Sıyırma Bıçağı

 Kasapların, ev hanımlarının ya da aşçıların ihtiyacına göre farklı farklı bıçak türleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de et sıyırma bıçağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere hayvan kesimi, hayvanın etinin kullanımı ve etin hazırlanması aşamalarında birçok ürüne ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle profesyonel kasaplar tarafından kasap sıyırma bıçağı çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır.  Buradaki sıyırmadan kastımız özellikle kemik üzerindeki etten bahsetmektedirNormal bıçaklarla kemiği etten sıyırmak pek mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi ise kemiğin üzerine yağ, et ve sinir tabakasının bulunmasıdır. Bunun için daha ince, hareket alanı geniş ince detaylara girebilecek bir ürün gerekmektedir. Sıyırma bıçağı size bu konuda yardımcı olacaktır.

Sıyırma Bıçak Modelleri

Genellikle müşteriler kasaplardan et ile kemiği ayırmasını istemektedir. Bu durumda ise özel bir bıçağa ihtiyaç duyulmaktadır. Kemiği etten ayırma işlemi her bıçak ya da her ürün ile gerçekleştirilmemektedir. Bunun için özel bir bıçak gerekmektedir. Peki kemik sıyırma bıçağı diğer bıçaklardan ayıran özellikleri nelerdir? Kemik sıyırma bıçağı diğerlerine göre çok daha ince ve oval bir görünüme sahiptir. Ayrıca et sıyırma bıçağı uç kısmına gelindikçe bıçak daha sivri bir hale gelmektedir. Bu yüzden çok dikkatli kullanılmalıdır. Sıyırma bıçak modelleri sivri hali ile kemiğin en zor ve erişilemeyen kısımlarına bile bıçak ile ulaşmanız mümkündür. Bıçağın şekli size geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Bıçağın sapı kesinlikle bu iş için üretilmiştir. Bilindiği üzere bu ince işler ciddi bir efor da sarf etmenizi gerektirmektedir. Kemik sıyırma bıçağının sapı sizin bu eforunuzu almaktadır. Ayrıca ergonomik yapısı ile elden kayma ya da kaçırma gibi durumlar olmamaktadır. Bu da bıçağın olası kazaları önlemesi anlamına gelmektedir. Keskinlik her bıçak için önemlidir. Ancak böyle ince işler için çok daha önemlidir. Kemikten et sıyırırken herhangi bir takılma ya da zorlanma hissetmek hiç hoş olmayacaktır. Bu sebeple üreticiler kemik sıyırma bıçağını çok keskin yapmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu keskinlikteki bir bıçak ancak profesyonel ellerde, dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Bıçağın boyutu da ciddi manada önem arz etmektedir. Yapacağınız işleme ve elinize göre büyük ya da çok küçük almanız halinde size ergonomik bir kullanım sağlamayacaktır. Bu yüzden bıçak alımı yaparken mutlaka boyutların elinize uygun olduğuna emin olun.

Sıyırma Bıçak Fiyatı

Sıyırma bıçağı soyma bıçakları olarak da bilinmektedir. Metal kısımları 12 ile 22 santimetre aralığındadır. Sıyırma bıçakları ile etleri derisinden ayırmak çok daha kolay olur. Ayrıca etleri keserken kemikten ayırmak için de sıyırma bıçağı kullanılır. Kemikli tavuk ve hindi gibi hayvanların etlerini ve kemiklerini ayırmada özellikle kasaplar sıklıkla kullanmaktadır. Bu bıçakların en önemli özelliği ise sağlam ve bükülmez bir yapısının olmasıdır. Et sıyırma bıçağı sivri ve içeri doğru oval yapısı sayesinde sinir ve yağ ayırırken size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Sıyırma bıçağı sağladığı kolaylıkların yanı sıra sıyırma bıçağı fiyatı uygundur. İşlevli bir sıyırma bıçağına uygun bir fiyata sahip olabilirsiniz

Pirge Sıyırma Bıçakları

1879’ dan itibaren siz mutfaklarınızda kolay kesimler yapın diye üretilen pirge bıçakları her kesime özel bıçaklar üretmeye 6 kuşaktır devam etmektedir. Bu özel kesim bıçaklardan bir de Sıyırma bıçağı sizi yarı yolda bırakmayacak uzun ömürlü bıçaklar üretmeye devam etmektedir. Pirge sıyırma bıçakları size daha ince, hareket alanı geniş ince detaylara girebilecek bir kemik sıyırma bıçağı üretmektedir. Siz elinize alana kadar birçok denetimden geçen Pirge sıyırma bıçakları insan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde üretilmiştir.

