ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

KIYMA BIÇAĞI

Türk mutfağında et yemekleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Etli ve kıymalı yemekler sıklıkla menülerde ve sofralarda yerini alır. Hazırlanan yemeklerin lezzeti, kullanılan malzemeye bağlı olduğu kadar yemek pişirirken kullanılan araç ve gereçlere de bağlıdır. Kafe, restoran, otel gibi profesyonel mutfaklarda pişirilen kıymalı yemekler için özel kıyma bıçakları kullanılması önemlidir. Kullanışlı bir tasarıma sahiptir ve bu sayede bıçağı rahat bir şekilde kavramanızı sağlayarak yemekleri çok kısa sürede hazırlamanıza yardımcı olur.

Keskin kısmı eğimli olarak tasarlanmıştır. Sap kısımları da ellere uyumludur ve bu sayede bıçağı tam olarak kavramayı kolaylaştırarak kolay bir kullanım imkanı sunar. Ürünler uzun yıllar sorunsuz olarak kullanmanıza olanak sağlayacak bir ham madde olan paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmiştir.

KIYMA BIÇAKLARI MODELLERİ

Kıyma bıçakları genel olarak 20 cm, 25 cm, 30 cm, 35 cm ve 40 cm uzunluklarında, çift kollu ya da tek kollu, dövme çelik ya da paslanmaz çelik kullanılarak üretilirler. Kıyma bıçakları farklı modellerde karşımıza çıkabilir. Soğan doğrama, hamur kesme gibi özelliklerle de donatılmış modelleri bulunur.  Çift saplı kıyma bıçakları, daha kolay kontrol sağlayabileceğiniz bir tasarımda oldukları için mutfakta size hız kazandırarak daha pratik bir sonuç elde etmenize yardımcı olur. Satın aldığınız kıyma bıçağının iyice bilenmiş olması önemli bir detaydır. Bu sayede kullanırken gerçek bir kesim kalitesi sunarak, etin ezilmesini önler ve boş yere güç harcamanızı engeller. Geleneksel kıyma bıçakları, çeliğin bıçak ustaları tarafından dövülerek form kazandırılması ile üretilirler. Günümüzde geleneksel üretim devam etmektedir. Yeni bir alternatif olarak da paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilen fabrikasyon kıyma bıçakları modelleri de mevcuttur.

KIYMA BIÇAKLARI FİYATLARI

Kıyma bıçakları farklı modellerde karşımıza çıkabilir ve farklı modeller, farklı işlevlere sahiptir. Kıyma bıçaklarının fiyatları da sahip oldukları işlevlere göre belirlenir. Yapı malzemeleri de fiyatlandırma aşamasında önemli bir yer tutar. Örneğin, dövme çelik kıyma bıçaklarının fiyatı, el emeğinin çok olması sebebi ile fabrikasyon bıçaklara göre bir miktar daha yüksektir. Genel olarak baktığımızda fiyatlar; kullanılan malzemenin kalitesine, işçiliğine, büyüklüğüne ve üretim şekline göre değişkenlik gösterir. İhtiyacınız olan modelleri belirleyerek uygun fiyatlı alternatiflere ulaşmak için mutfakyeri.com’u ziyaret edebilirsiniz.

PİRGE KIYMA BIÇAKLARI

Geleneksel mutfakların önemli bir referansı olarak modern mutfaklarda da yerini bulan kıyma bıçağı, mutfakta geçen zamanı oldukça kolaylaştıran ve yemeklerinize bir şef dokunuşuyla lezzet katan yardımcılardır. Bir yemeğin hazırlanışındaki her adımda rol alan kıyma bıçaklarını sadece kıymaları doğrarken değil; yeşillik ve soğan doğrarken, et parçalarken, börek ve pizza dilimlerken de kullanabilirsiniz. Üstelik pratik bir kullanıma sahip olması sebebiyle yemek hazırlarken harcadığınız zamanı kısaltarak size ekstradan vakit kalmasını sağlayacaktır.

Sert plastik malzemeyle üretilen ergonomik tutma sapı sayesinde, tutamak kısımları bıçağın elden kayması gibi sorunları engelleyerek güvenliğinizi artırır. Tırtıklı tutamaklar parmaklarınızın bıçağınızı daha iyi kavramasını sağlar. Pirge kıyma bıçakları, hafif bir yapıda olmaları sayesinde de kullanım avantajı yaratır.

PİRGE KIYMA BIÇAKLARI MODELLERİ

Yarım ay şeklindeki bıçağı ve iki ucunda yer alan sap kısımları ile kıyma bıçağı modelleri tipik bir kebap ustası bıçağıdır. Diğer bir modeli de satırın yuvarlak uçlusu gibi olan bıçaklardır. Keskin ve dar hatlara sahip ince bıçaklar kıyma kıvamında etler elde edebilmeniz için uygundur. Kesici yapıya sahip kalın ve büyük bıçaklar; kemikli etlerden, sert sebze ve meyvelere kadar birçok ürünü ihtiyaçlarınıza göre parçalara ayırabilmenize imkan tanır. Pek çok insan bunu sıradan mutfaklarda kullanılabilecek bir bıçak olarak görmese de aslında evde de rahatlıkla kullanabileceğiniz en faydalı bıçaklardan biridir. Etleri kıymaya çevirebilmek için kullandığınız bu bıçakları, sebzeleri ince bir şekilde doğramanız gereken durumlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kıyma bıçağı hem farklı gıda malzemeleri için kullanılabilir olması hem de yemeğin hazırlanması aşamalarında kesme, doğrama yapma, kıyma yapma, toparlama gibi farklı roller üstlenebilmesi özellikleri ile mutfakların vazgeçilmezidir.

Genel olarak paslanmaz karbon çeliği kullanılarak imal edilen modelleri karşınıza güvenli bir kullanım sağlayan dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler olarak çıkar. Kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı ile dikkat çeken kıyma bıçaklarının, farklı büyüklüklere sahip seçenekleri mevcuttur. Bu sayede ihtiyacınız olan ürünü belirleyerek kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Pirge Ecco Kıyma Bıçağı 26 cm modeli ile özenle çekilmiş kıymalar elde ederek yemeklerinize lezzet katabilirsiniz. Pirge Ecco Kıyma Bıçağı 3lü alternatifi de bulunur.

PİRGE KIYMA BIÇAKLARI FİYATLARI

Bıçak fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan genel kriter, bıçakların yerine getirdikleri işlevleridir. Bıçağın kullanılacağı alana göre özel fiyatlandırmaya gidilir. Yapımlarında kullanılan ham madde de fiyatlandırma aşamasında öne çıkan bir özelliktir. Pirge markası her bütçeye uygun olarak ürettiği model seçenekleri ile uygun fiyat alternatifleri sunar. İhtiyacınız olan bıçağa en uygun ve indirimli fiyatlardan ulaşmak için mutfakyeri.com sayfamızı inceleyebilir, ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

KIYMA BIÇAKLARI İLE HAZIRLANMIŞ EŞSİZ YEMEKLER İÇİN DETAYLI BİLGİLERE ULAŞIN

Türk kültüründe de önemli bir yeri bulunan kebaplar, et yemekleri dendiğinde ilk akla gelen seçenektir. Lezzetli kebaplar elde etmenin ise küçük ama önemli bir püf noktası bulunur. Kullanılan kıymanın, kıyma bıçağı ile çekilmesi yemeklerinize ekstra bir lezzet katacaktır. Kıyma bıçağı ile çekilen kıyma, irili ufaklı parçalardan oluştuğu için kesinlikle sertleşmez, pişerken birbirine sıkı sıkı tutunur ve piştikten sonra ağızda dağılan bir kıvama gelir. Bu sayede makinede çekilen kıymalara göre çok daha lezzetli olacaktır.

Kıyma bıçağı ile çekeceğiniz eti, bir ön hazırlık aşamasından geçirmeniz gerekir. Sinirleri özenle ayıklanan et herhangi bir yağ, damar ya da zar içermemelidir. Sonrasında keskin bir et bıçağı yardımı ile kuşbaşı olarak doğranmalıdır. Diğer tarafta kıymaya lezzetini verecek olan kuyruk yağı da küçük parçalara ayrılmalıdır. Kıyma bıçağını kullanmadan önce yeterince keskin olduğundan emin olmanız gerekir. Keskin olmayan kıyma bıçağı hem sizi zorlayacak, hem de etin ezilmesine sebep olarak lezzetinin büyük oranda kaybedilmesine neden olacaktır. Kıyma bıçağını, kuşbaşı doğranmış etin ve etin üzerine eşit miktarda dağıtılmış kuyruk yağının üzerinden yavaş hareketlerle, arka kısmını kaldırıp indirerek bir baştan diğer bir başa doğru gezdirmeniz yeterlidir. Sonrasında kesilen etler ters yüz edilerek işlem tekrarlanmalıdır. Bunun amacı ise iki yüzde bulunan et parçalarını homojen bir şekilde parçalamaktır. Yoğurma işleminden de geçirdikten sonra istenilen görünüme kavuşana kadar bu işlem tekrarlanır.

PİRGE KIYMA BIÇAKLARINI KULLANIN AVANTAJLAR SİZİNLE OLSUN

Kıyma bıçağı tasarımı kıyma işlemini etkili bir şekilde yapmaya imkan tanır. Kıyma bıçağı size lezzetli kebaplar ve köfteler yapmak için ideal kıymayı elde etmenizi sağlar. Makine kıymasından oldukça farklı bir kıyma elde edersiniz. Kıyma bıçağı edinerek lezzetinden ve kalitesinden emin olduğunuz, içeriğine sizin karar verdiğiniz kıymalar hazırlayabilirsiniz. Sunduğu etkili kıyma işlevi ile kebap yaparken ihtiyaç duyduğunuz diğer malzemeleri de istediğiniz ölçülerde, bir profesyonel gibi kıyabilirsiniz. Maydanozları ezmeden ve suyunu çıkarmadan istediğiniz incelikte kıyarak kebaplara ekstra lezzet katarken görsel olarak da zenginleştirebilirsiniz. Hazırladığınız kebap ve köftelerin yanına sebzeleri ince ince kıyarak nefis kaşık salatalar hazırlayabilirsiniz. Domatesleri, biberleri, soğanları ve salatalıkları kıyma bıçağı sayesinde minik minik doğrayarak sofraları çeşitlendirebilirsiniz.

PİRGE KIYMA BIÇAKLARININ TEMİZLİĞİ SİZE DERT OLMAYACAK

Pirge kıyma bıçaklarının temizliği oldukça kolaydır. Elde yıkamaya uygun koşullarda imal edilmiştir. Kullandıktan sonra ıslak bir süngerle yıkayıp kuru bir şekilde saklamalısınız. Bıçakların yüksek sıcaklık altında ve ağır temizleyici kimyasallarla yıkanmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü yüksek sıcaklık ve ağır temizlik kimyasalları ağzının ve sapının bozulmasına sebep olur.
Bıçaklarınızın bakımının düzenli olarak yapılması, uzun süreler boyu kullanılması için oldukça önemlidir. Bıçakların ağzı köreldiğinde mutlaka işinin ehli usta bıçak bileyiciler tarafından bilenmesi gerekir. Alışılan büyük çark taşlarında yapılan bilemeler bıçağınızın yanmasına ve çeliğinin sertliğini yitirmesine sebep olur.

PİRGE İLE BIÇAKLARINIZ UZUN YILLAR BOYU SİZİNLE

Üretimlerinde paslanmaya karşı dayanıklı çelik malzeme kullanılan kıyma bıçakları uzun süre boyunca kullanabileceğiniz dayanıklılıkta üretilmiştir. Bu sayede bıçakların suyla temas etmeleri paslanma problemi yaşatmaz. Sağlam çelik gövdeye sahip Pirge kıyma bıçakları, kırılma ve körelme sorununa karşı dirençlidir. Kararma ve oksitlenme gibi kusurları önleyen, özel tasarımlı Pirge kıyma bıçakları ile size zaman kazandıracak ürünlere sahip olabilirsiniz. Boyutlarıyla opsiyonel bir seçenek alanı oluşturması da bir avantaj olarak karşınıza çıkmaktadır. Pirge kıyma bıçakları set halinde de satın alabileceğiniz modelleri içerir.

PİRGE KIYMA BIÇAKLARININ İŞLEVLERİ SAYMAKLA BİTMEYECEK

Pirge kıyma bıçakları modelleri arasında soğan doğramaya özel olarak geliştirilmiş ürün modelleri de bulunur. Beyaz ve mor soğanları ince ince doğramak için kıyma bıçaklarının kullanışlı ağız tasarımından yararlanabilirsiniz. Bu çok kullanışlı kıyma bıçakları sayesinde mutfakta temel bir görev olan ve oldukça vakit alan soğan doğrama işlemi için harcadığınız süre de azalacaktır.

KESİM İŞLEMLERİNİ KUSURSUZLAŞTIRAN PİRGE KIYMA BIÇAKLARI

Pirge kıyma bıçaklarının temel görevi kıymaları ince ince kıymak olsa da daha birçok ama için kullanılabilmektedir. Evinizde ya da restoranınızda hazırladığınız pizzaları eşit parçalar halinde kesebilmeniz için de idealdir. Çift taraflı tutma sapı ile aynı zamanda pide, lahmacun ve börek gibi hamur ürünlerini de kolayca dilimleyebilirsiniz. Buzul ısıl işlem uygulanan bıçaklar ekstra sertleştirilmiş bir yapıda karşınıza çıkmaktadır. Zorlu gıdaların kabuklarını kırmak ve sert noktaları rahatça parçalara bölmek için de kullanabilirsiniz. Bilenmeye uygun olan yapısı sayesinde kullanım ömrü oldukça uzundur. Yüksek karbonlu içeriğe sahip olan paslanmaz çelikten üretilen bu bıçaklar oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Plastik tutma saplarına uygulanan enjeksiyonla beraber kaymaya karşı ekstra korunaklı bir yapı kazanmıştır.