KASAP BIÇAKLARI

Kasap bıçaklarının normal bıçaklara oranla daha fazla özellikleri olmalıdır. Uygun olmayan ve kalitesiz malzemelerden üretilen bıçaklar, hayvana eziyet edilmesine ve kesim işlemi yapanların da yaralanmasına sebep olmaktadır. Kasap bıçakları eğilip bükülmeyen çeliklerden üretilmekte ve sapları ise fiber veya koçboynuzundan yapılmaktadır.

KASAP BIÇAKLARI MODELLERİ

1) Karkas eti için çelik uzunluğu büyük olan bıçaklar tercih edilir.

2) Eti kemikten ayırmak için kullandıkları kemiksiz diğer adı ile sıyırma bıçaklarıdır.

3) Biftek, pirzola, bonfile gibi etin değerli kısımlarını ince ve orta esnek bıçak ile çıkarıp hazırlanabilir. Bunun için Dünyada kullanılan Bonfile Bıçağı en ideal olanlarındandır.

4) Kuşbaşı et doğramak için genellikle çelik boyu 16cm ile 30cm arası bıçaklar kullanılmaktadır. Not: Pirge markası bıçak sapları için Fibrox sap kullanmaktadır. Fibrox sap kanda,yağda kaymayı önlediği gibi anti-bakteriyel özelliğe sahiptir.

5) Döner imalatında yaprak döner için fileto bıçakları kullanılır. Döneri ince ince yaprak halinde hazırlamak için çelik boyu 25 ile 40cm arası bıçaklar tercih edilir.

KASAP BIÇAKLARI FİYATLARI

Kaliteli kasap bıçakları öncelikle kurban edilen hayvanın acı çekmemesi için özel olarak üretilir.  Kasap bıçaklarının diğer özelliği etin sorunsuz bir şekilde deriden ayrılmasını sağlamasıdır. Kemik sıyırma bıçağı ile ete zarar vermeden kesim işlemi kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Profesyonel olan kasap bıçaklarında kesici yüzeylerde hiçbir pürüzün bulunmaması, en önemli detaylardan birisidir. Kesim yerlerinde pürüz olan bıçaklar etin zor bir şekilde kesilmesine ve parçalanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kurban bıçağı seçerken mutlaka kesim yerinin pürüzlü olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Pirge bıçakları bu konuda müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmakta ve etlerin mükemmel bir şekilde kesilebilmesi için titiz bir işçilikle bıçaklarını üretmektedir. Piyasada birçok üretici tüm bu özellikleri vaadedip müşteriye yüksek fiyatta kalitesiz bıçaklar pazarlamaktadır. Pirge kaliteyi ve bütçenizi sarsmamayı garanti ederek size uygun fiyatlı kasap bıçaklarını sunuyor.

PİRGE KASAP BIÇAKLARI

Pirge kasap bıçakları en az 20 cm olan bıçaklar tek hamlede kesim işlemini yaparak hayvana acı çektirmemekte ve bıçağı kullanana da kolaylık sağlamaktadır. Kasap bıçakları kurbanın kesiminde kullanılan, yüzme ve et doğrama maksatlı olmak üzere üç ayrı kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Bıçaklar çok keskindir ve bu keskinliğini uzun süre muhafaza etmektedir. Bıçak ağızlarının tümü bilemeye uygundur. Pirge kasap bıçakları yüksek karbonlu ve paslanmaz çelikten imal edildiğinden, paslanmaya karşı garantilidir. Bıçaklar kurban kesimi için uygun dengeye ve bileme açısına sahiptir.  Bıçak sapları kolay kolay elden kaymayacak şekilde tasarlanmaktadır.

PİRGE KASAP BIÇAKLARI MODELLERİ

Pirge kasap bıçakları modelleri klasik perçinli sap tercih eden kasapların kullandığı, keskin, paslanmaz, sert plastik ABS ile üretilmiş bıçaklardır.

Pirge Profi Kasap Bıçağı Ölçüleri

Pirge Profi  Kasap Bıçağı 35 cm ,  30 cm, 25 cm, 21 cm,  16,5 cm, 19 cm, 14,5 cm,  12,5 cm ölçülerindeki ürünlerimiz güçlü çelik yapısı, üst kısımda kullanılan özel plastik sayesinde yumuşak ve kaymayan bir tutuş, iç kısımda kullanılan sert plastik sayesinde hijyen ve sağlamlık sağlayan sap kısmı sayesinde zorlu işlerin üstesinden kolaylıkla gelecektir.

Pirge Superior Kasap Bıçağı Ölçüleri

 30 cm, 25 cm, 21 cm, 165 cm, 19 cm,  145 cm, 125 cm ölçülerinde Pirge Superior kasap bıçaklarını Mutfakyeri.com'dan satın alabilirsiniz.

Pirge Ecco Kasap Bıçağı Ölçüleri

Mutfağınızda profesyonellik arıyorsanız Pirge Ecco kasap bıçaklarını tercih edebilirsiniz. 30 cm, 21 cm, 25 cm,  19 cm,  16,5 cm, 12,5 cm,  14,5 cm ölçülerinde Pirge Ecco kasap bıçakları alanında en keskin ve kaliteli bıçaklardır.

Pirge Pro 2002 Kasap Bıçağı Ölçüleri

Pirge PRO2002 serisi, kasapların tercih ettiği keskin, paslanmaz, sade tasarımlı bıçaklardır.Profesyonel kalite et bıçakları ile tanışmak için PRO2002 serisinden 25 cm, 19 cm, 21 cm, 165 cm, 145 cm,  125 cm ölçülerini tercih edebilirsiniz.

Pirge Noyer Kasap Bıçağı Ölçüleri

Doğal Ceviz ağacından özenle şekillendirilmiş ergonomik sap yapısı ile Pirge Noyer kasap bıçaklarının 21 cm, 25 cm, 19 cm, 165 cm, 125 cm,  145 cm ölçüleri mevcuttur.

 Pirge Rose Kasap Bıçağı Ölçüleri

Rose Kasap Bıçağı ürünlerimiz kalın ve güçlü çelik yapısı, doğal gül ağacı, üç perçinle sabitlenmiş sağlam sap kısmı sayesinde işlerinizi çok kolaylaştıracaktır. Kullanımınıza uygun bir ölçü, kalınlık ve sap modeli seçtiğinizden emin olun, etleri ve sebzeleri rahatlıkla kesebilirsiniz. Ölçüleri 25 cm, 21 cm, 16,5 cm,19 cm,14,5 cm, 12,5 cm,

Pirge Venge Kasap Bıçağı Ölçüleri

Venge kasap bıçağı paslanmaz çelik ve kolay tutuşlu sapı sayesinde en çok aranan model serilerindendir. 19 cm, 21 cm, 16,5 cm,  12,5 cm, 14,5 cm ölçüleri bulunmaktadır, ihtiyacınıza uygun ölçüyü tercih edebilirsiniz.

Pirge Duo Kasap Bıçağı Ölçüleri

Pirge DUO Serisi, profesyonel şeflerin ve profesyonel kasapların özellikle et sıyırma, dilimleme, doğrama ihtiyaçlarını karşılamak için kaymaz sap teknolojisiyle üretilmiş performans bıçaklarıdır. 30 cm, 21 cm,  25 cm,  19 cm, 16,5 cm, 12,5 cm,  14,5 cm ölçüleri bulunmaktadır.

PİRGE KASAP BIÇAKLARI FİYATLARI

Pirge kasap bıçakları,  kasapların tercih ettiği keskin, paslanmaz, sade tasarımlı bıçaklardır. Pirge’ye özel yüksek karbonlu, molibden ve vanadyum alaşımlı Fransız konik çeliklerin kullanıldığı kasap  bıçaklar, Pirge P+ keskinlik ömründedir. Buzul ısıl işlem uygulanarak üretilmiştir bu sayede uzun yıllar paslanmama garantisi verir. Sade tasarımlı hijyenik plastik saplı üretilmiş Pirge kasap bıçakları , sap içindeki uzun çelik boyu ile sağlam ve güvenli bir tutuş sağlamaya yardım eder. Paslanmaz Pirge  kasap bıçakları en uygun işletme bütçesi dostu fiyatlarıyla mutfakyeri.com’da . Yapmanız gereken tek şey kullanımınıza uygun bir ölçü, kalınlık ve sap modeli seçmektir.