ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Şarküteri Bıçakları

Mutfaklarınızda kullandığınız bıçaklar her ürünü kesmek için elverişli değildir. Her kesim için ayrı bir bıçak üretilmiştir. Şarküteri bıçakları da bunlardan biridir, en zor kesilen peynirden en yumuşak peynire kadar özenle kesmeye yarayan bu bıçaklarla mutfaklarınızda kolaylık sağlayacaksınız. Sadece peynir kesimleri için değil sosis, salam, jambon, sucuk, pastırma gibi şarküteri ürünlerini de rahatça dilimlemeye uygundur.  Şarküteri bıçakları özel üretimli bıçaklardır yapılarından dolayı kesilen peynirler çatala ihtiyaç olmadan yapışmasın diye delikli bir yapıya sahiptir. Özellikle profesyonel şarkütericiler tarafından şarküteri bıçağına çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Mutfaklarınızda hızınıza ayak uyduracak bir bıçaktır. Her şarküteri ürününün farklı doğrama stilleri vardır. Bu da her şarküteri ürününe ayrı kesim bıçağı demektir.

Şarküteri Bıçak Modelleri

Size birçok şarküteri ürününün kesme işleminde yardımcı olan Şarküteri bıçakları size mutfaklarınızda konforlu kesimler sağlar. Genel olarak 10 tip Şarküteri bıçak modelleri vardır;

Küt şarküteri bıçağı: Ağız kısmı küt bir şekilde olan bu bıçaklarla kolaylıkla sosis, salam, jambon, sucuk, pastırma gibi ürünleri kesmenizde size yardımcı olacaktır.

Küçük Kürek Peynir Bıçağı: Sert peynirler için ideal peynir dilimleme bıçaklarındandır. Keskin bir uca sahiptir. Hızlı ve düzgün bir kesim sağlar. Peynir kesme tahtasında bulunan peynirin kesildikten sonra keskin ucu ile kesim alanından çıkartılmasında da kullanılır.

Dar Düzlem Peynir Bıçak: Çok yönlü kullanıma sahip olmakla birlikte düz ve köşeli peynirlerde daha çok kullanılmaktadır, yarı sert peynirler için ideal olan peynir bıçağıdır. Kaşar ve “yıkanmış teleme” olarak sınıflandırılan ısındıkça uzayan, sandviç ve pizzalarda kullanılan peynirler için ideal peynir bıçağıdır.

Yumuşak Peynir Bıçağı: Bu peynir bıçağı daha yumuşak peynir kesiminde tercih edilir. Aygın lokum kıvamındaki beyaz peyniri kesmek için daha çok kullanılmaktadır.

Peynir Çatalı: Aslında bir bıçak olmamakla birlikte peynir bıçağı setlerin vazgeçilmez unsurlarından peynir çatalı peynir kesme esnasında bir tarafı tutmak için kullanılır.

Düz Peynir Bıçağı: Sert peynirleri tıraşlamak için kullanılmakta olup aynı zamanda keski gibi kullanılmaktadır. Alt tarafı keskin bir uca sahip olan peynir bıçağında kesme hareketi aşağıya doğru bastırılarak yapılır.

Çatal Uçlu Mızrak: Bu peynir bıçağı hem çatal olarak hem de mızrak olarak kullanılan ayırma ve parçalamada kullanılmaktadır. Sert peynirleri kesip servis etmekte de kullanıla bilinir.

Açık Peynir Bıçağı: Sadece yumuşak ve yapışkan peynirlerde kullanılan bir peynir bıçağıdır. Delikleri sayesinde yumuşak peynirin kesim esnasında bölünmesini önler, rahat ve düzgün kesim yapılmasını sağlar. Çatal ucu ile ayırmada da yardımcıdır.

Tulum Peynir Bıçağı: Bu bıçak bir palet bıçağı gibi uzundur orta sertlikteki tulum peynirler için ideal kesme kolaylığı saylar ufalanmayı önler. Estetik ve uzun bir yapıdadır.

Peynir Dilimleyici: Sert peynirleri dilimlemek için ideal bir peynir bıçağıdır. Aynı ölçülerde ince tost peynirleri hazırlamak içinde kullanılır.

Şarküteri Bıçak Fiyatı

Şarkütericilerin, ev hanımlarının ya da aşçıların ihtiyacına göre farklı farklı bıçak türleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de Şarküteri bıçakları olarak karşımıza çıkmaktadır. Metal kısımları 30 ile 35 santimetre aralığındadır. Bu da size kolay bir kesim konforu sağlar. Son derece keskin olan bu bıçaklar ancak profesyonel ellerde, dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Yapacağınız işleme ve elinize göre büyük ya da çok küçük almanız halinde size ergonomik bir kullanım sağlamayacaktır. Bu yüzden bıçak alımı yaparken mutlaka boyutların elinize uygun olduğuna emin olun. Mutfaklarınızda sizin bir parçanız olacak Şarküteri bıçak fiyatı ödediğiniz paraya değecek işlevli, kaliteli bıçaklar arasındadır.

 Pirge Şarküteri Bıçakları

1879’ dan itibaren siz mutfaklarınızda kolay kesimler yapın diye üretilen pirge bıçakları her kesime özel bıçaklar üretmeye 6 kuşaktır devam etmektedir. Pirge, ürettiği pek çok farklı bıçak çeşidiyle birlikte tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Ürettiği bıçaklar arasında pirge şarküteri bıçakları da var. Siz zorlanmadan en sert peynirden, taze üretilmiş pastırmaya kadar kesimde kolaylık sağlayın diye 6 kuşaktır Bursa’da bıçak ve kesici alet üretiminde faaliyet gösteren pirge bıçakları kaliteli alaşımlı Alman paslanmaz çelikten üretim yapmaktadır. Bu da çeliğinin kaliteli olması, sert olması anlamına gelir. Pirge şarküteri bıçakları serttir ve bu nedenden daha az aşınır, böylece az bilenmeye ihtiyaç duymaktadır.

Pirge Şarküteri Bıçak Modelleri

Firma olarak 1879’ dan itibaren hammaddeden başlayarak paketlenmiş ürün olana kadar bütün üretimi kontrol etmektedir. Sizin için elinden gelenin en iyisini gerçekleştiriyorlar. Firma hammaddeleri bünyesine alıp, bitmiş paketlenmiş ürün olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Tüm bu gastronomi bilimi ve araştırmalardan yola çıkarak tasarlanan Pirge şarküteri bıçak modelleri iyi sorunsuz bir şekilde doğramak için ihtiyacınız olan profesyonelliği size sunmaktadır. Pirge şarküteri bıçak modellerini daha detaylı incelemek için mutfakyeri. com sitemizi ziyaret ederek detaylı inceleye bilirsiniz.

Pirge Şarküteri Bıçak Fiyatı

Sizin için bıçaklar konusunda hep en iyisini isteyen Pirge bıçaklarını elinize alana kadar birçok denetimden geçer ve en iyi şekliyle sizlere ulaşır. Bugün Türkiye’de şeflerin tercihi Pirge’nin, Türkiye’de 1000’in üzerinde satış noktası ve 50 ülkeye ihracatı bulunmaktadır. Size sağladığı kolaylıklar sadece kesim yaparken değil pirge şarküteri bıçak fiyatı size fiyat konusunda da kolaylık sağlayacaktır. Pirge şarküteri bıçakları en uygun ve en iyi fiyata mutfakyeri. com’ dan sahip olabilirsiniz.

Pirge Şarküteri Bıçakları İle Özenli Kesim Deneyimi

Pirge Profi Şarküteri Bıçağı keskinlik ömrü (P+) dır. Bu sayede Pirge şarküteri bıçağı uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Pirge Gastro Şarküteri Bıçağı özel alışımlı yüksek karbonlu Alman paslanmaz çelikten üretilen pirge bıçakları sapı plastik enjeksiyona sahiptir. Bu sayede hijyenik bir kesim işlemi yapabileceksiniz. Pirge Duo Şarküteri Bıçağı buzul ısıl işlem ile optimum sertliğe sahip pirge şarküteri bıçakları sapın arka kısmında görülebilen sağlam kuyruk kısmı ve alüminyum perçinlerle sağlamlaştırılmıştır. Pirge bıçakları POM plastik ergonomik sap yapısı sayesinde tam elinize oturacaktır.

Pirge Şarküteri Bıçakları ile Uzun Süreli Kullanım

Pirge Ecco Şarküteri Bıçağı, çelik kalınlığı 3.00 mm ve çelik sertliği 56 HRC’dir. Bu bıçakların kaliteli çelikleri sayesinde aşınımları güçtür ve diğer bıçaklar gibi birkaç kesimden sonra keskinliğini yitirmemektedirler. Pirge Superior Şarküteri Bıçağı özenle, 2 kez bilenmiş ve parlatılmış kesici ağza sahip ve bilenmesi de kolaydır. Pirge bıçakları size 5 yıl paslanmaz garantisi verir ve üretiminden sonra ayrı ayrı denetimlerden geçirilirler. Pirge kesim bıçağı kullanım amacınıza göre seçebileceğiniz çapraz kir tutmayan 7 farklı renk çeşidi vardır ve hafif yapısı ile uzun süreli kullanım kolaylığı sağlar.