...

Tavalar Ürünler ve Modelleri 

SAKLAMA KAPLARI

Saklama kapları mutfakta en çok gereksinim duyduğumuz mutfak gereçlerinden biridir. Hazırladığınız yemekleri, yemeklik malzemeleri ve benzeri ürünleri koruyup saklamak için çok kullanışlı bir üründür. Farklı malzemeler kullanılarak üretilen ve estetik görüntülere sahip olan bu kaplar şişe, kavanoz ve kapaklı kase gibi farklı görünümlerle karşımıza çıkar. Genellikle kare, dikdörtgen ve yuvarlak formlarda imal edilir. Yapı malzemeleri genel olarak porselen, cam, plastik ve mika gibi malzemelerdir. Erzakların, kuru gıdaların, sebze ve meyvelerin, pişmiş gıdaların doğru bir şekilde saklanmasını sağlayarak bozulmalarını engeller.

SAKLAMA KAPLARI MODELLERİ

Saklama kapları birçok farklı malzemelerden üretilir. Boyut, tasarım ve desen olarak da çoklu alternatifler sunar. Bu alternatifler ile birçok ihtiyaca uygun olarak seçim yapabilme imkanı sunar. Hazırlık aşamalarında kullanılan hammaddeye göre farklı çeşitleri bulunan saklama kaplarının tasarım ve boyutları ise farklı ihtiyaçlara uygun olacak şekilde hazırlanmıştır.

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen saklama kabı modeli, hem daha sağlıklı hem daha estetik bir görünüme sahip olması açısından cam saklama kaplarıdır. Camdan üretilen saklama kapları, ısıya dayanıklı olarak üretilen modelleri ile pişirme işlemi için de kullanılabilir. Tüketilmesi uzun süren salamura gıdaların saklanmasında da oldukça fazla tercih edilen bir modeldir.
Cam saklama kaplarıyla aynı kullanım alanında yer alan bir diğer saklama kabı modeli de çelik saklama kaplarıdır. Paslanmaz, yapışmaz ve kolay temizlenir özelliği ile sağlıklı yemek pişirme aracı olarak da görülür. Isı kaybını önlemesi nedeniyle sıcak kalması istenen yemeklerin korunmasında tercih edilir.
Düz kapak tasarımı ile farklı desen ve boyutlarda üretilen plastik saklama kapları ise kolay ve konforlu taşıma imkanı sunduğu için bir yerden bir yere yemek taşıma işlemi gerçekleştirmek istendiğinde daha çok tercih edilir.
Vakumlu saklama kapları, raflarda uzunca bir süre kalacak olan kuru gıdaların saklanmasında tercih edilen bir modeldir. Gıdanın havayla olan temasını tamamen keserek nemlenme ve güvelenmeye karşı koruma sağlar. Ürünlerin ilk günkü gibi taze kalmasını isteyenler için oldukça ideal bir seçenektir.
Şeffaf saklama kapları da sakladığınız gıdaları kolaylıkla ayırt etmek için kullanabileceğiniz bir model olarak karşınıza çıkar.
Baharatları nemden koruyan özel kapaklara sahip, genel olarak ahşap malzeme kullanılarak yapılan baharatlık saklama kapları da mutfağınızda estetik bir görünüm sağlayacak olan kullanışlı modellerdir.
Saklama kaplarını ihtiyacınıza göre tekli veya set halinde temin edebilirsiniz.

SAKLAMA KAPLARI FİYATLARI

Saklama kapları, hammadde ve tasarım çeşitliliği kadar fiyat çeşitliliği de barındırır. Her türlü bütçeye uygun saklama kapları seçenekleri bulunur. Satış fiyatlarında etkili olan unsurların başında kalite, çoklu kullanıma elverişlilik ve kullanılan malzeme gelir.
Plastik malzemeden üretilen saklama kapları çelik ve cam saklama kabı modellerine göre daha uygun fiyatlara sahiptir.
Bir diğer fiyat etkeni ise ürünün boyutudur. Ürünün sahip olduğu kapasite miktarı arttıkça fiyatı da artacaktır.
Set halinde satılan saklama kapları daha yüksek fiyatlardan satılmaktadır. Ancak tek tek alıma göre set halinde toptan alım genele bakıldığında daha tasarruflu bir seçenektir.
Fiyatlandırmada bir başka önemli kriter ürünün tasarımıdır. Farklılık yaratan, dekoratif amaçlı kullanılan özel tasarım saklama kapları klasik modelde üretilen saklama kaplarına göre daha yüksek fiyatlı olabilir.

SAKLAMA KAPLARI ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Saklama kabı satın alırken ilk adım istek, beklenti ve ihtiyacınızı karşılayacak olan doğru ürünü bulmaktır. Öncelikle sağlıklı ve hijyenik malzemelerden üretilmiş olmalarına dikkat etmelisiniz. Plastik ürünleri tercih edeceğiniz takdirde kullanılan plastiğin kaliteli plastikten yapıldığına emin olmalısınız. Hangi amaçla kullanacağınızı belirledikten sonra ihtiyacınızı giderecek kapasiteye sahip olan saklama kaplarını seçmeli, ekonomik durumunuza göre de değerlendirerek satın almalısınız.