Pirge Sıyırma Bıçak Modelleri

Pirge sıyırma bıçak modelleri genellikle hafif ve işlevsel bıçaklar aynı zamanda keskin ve sağlıklı yapısı ile eti kemikten ayırıyor. Çok kullanışlı ve aynı zamanda gerekli olan kasap kemik sıyırma bıçağı hem insanların hem de kasapların kullandığı muazzam bir seçenek olma özelliğine sahip. Kaliteli çelik ve kaliteli üretim ile ortaya konulmuş olan mükemmel seçenekler özellikle kurban döneminde insanlara yardımcı olan muazzam bir unsuru gözler önüne seriyor. Son derece sağlam ve kaliteli çelikten üretilen bıçaklar her yönüyle insanlara yardımcı olan bir pirge sıyırma bıçakları sayesinde sıyırma işleminde sorun yaşamayacaksınız. Pirge sıyırma bıçak modelleri daha detaylı incelemek için mutfakyeri. com sitemizi ziyaret ederek detaylı inceleye bilirsiniz.

Pirge Sıyırma Bıçakları Fiyatı

Bugün Türkiye’de şeflerin tercihi Pirge’nin, Türkiye’de 1000’in üzerinde satış noktası ve 50 ülkeye ihracatı bulunmaktadır. Size sağladığı kolaylıklar sadece kesim yaparken değil.  Pirge sıyırma bıçakları fiyatı konusunda da kolaylık sağlayacak. Pirge sıyırma bıçakları sivri hali ile kemiğin en zor ve erişilemeyen kısımlarına bile ulaşmanız artık daha kolay. Kasap kemik sıyırma bıçağı şekli size geniş bir kullanım alanı sağlarken fiyat konusunda da içiniz rahatlatacak bir fiyata sahip. Pirge sıyırma bıçakları fiyatı inceleyerek size uygun sıyırma bıçağına mutfakyeri. com’ da sahip olabilirsiniz.

Pirge Sıyırma Bıçağı İle Profesyonel Kasap Bıçağı

Pirge Profi Sıyırma Bıçağı, etten kemik ayıklamak için kemiksiz etlere ihtiyacınız olduğunda yoğun tempoda kullanabileceğiniz, profesyonel bir kasap bıçakları çeşitlerindendir. Burun kısmına doğru daralan çelik yapısı sayesinde tertemiz bir iş çıkartır. Pirge Gastro Sıyırma Bıçağı, profesyoneller için kolay bilenir tek parça, özel alışımlı yüksek karbonlu Alman paslanmaz çelikten üretilen pirge bıçakları sapı plastik enjeksiyona sahiptir bu sayede hijyenik bir sıyırma deneyimi yaşayacaksınız. Pirge Duo Sıyırma Bıçağı buzul ısıl işlem ile optimum sertliğe sahip Pirge Superior Sıyırma Bıçağı sapın arka kısmında görülebilen sağlam kuyruk kısmı ve alüminyum perçinlerle sağlamlaştırılmış, POM plastik ergonomik sap yapısı tam elinizde oturacak ve profesyonel ellerde, dikkatli bir şekilde kullanım sağlayacaksınız. Pirge Ecco Sıyırma Bıçağı, kemiksiz etlere ihtiyacınız olduğunda yardımınıza koşacak.

Pirge Sıyırma Bıçağı İle Paslanmaz Garantisi

 

Burun kısmına doğru daralan çelik yapısı sayesinde tertemiz bir iş çıkarmanızda rolü büyük olacak Pirge Butcher S Sıyırma Bıçağı özenle, 2 kez bilenmiş ve parlatılmış kesici ağza sahip ve bilenmesi de kolaydır. Pirge kemik sıyırma bıçağı size 5 yıl paslanmaz garantisi verir. Pirge Gastro Sıyırma Bıçağı 56 HRC çelik sertliği sayesinde yüksek performanslı keskinlik sağlar. Pirge Butcher S Sıyırma Bıçağı burun kısmına doğru daralan çelik yapısı sayesinde sıyırma işleminde zorluk çekmeyeceksiniz. Pirge Pro 2002 Sıyırma Bıçağı konforlu tutuş sağlayan Pirge et sıyırma bıçağı hijyenik sap yapısına sahiptir. Pirge sıyırma bıçağı kullanım amacınıza göre seçebileceğiniz çapraz kir tutmayan 7 farklı renk çeşidi vardır. Pirge Titan East Sıyırma Bıçağı Honesuki Japon ve Asya mutfağı ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş ürün çeşidi doğal kök ceviz ağacı kullanılarak üretilmiş ergonomik saplar tutuma da size kolaylık sağlar ve çok keskin bir ağza sahiptir. Doğal Venge ağacından özenle şekillendirilmiş ergonomik sap yapısına sahip Pirge Venge Sıyırma Bıçağı ile konforlu sıyırma yapmak daha kolay olacak.