ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Et Çengeli

Üstüne et asmaya yaramaktadır, ucu sivri çubuğa benzemektedir. Et kancası ve et çengeli genellikle kasaplar, mezbahalar, soğuk hava depoları, soğuk hava ünitesine sahip tır ve başka et taşıma araçlarında ve et bütünleşmiş tesislerinde kullanılmaktadır. Et çengeli evinde kurban kesenlerin kullanımına da uygundur. Et kancası sayesinde kolayca eti derisinden ayıra bilir ve kolayca etlerinizin kesimini yapabilirsiniz. Et çengeli ilk kullanımı tunç çağlarına dayanır. Et kancası paslanmaz çelikten olmalıdır. Paslanmaz çeliğin bu kadar az olduğu zamanlarda, paslanmayı önlemek için et çengeli ürünün üstü boyanıyor veya galvaniz kaplanıyordu. Galvaniz ise 450-455 derecedeki eritilmiş çinkonun içine batırılan çeliğin kaplanması işlemine denir. Bu işlem özellikle sağlık, gıda ve et sektöründe bir sürü sorun ortaya çıkarır. Bugün bile hala et kıyma makineleri dökme demir ürünlerinden yapılmaktadır.

Et Çengeli Modelleri

Gıda sektöründe, bilhassa et ürününün asılmasında, saklanmasında insan sağlığı ve çevre temizliği konu olduğunda Et çengeli modellerinde paslanmaz çelik kullanımı adeta bir zorunluluktur. Etin temas halinde olduğu malzemelerin et ile temas içerisinde olmamalıdır. Eğer olursa, et üstündeki yağların, asit ve başka sıvılar, etin asılı olduğu ürünü oksitlenme diğer tabirle paslanma hasarı verirler.  Oksitlenmeye maruz kalan et çengeli, et kancası paslanırsa, asılı et içerisinde bakteri üremesine neden olur. Bu da insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

Et Çengeli Fiyatı

Ülkemizde gıda mevzuatı 05.06.2004 tarihinde ve 25483 sayılı Resmî Gazetede yayınlanarak (GIDALARIN ÜRETİMİ TÜKETİMİ VE DENETLENMESİNE DAİR KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME DEĞİŞTİRİLEREK 5179 SAYILI KANUN) yürürlüğe gireli epey zaman olmuştur. Bu kanunla gıdaların tamamen hijyenik ortamlarda üretme, korunma, gıdaların temasta olduğu bütün yüzeyler ve ürünlerle ilgili yasal zorunluluklar, standartlar geliştirilmiştir. Bu kanundan dolayı, en önemli gıdalarımızdan biri olan etin gerek taşınma işlemi gerekse depolanma işlemi veya geçici asılması aşamasında temizlik ve hijyen çok önemli bir konudur. Et çengeli fiyatı da çok uygundur cebinizi çok zorlamaz.

Pirge Et Çengeli

Et kancası ve et çengeli genellikle kasaplar, mezbahalar, soğuk hava depoları, soğuk hava ünitesine sahip tır ve başka et taşıma araçlarında ve et bütünleşmiş tesislerinde kullanılmaktadır. Pirge et çengeli, boyları 13,5 ve 28 cm arasındadır, 600 kilo ya kadar et taşır. Firma olarak 1879’ yılından itibaren hammaddeden başlayarak paketlenmiş ürün olana kadar bütün üretim işlemini kontrol etmektedir. Mutfak severler için her zaman elinden gelenin en iyisini gerçekleştiriyorlar. Firma hammaddeleri bünyesine alır ve bitmiş paketlenmiş ürün olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Pirge et çengeli tüm bu gastronomi bilimi ve yapılan araştırmalardan yola çıkarak tasarlanmıştır.

Pirge Et Çengeli Modelleri

Et kancası paslanmaz çelikten olmalıdır, paslanmaz çelik kullanımı adeta bir zorunluluktur. Etin temas halinde olduğu malzemelerin et ile temas içeresinde olmamalıdır. Eğer olursa, et üstündeki yağların, asit ve başka sıvılar, etin asılı olduğu ürünü oksitlenme diğer tabirle paslanma hasarı verirler.  Oksitlenmeye maruz kalan et çengeli, et kancası paslanırsa, asılı et içeresinde bakteri üremesine neden olur. Bu da insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Paslanmaz çeliğin bu kadar az olduğu zamanlarda, paslanmayı önlemek için et çengeli ürünün üstü boyanıyor veya galvaniz kaplanıyordu. Galvaniz ise 450-455 derecedeki eritilmiş çinkonun içine batırılan çeliğin kaplanması işlemine denir. Ülkemizde gıda mevzuatı 05.06.2004 tarihinde ve 25483 sayılı Resmî Gazetede yayınlanarak (GIDALARIN ÜRETİMİ TÜKETİMİ VE DENETLENMESİNE DAİR KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME DEĞİŞTİRİLEREK 5179 SAYILI KANUN) yürürlüğe gireli epey zaman olmuştur. Bu kanunla gıdaların tamamen hijyenik ortamlarda üretme, korunma, gıdaların temasta olduğu bütün yüzeyler ve ürünlerle ilgili yasal zorunluluklar, standartlar geliştirilmiştir. Bu kanundan dolayı, en önemli gıdalarımızdan biri olan etin gerek taşınma işlemi gerekse depolanma işlemi veya geçici asılması aşamasında temizlik ve hijyen çok önemli bir konudur. Pirge markası bu kanun konusunda üstüne düşeni yaparak en kaliteli malzemelerden üretim yaparak sizin ve sevdiklerinizin sağlını düşünmektedir. Pirge et çengeli modelleri, özel alışımlı yüksek karbonlu Alman paslanmaz çelikten üretilmiştir. Gönül rahatlığı ile kullanacağınız pirge et çengeli modellerini mutfakyeri. com sitemizden inceleye bilirsiniz.

Pirge Et Çengeli Fiyatı

1879’ dan itibaren siz mutfaklarınızda kolay iş yapın diye 6 kuşaktır Bursa’da üretim yapmaya devam etmektedir. Türkiye’de 1000’in üstünde satış noktası ve 50 ülkeye ihracatı vardır. Pirge et çengeli, boyları 13,5 ve 28 cm arasındadır, 600 kilo ya kadar et taşır. Pirge et çengeli elinize alana üç ayrı denetimden geçer, en iyi ve en güvenilir şekli ile sizlere ulaşmaktadır. NFS hijyen belgesine sahip olan pirge kullanıcılarına insan sağlığı güvenliği açısında garanti vermektedir. Pirge et çengeli fiyatı konusunda sağladığı kolaylığı mutfakyeri. com’ da inceleyip satın alabilirsiniz.

Pirge Et Çengeli Boyu Küçük İşlevi Büyük Bir Ürün

Pirge S Çengel, özel alışımlı yüksek karbonlu Alman paslanmaz çelikten üretilmiştir. Pirge Nikel Çengel size 5 yıl paslanmaz garantisi vermektedir. Pirge Paslanmaz Çengel, çelik kalınlığı 3.00 mm ve çelik sertliği 56 HRC’dir. Pirge et çengeli, , boyları 13,5 ve 28 cm arasındadır, 600 kilo ya kadar et taşır. Et kancası, buzul ısıl işlem ile optimum sertliğe sahiptir ve Pirge S Çengel Büyük Paslanmaz temizliği de kolaydır elde yıkayarak işlerinizi çok hızlı bir şekilde hallede bilirsiniz. İnsan sağlığını göz önünde bulundurarak üretilmektedir.  Ayrıca kasapların vitrinlerinde taze etlerini sergilemek içinde kullanılan bir üründür.