Ekmek Bıçağı

Bıçak çeşitleri mutfaktaki hazırlıkların kolayca bitmesine yardım eden mutfak ekipmanlarından biridir. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı hata mutfakların demirbaşı sayılan ekmek bıçağı diğer bir tabirle tırtıklı bıçaktır. Sadece ekmek keserken değil, hassas ürünlerin kesiminde başka hiçbir bıçağın yapamayacağı bir performans gösterir. Hamur işi ürünlerin kesiminden domates, şeftali gibi yumuşak meyvelerin kesimine kadar birçok ürünün kesiminde kullanılıyor. Ancak jülyen ya da küp küp doğranmak istenen sebzelerde ya da ince ince kıyılmak istenen otlarda elverişli bir sonuç alamayabilirsiniz. 

Ekmek Bıçağı Modelleri

Ekmek bıçağı modelleri, testereye benzeyen tırtıklı bir yapıya sahiptir. Bu bıçaklar diğer bıçaklar ile kıyaslandığında en uzun boyuta sahip olanlardandır. Ortalama 20-25 cm uzunluğundaki ağız kısmı ile unlu yiyeceklerinizi kolayca doğrayabilirsiniz. Ekmeği iyi kesen bir bıçak doğal olarak kekleri de iyi keser. Bu nedenle, kek kesmek için de tırtıklı bıçak kullanabilirsiniz Uzun olmasındaki amaç kabaran, büyük boyutlardaki, sert kabuklu kek ve pasta türlerinin dağılmadan kesilmesini sağlamaktır. Leziz bir pasta için hazırlanan pandispanyanın ortadan ikiye ayrılmasında yahut sandviç ekmeklerinin dağılmadan kesilmesinde sıkça kullanılır. Evlerde en sık rastlanan bıçak türlerinden olan tırtıklı bıçakların asıl amaçları ekmek kesmek olsa da taze kaşar ya da domates gibi yumuşak meyve-sebze doğramak için de ideal çözümler olarak kullanılırlar. Bıçak kısmı tırtıklı yapıya sahip olduğu için et ve benzeri gıdalarda kullanılması önerilmez. Ayrıca ergonomik yapısı ile elden kayma ya da kaçırma gibi durumlar olmamaktadır.

Ekmek Bıçakları Fiyatı

Eğer evinizde unlu mamuller (ekmek, kek, pasta) pişirmeyi seviyorsanız mutfağınızda mutlaka bir dişli ekmek bıçağı bulunmalıdır. En büyük bıçaklardan biri olan dişli ekmek bıçağının, bıçak ağzının uzunluğu 20-25 cm arasında değişir. İyi bir ekmek bıçağı, ekmeğin veya kestiğiniz unlu mamulü gövdesini ezmeden rahat bir şekilde kesebilir. Dişli ekmek bıçakları ekmek, kek, pasta gibi ürünlerin yanı sıra büyük rozbif, hindi ve tavukları kesmek için de kullanılabilir. Mutfaklarınızın demirbaşı olan ekmek bıçakları fiyatı konusunda da kolaylık sağlayacak bir miktara sahiptir.

Pirge Ekmek Bıçakları

1879’ dan itibaren bıçak çeşitleriyle müşterilerinden onay almış bir marka olan Pirge, siz mutfaklarınızda sorunsuz kesimler yapın diye 6 kuşaktır Bursa’da bulunur, bıçak ve kesici alet üretiminde faaliyet gösteren pirge ekmek bıçakları  alaşamlı Alman paslanmaz çelikten üretim yapmaktadır. Pirge markasının en büyük avantajı bıçak üretiminde gerçekleştirilmesi gereken tüm adımları kendi bünyesinde toplayabilmiş olması ve sıkıca kontrol edebilmesidir. Firma olarak hammaddeden başlayarak paketlenmiş ürün olana kadar bütün üretimi kontrol etmektedir. Sizin için elinden gelenin en iyisini gerçekleştiriyorlar. Firma hammaddeleri bünyesine alıp, bitmiş paketlenmiş ürün olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Pirge Ekmek Bıçak Modelleri

Mutfaklarda ekmeği kesme işleminde normal bıçakları kullanmak ekmeği keserken adeta işkence haline geliyor, ekmek kesilen yer ekmek kırıntılarıyla doluyor ve ekmek dilimlerinin şekli düzgün olmuyor. Pirge ekmek bıçak modelleri bu sorunlarınızı ortada kaldıracak testereye benzeyen tırtıklı bir şekilde üretilmiştir. Ekmek bıçakları kaliteli Alman paslanmaz çelikten üretildi bu da çeliğinin kaliteli olması, sert olmaları anlamına gelir. Pirge ekmek bıçak modelleri sert bıçaklardır ve bu nedenden daha az aşınır, böylece az bilenmeye ihtiyaç duymaktadır. Pirge ekmek bıçağı insan sağlını göz önünde bulundurarak üretilen sapların hijyenik yapıda olmasıyla da Pirge ekmek bıçağı ile yapacağınız bütün kesme işlemleri üst düzey bir konfor yaratmaktadır. Tüm bu gastronomi bilimi ve araştırmalardan yola çıkarak tasarlanan Pirge ekmek bıçak modelleri iyi sorunsuz bir şekilde doğramak için ihtiyacınız olan profesyonelliği size sunmaktadır. Pirge ekmek bıçağını daha detaylı incelemek için mutfakyeri. com sitemizi ziyaret ederek detaylı inceleye bilirsiniz.

Pirge Ekmek Bıçak Fiyatlar

Size mutfaklarınızda ekmek keserken kırıntısız ve şekli düzgün, eşit dilimler elde edeceksiniz. Bugün Türkiye’de şeflerin tercihi Pirge’nin, Türkiye’de 1000’in üzerinde satış noktası ve 50 ülkeye ihracatı bulunmaktadır. Sizin için bıçaklar konusunda hep en iyisini isteyen Pirge bıçaklarını elinize alana kadar birçok denetimden geçer ve en iyi şekliyle sizlere ulaşır. Pirge ekmek bıçak fiyatlarına indirimli bir şekilde ulaşmak istiyorsanız Mutfakyeri.com sitemizi ziyaret etmelisiniz.

Pirge Ekmek Bıçakları İle Çıtır Ekmekleri Yağ Gibi Kesin

Profi Ekmek Bıçağı Pro ile fırından yeni çıkmış sıcacık ekmekleri bile kesmek çok kolay olacak. Güçlü çeliği ve dişli ağız yapısı sayesinde çıtır çıtır ekmekleri bile yağ gibi kestiğini göreceksiniz. Domates kesmekte de çok başarılı olacaktır. Pirge Gastro Ekmek Bıçağı Pro, keskinlik ömrü (P+) dır. Bu sayede Pirge ekmek bıçağı uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Pirge Duo Ekmek Bıçağı Pro özel alışımlı yüksek karbonlu Alman paslanmaz çelikten üretilen pirge bıçakları sapı plastik enjeksiyona sahiptir bu sayede hijyenik bir ekmek doğrama işlemi yapabilirsiniz.  Pirge Ecco Ekmek Bıçağı Pro, buzul ısıl işlem ile optimum sertliğe sahip pirge bıçakları sapın arka kısmında görülebilen sağlam kuyruk kısmı ve alüminyum perçinlerle sağlamlaştırılmıştır ve POM plastik ergonomik sap yapısı sayesinde tam elinize oturacaktır.

Pirge Ekmek Bıçakları Keskinliğini Yitirmezler

 

Pirge Deluxe Ekmek Bıçağı, çelik kalınlığı 3.00 mm ve çelik sertliği 56 HRC’dir. Bu bıçakların kaliteli çelikleri sayesinde aşınımları güçtür ve diğer bıçaklar gibi birkaç kesimden sonra keskinliğini yitirmemektedirler. Pirge Creme Ekmek Bıçağı diğer ekmek bıçak ağzına göre farklıdır dalgalı dişli bir ağza sahiptir. Pirge bıçakları özenle, 2 kez bilenmiş ve parlatılmış kesici ağza sahip ve bilenmesi de kolaydır. Pirge Classic Ekmek Bıçağı size 5 yıl paslanmaz garantisi verir ve üretiminden sonra ayrı ayrı denetimlerden geçirilirler. Pirge Elite Ekmek Bıçağı sapı farklıdır diğer pirge ekmek bıçaklarına göre elde kullanımda da çok keyif alacağınız Pirge Elite Ekmek Bıçağı ergonomik kompozit sap yapısına sahiptir. Pirge Pure line Ekmek Bıçağı kullanım amacınıza göre seçebileceğiniz çapraz kir tutmayan 7 farklı renk çeşidi vardır.  Pirge Superior Ekmek Bıçağı Pro hafif yapısı ile uzun süreli kullanım kolaylığı sağlar. Pirge Venge Ekmek Bıçağı Pro, sapı özel Venge ağacından üretilmiş ve bıçağın adı da oradan gelmektedir. Venge ağacı mantar, böcek ve termitlere karşı dayanıklı olmasıyla bilinir.