SAKLAMA KAPLARI İLE MUTFAĞINIZA RENK VE DÜZEN GELSİN

Saklama kapları sızma, taşma gibi sorunları engelleyen yapıları sayesinde her zaman ihtiyaç duyacağınız ürünlerdir. Kilerde saklanan turşu, zeytin gibi salamura ürünlerin özelliğini kaybetmeden saklanmasını sağlar. Dolap raflarında üst üste dizilebilir özelliği ile mutfağınızda size hem yer açacak hem de düzenli bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Uzun ömürlü kullanım olanağı sağlamaları sayesinde gıdalarınızı güvenle saklama imkanı bulacaksınız. Bu kaplar ile buzdolabında muhafaza etmeniz gereken gıdaların kokuları birbirine karışmayacaktır. Üstelik ergonomik tasarımları sayesinde size hem kullanım hem de taşıma sırasında kolaylık sağlayacaktır.

SAKLAMA KAPLARININ KOLAY TEMİZLENİRLİĞİ SİZİ HİÇ YORMAYACAK

Saklama kaplarının çoğu bulaşık makinesinde yıkanabilir formda imal edilmiştir. Plastik veya mika malzeme kullanılarak yapılan saklama kapları ve kapaklarının bazıları bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun değildir. Bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olmayan ürünlerin temizliğinde elde yıkama devreye girer. Kolay taşınmaya uygun boyutları ve leke tutmalarını engelleyen özellikleri sayesinde de elinizde de kolayca, fazla zaman harcamadan yıkayabilirsiniz.

PLASTİK SAKLAMA KAPLARI

Plastik saklama kapları sert ve esnek olarak iki farklı şekilde üretilir. Sert plastik kaplar; un, şeker ve diğer kiler malzemeleri için teneke kutu tipi depolama anlamında idealdir. Esnek plastik kaplar ise daha az maliyetli seçeneklerdir. Mikrodalgada kullanımına da uygun olmaları için ısıya dayanıklı plastikleri tercih etmeniz işinizi kolaylaştırır. Derin dondurucuda saklamak için en ideal form plastik saklama kaplarıdır.

MİKRODALGA VE DERİN DONDURUCUYA ÖZEL SAKLAMA KAPLARI

Oluşabilecek sorunların önüne geçmek için derin dondurucu ya da mikrodalgaya özel olarak geliştirilen ürünler tercih edilmelidir. Uzun araştırmalar sonucunda her gıdaya, kullanım yerlerine ve şekillerine göre geliştirilen saklama kaplarının kendi özelliklerine uygun olarak kullanılmaları tavsiye edilir. Evde hazırlanan yemekleri dışarıya götürüp rahatça ısıtmada kullanılmak üzere mikrodalgaya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir.
Buzlukta veya derin dondurucuda saklamak  istediğiniz ürünler için de buna uygun formda ve boyutlarda hazırlanmış saklama kapları modellerini incelemelisiniz.

NARİN ÇELİK SAKLAMA KABI

Saklama kaplarında öne çıkan marka olarak Narin Çelik Saklama Kapları pratik bir kullanıma sahiptir. Paslanmaz çelikten oluşan ham maddeleri ile güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar. 13 cm, 17 cm ve 22 cm olarak farklı boyutlarda, isteğinize göre tercih edebileceğiniz modeller için mutfakyeri.com’u ziyaret edebilirsiniz.

BÖLMELİ SAKLAMA KAPLARI İLE YEMEKLERİNİZ SİZİNLE YOLA ÇIKSIN

Genel olarak 2 bölmeli, 3 bölmeli veya 5 bölmeli olarak hazırlanan bölmeli saklama kapları çoklu yemek taşıma veya saklama durumlarında kullanmak için oldukça idealdir. Bu ürünler beslenme kutusu olarak da değerlendirilmektedir. Sıcak soğuk saklama kabı olarak gıdaların ısısını muhafaza edebilen bu ürünler seyahat sırasında kullanıma da oldukça uygundur. Evde hazırladığınız yemekleri ofisinize, okulunuza ve daha birçok yere kolaylıkla taşımak için bu modelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kilitli mekanizmaları sayesinde dökülmeye karşı koruma sağlayarak size güvenli bir kullanım imkanı sunacaktır.

CAMBRO SAKLAMA KABI

Oldukça dayanıklı bir malzeme olan polikarbon daire kapağa sahip Cambro Saklama Kabı modelleri set halinde karşımıza çıkıyor.
Kendi içinde 5 farklı boyut bulunduran bu setlerin litre bazından kapasitelere göre de 8 farklı alternatifi bulunmaktadır. Yine polikarbondan üretilen içinde 7 farklı boyuta sahip kare kapaklı modellerin de farklı kapasitelere sahip 7 farklı seti bulunuyor. İhtiyacınıza göre değerlendirerek mutfakyeri.com’dan ulaşabilirsiniz.

 

A36013
₺357,67 + KDV
₺420,79 + KDV
A36012
₺251,23 + KDV
₺295,57 + KDV
A36011
₺177,46 + KDV
₺208,77 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR