman olmak üzere iki yaygın türü vardır. Alman tipi şef bıçakları baştan sona kadar kavise sahip olup, derin ve uzun kesimler için tasarlamıştır. Fransız tipi bıçakların ise düz ağızlı ucu daha az kavislidir. Kasap bıçakları et işlemede kullanılırken; et sıyırma, et doğrama ve et açma işlemlerinin rahat yapılmasını sağlar. Sıyırma bıçakları yapısı itibari ile sivri ve içeri doğrudur. Ayrıca oval yapısı sayesinde sinir ayrımının rahat yapılmasını sağlar. Dilimleme bıçaklarının farklı boy ve farklı formatları vardır. Et açma bıçakları 20 ile 35 santimetre uzunluğunda üretilir. Bıçak seti içerisinde soyma, doğrama, kesme, oyma gibi işlevli bıçaklar bulunur ve 2 parçadan 20 parçaya kadar olabilirler. Normal bıçakların keskinliğini en çok ekmek kesimi köreltir. Balık bıçakları, balık ayıklamak ve fleto çıkarmak için üretilmiştir. Dar, ince ve uzun ağız yapıları, esnek olmaları balık temizleme işlemini kolaylaştırır. Dekor bıçakları ile meyve ve sebzeler oyularak dekoratif olarak şekillendirilir. Esnek, inceltilmiş, eğri ve değişik şekillerde üretilmiştir. Peynir bıçakları, peyniri keserken peynirin yapışmasını engelleyen sivri uçlu ve dar orta uzunlukta forma sahiptir. Dilimleme bıçaklarını birçok kategoride kullanabilirsiniz. Her türlü mutfak, ihtiyacınızı karşılayacak olan bir ürün olarak tasarlanmıştır. Pirge dilimleme bıçak modellerinden mutfağınıza uygun modeli seçerek işlerin başına geçebilirsiniz.

DİLİMLEME BIÇAĞI FİYATI

Bıçak fiyatlarını etkileyen en önemli faktör üretiminde kullanılan malzeme ve materyaldir. En kabul görmüş 4034-4114 kalite olarak bilinen paslanmaz çelikler, ısıl işlemden geçirilerek 52-58 sertlikte çelik levhalar haline getirilir. Elde edilen paslanmaz çelik levhalar lazer makineleri ile kesilerek paslanmaz çelik bıçaklar üretilir. Bu işlem bıçak fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir. Tamamen saf çelikten üretilen bıçak ile geri dönüşümden elde edilen malzemeden üretilen bıçak arasında büyük kalite ve fiyat farkı oluşur. Bu kalite farkı ürün fiyatına da yansır. Geri dönüşümden gelen malzeme ile üretilen bıçak fiyatları daha uygundur. Bıçakların sapları, bıçak fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur olarak ön plana çıkmıştır. Teknolojik gelişmeler ile bıçak saplarında genellikle plastik malzeme kullanılır. Daha dekoratif görünüşe sahip ürünler için ahşap, koç boynuzu, keçi boynuzu, gül kökü gibi malzemelerden yapılan bıçak saplı ürünler tercih edilebilir. Bu tip özel üretimler bıçak fiyatlarını yükseltir. Kurumsal markaların ürettiği bıçakların fiyatları; kullanılacak bıçağın işlevine, kullanım amacına, büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

PİRGE ECCO DİLİMLEME BIÇAĞI

Pirge ecco dilimleme bıçağı sayesinde mutfağınıza ekstra hız katacaksınız. Pirge endüstriyel mutfak ekipmanı kategorisinde en çok tercih edilen marka olarak tanımlanır. sizler de pirge ecco dilimleme bıçağını tercih ederek mutfaklarınızda hızlı çalışmalar yapmaya başlayabilirsiniz. ekstra keskinliği sayesinde dilimleyemeyeceği ürün bırakmayan pirge ecco dilimleme bıçaklarını mutfağınızda tüm işlevler için kullanabilirsiniz.

PİRGE DUO DİLİMLEME BIÇAĞI

Pirge ürünleri ilk kullanımdan önce ılık su ve deterjan ile elde yıkanıp güzelce kurulanmalı, kullanım sonrasında da bu şekilde muhafaza edilmelidir. Bulaşık makinesinde yıkama sebebiyle oluşabilecek korozyon, deformasyon ve körelme gibi sonuçları engellemek için bıçakların yalnızca elde yıkanmasına özen gösterilmelidir. Kesici ağzın yaralanmalara sebep olmaması için ürün doğru ve dikkatli bir şekilde tutulmalıdır. Kesici ağzın bozulmaması için mermer, taş, metal gibi sert yüzeylere temasından kaçınılmalıdır. Uzun ömürlü kullanım için polietilen ya da ahşap gibi yüzeyler üzerinde kesim yapılmalıdır.

 PİRGE SUPERİVOR DİLİMLEME BIÇAĞI

 Pirge supervior dilimleme bıçakları sayesinde mutfaklarınızda ekstra ürünler hazırlayarak mutfaklarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Kesici ağzın keskinliğini uzun süre koruyabilmesi için Pirge ürünleri, Pirge masatlarla belli zaman aralıklarında bilenmelidir. Masatla bilemek yeterli olmadığında Pirge Bileme Hizmeti satın alınarak bıçaklar ilk günkü keskinliklerine getirebilmektedir. Kullanım amacı dışında gerçekleştirilebilecek Konserve/Kavanoz Açma, Ceviz Kırma gibi işlemlerden kati surette kaçınılmalıdır.

PİRGE DİLİMLEME BIÇAĞI İLE EŞİT ORANLAR

Pirge Dilimleme Bıçağı, ürünün aynı boylarda dilimlenmesini sağlar. Ürünleri eşit bir şekilde kesebilmek endüstriyel mutfaklarda sunum için çok önemlidir. Eşit dilimler sağlanırsa servis bir o kadar şık ve düzenli olacaktır, sunum tüm müşteriler için oldukça önem arz etmektedir. İlk önce göze hitap edilmeli ne de olsa. Pirge Dilimleme Bıçağı ise dilimleme konusunda mutfağınıza renk katacaktır.

PİRGE DİLİMLEME BIÇAKLARI VE ÖMÜRLÜK KULLANIMI

Mutfakta tek bir bıçak işimi görsün her ürün için ayrı ayrı bıçağım olmasın diyorsanız Pirge dilimleme bıçağı ürünleri ile bunu başarabilirsiniz. Bıçakların üretildiği malzemeler uzun seneler sağlık sorunu yaşatmayacak malzemeler olarak ayarlanmıştır. Sadece bu bıçaklara sahip olarak uzun ömürlü bir kullanım sağlamanız mümkün olacaktır. Hem ürünleriniz aynı şekilde ve boyutta dilimlenecek hem de mutfaklarınızda tek tip bıçağa sahip olacaksınız.

PİRGE DİLİMLEME BIÇAKLARI İLE SAĞLIĞINIZ GÜVENDE

Bıçak satın alırken öncelikle karbon çelik bıçakları tercih etmek doğru bir tercih olur. Karbon çelik bıçaklar daha keskindir ve bilemeye uygundur. Kullanım amacı ve işlevine uygun bıçak tercih etmek önemlidir. Örneğin; peynir kesmek için peynir kesimine özel üretilen peynir bıçağı, hem peyniri düzgün ve pürüzsüz kesmenizi sağlar hem de kesim işleminizde peynirin bıçağa yapışmasını önler. Döner bıçaklarını bıçak bileme aparatı ile beraber satın almak kullanıcısına fayda sağlar. Uzun çalışma saatleri nedeniyle ısınan döner bıçaklarının kesim ve bileme performansı düşer. Bu nedenle bıçak bileme işlemi sıkça uygulanır. Ekmek kesme işlemi için ekmek kesme bıçağının kullanılması önerilir. Çünkü normal bıçak ile ekmek kesildiğinde normal bıçak çok hızlı körelir. Dilimleme bıçakları sayesinde mutfağınızın her alanında güvenle çalışabilirsiniz. Plastik saplı bıçakların tercih edilmesi hem sağlamlık hem de sağlık açısından avantaj sağlar. Plastik saplı bıçaklar hijyen açısından ahşap saplı bıçaklardan daha avantajlıdır. Ürünlerin derli toplu düzenli bir şekilde saklanmasını sağlayan bıçak düzenleyicileri kullanıcılarına kolaylık sağlar ve istenilen bıçağın hızlı şekilde bulunmasını kolaylaştırır. Pirge dilimleme bıçak modellerinden istediğiniz kategoride bıçaklara ulaşabilir, sağlığınızı tehlikeye atmadan endüstriyel mutfak ekipmanı olarak kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR