PEYNİR BIÇAĞI

Peynir bıçakları birçok mutfakta rastlamadığımız ama özellikle farklı şekilleriyle en zor kesilen peynirden en yumuşak peyniri dahi özenle kesmeye yarayan bir bıçak çeşididir. Farklı ölçülerde peynir bıçakları bulunmaktadır. Normal bıçaklara göre daha çok eğimlidirler.

PEYNİR BIÇAKLARI ÖZELLİKLERİ

Peynir sevenler , tat duyularındaki yumuşak değişimler beklentisi ile tüm parçaların kesilmesi gerektiğine inanıyor. Peynir bıçaklarının büyük çoğunluğu bıçağın üstünde bulunan bir kulp ile donatılmıştır. Bu şema kesmeyi büyük ölçüde kolaylaştırır ve tüm hat boyunca eşit basınç sağlar. Sonuç olarak, ürünün kırılması ve parçalanması dışlanır.

Peynir bıçağının uzunluğu 0.37 m'ye ulaşmalı, 0.24 m bıçak ve 0.13 m sap içerir. Bıçak çok kalın olmamalıdır , izin verilen maksimum metal katman 1.6 mm'dir. Bu durumda, bıçağın en büyük uzunluğu sadece 0,4 m olabilir. İzin verilen boyutların 1 mm üstünde bile sapmalara izin verilmez.

Bir peynir bıçağının bilenmesi, tam sertlikte 20 derece (sert çeşitler için) veya 15 (yumuşak peynirleri işlemeniz gerekirse) açılı olarak yapılmalıdır. Önemli: Bıçakta seramik bir bıçak varsa, peynir kesimi için uygun değildir. Çanak çömlek basitçe peyniri imha eder ve doğru şekilde kesmesine izin vermez.

PEYNİR BIÇAKLARI MODELLERİ

Parmesan peyniri gibi sert peynirlerin kesiminde yarım kalpli ya da armut biçimli peynir bıçağı kullanılır. Geleneksel bir sert peynir bıçağı, kalın, neredeyse düz bir bıçağa sahiptir; küçük bir baltaya benzer ve 'kesmek' zorunda kalmadan peynirin içinden dilimlemenizi sağlar. Geniş bıçaklar dış kısımları sert kabuklu iç kısımları nispeten yumuşak olan peynirleri tıraşlamak için kullanılır. Peynir çatalları çok yönlüdür. Dikdörtgen peynir bıçakları yumuşak ile yarı katı peynirleri servis yapmak için kullanılır; keskin kenarla kesilir ve düz yüzeyle sürme işlemi yapılır. Yumuşak peynir bıçakları kısadır; kesilmiş peyniri almak için genellikle kavisli bir bıçağı ve uçları vardır. Yumuşak peynir bıçakları, özellikle yapışkan yumuşak peynirlerin kesilmesine yardımcı olan, sürtünmeyi azaltan bıçak boyunca küçük deliklere sahiptir.

PEYNİR BIÇAKLARI FİYATLARI

Özellikle yüksek kaliteli malzemelerden oluşan peynir bıçakları elde edilen peynir bıçağı ile peynirinizi doğrudan masaya dilimleyebilirsiniz, böylece daha uzun süre taze kalır ve aromasını önler. Peynir bıçağının sapı paslanmaz çelikten yapılmalıdır. Hafif dalgalı şekli sayesinde bıçağın uzun süreli kullanımıyla bile ellerde çok iyidir. Peyniri zahmetsizce kesme sertliğine sahiptir. Garanti vermeyen markalar peynir bıçağı almak için doğru bir tercih değildir. Peynir bıçağının kalitesiyle fiyatı doğru orantılı olmalıdır. Ucuz maliyetle satılan peynir bıçaklarında gerçek malzemeler kullanılmamıştır.

PİRGE PEYNİR BIÇAĞI İLE PEYNİRİN LEZZETİNE VARIN

Mutfakyeri.com ‘da Pirge’nin  Gastro , Ecco , Profi, Duo modellerinde farklı ölçülerde mutfağınızın vazgeçilmezi peynir bıçaklarına sahip olabilirsiniz. Birkaç farklı ağız kısmına sahip olan bu bıçaklar, farklı peynir yapısına göre tasarlanmıştır. Peynir bıçaklarının ebatları daha ufak ve kısadır. Kahvaltılarda peynir bıçaklarını kullanarak hem göz dolduran sunumlar hazırlayabilirsiniz hem de peynirleri ezmeden servis edebilirsiniz.

PİRGE PEYNİR BIÇAKLARI MODELLERİ İLE FARK ATIN

Pirge’nin özel üretilen peynir bıçağı modelleri peynir kesmek için en ideal mutfak ekipmanıdır. Özel bıçak ağzı sayesinde peynirden zahmetsizce kayar. Bıçağın sapı paslanmaz çelikten yapılmıştır. Tutuşu kolaydır, tamamen düz olan bıçağı ile peynir kesmek için uygundur. Zarif ve aynı zamanda modern görünümü sayesinde aşçı ve şeflerin vazgeçilmezi olmuştur.

Kalitenin öncüsü Pirge  peynir kesmek için farklı ölçülerde ve modellerde peynir bıçakları sunuyor. Pirge Gastro modeli 17,5 ve 15,5 , Ecco modeli 15,5 ve 17,5 ve çift saplı modeli 35 cm , Duo modeli 15,5 ve 17,5 ,Profi modeli 15,5 ve 17,5 , Superior modeli 15,5 ve 17,5, Pirge delikli peynir bıçağı ise 13 cm’dir.

PİRGE PEYNİR BIÇAĞI DELİKLİ

Peynir Bıçağı Delikli 13 cm ürünümüz delikli kesici kısmı sayesinde peynirlerin yüzeye yapışmasını engeller ve size rahat bir kesim sunar. Çatallı uç kısmı ile de servis etmenizi kolaylaştırır. Yüksek karbonlu paslanmaz çelik gövdesi sayesinde mutfağınızda uzun yıllarca sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Konforlu tutuş sağlayan hijyenik sap yapısı ve optimum sertlikte olan bıçağı ile pürüzsüz ve hassas kesim yapabilmenizi sağlar. Sizde buzul ısıl işlem görmüş en keskin delikli peynir bıçaklarına sahip olmak istiyorsanız hemen mutfakyeri.com’dan sipariş verebilirsiniz.

PİRGE PEYNİR BIÇAKLARI FİYATLARI

Peyniri keserken tadının bozulmamasını ve peynirin eşit dağılmasını istiyorsanız profesyonel tercihiniz Pirge peynir bıçaklarından yana olmalıdır. İhtiyacınız olan farklı ölçü ve modeldeki bıçağı mutfakyeri.com’dan satın alabilirsiniz. Uygun fiyat politikası güvenli alışveriş ve satış öncesi ve sonrası müşteri desteğiyle mutfakyeri müşterilerini önemsiyor. Siz de mutfağınızda kalite ve dayanıklılık tercih ediyorsanız mutfakyeri.com güvencesiyle hemen alışverişe başlayabilirsiniz.