...

SİLİKON KALIPLAR

 

SİLİKON KALIPLAR

Esnek, ısıya dayanıklı, yıkanması kolay ve mikrodalgada, bulaşık makinesinde, buzdolabında ve derin dondurucuda kullanılabilir silikon kalıplar,  her mutfakta sahip olunması gereken mutfak gereçlerindendir.Özellikle rekabetin arttığı endüstriyel mutfaklar, ekipmanlarıyla sürekli değişikliğe giderken, silikon kalıplama gibi çeşidin bol olduğu ve müşterinin dikkatini çeken hizmetler vermesi için silikon kalıplama gibi küçük detayları atlamamalıdır.

Silikon kalıplama, kalıp malzemesi olarak silikonun kullanıldığı, kalıplarının döküm yöntemiyle imal edildiği bir üretim yöntemidir. Silikon kalıptan beklenen öncelikle, pürüzsüz bir yüzeye sahip olması, hava kabarcığı barındırmaması, esnekliği beklenen seviyede olması ve uzun yıllar kullanılabilmesidir.Mutfakyeri.com ‘daki çeşitli silikon kalıp modelleri de tüm bu özellikleri müşterilerine garanti ederek sunuyor.

Silikon nedir?

Silikon, bağlı silikon, oksijen ve karbon ve hidrojen gibi diğer elementleri içeren sentetik bir polimerdir. Silikon genellikle, herhangi bir ticari mutfakta yararlı olan bir dizi özelliğe sahip esnek, kauçuk benzeri bir plastiğe dönüştürülür. Düşük toksisitesi ve yüksek ısı direnci ile bilinen silikonun çeşitli kullanımları vardır.Silikonun Faydaları ;

Eğlenceli şekiller için seçenekler sunar

Temizlemesi kolay

Dayanıklı ve uzun ömürlü

Esnek malzeme

Yüksek sıcaklıklara dayanabilir

Lekelenmeye dayanıklı

Yerden tasarruf

Çok çeşitli renk seçenekleriyle sunulur

Silikon mutfak kalıpları,büyük ve küçük ölçekli kısaca her mutfağın her türlü pişirme ihtiyacı için popüler bir çözümdür. Mutfakyeri silikon kalıpları dayanıklı, yapışmaz, parlak renkli ve oldukça esnektir

EN GÜZEL SİLİKON KALIP MODELLERİ

Kırılmaz şeklini koruyan ve esnek yapısıyla kullanımı kolay olan silikon kalıp modellerimize bu kategoriden ulaşabilirsiniz.Silikon kalıp modellerimiz : Magnum, kare magnum, çizgili magnum,kalp,yarım küre,mekik, papatya,mini gül,zeytindalı,muffin, yumurta,çiçek, piramit,tartalet,yarış arabası,elma,volkan,kamyon çekici

Tüm silikon kalıplarımız -40/+280 dereceye dayanıklıdır.

SİLİKON KALIP FİYATLARI

Maliyetten kaçılmadan, tamamen insan sağlığı ön planda tutularak üretilen farklı modellerdeki silikon kalıplarımızı en uygun fiyatlarla Mutfakyeri.com güvencesiyle sipariş edebilirsiniz.

Silikon Kalıp Nasıl Kullanılır ?

Silikon aletlerinizi kullanmadan önce bulaşık makinesinde iyice yıkayın . Bu sayede yemeğinize madde geçme riskini azaltmış olursunuz. Ayrıca yeni kalıplarınızda bir şeyler pişirip atabilirsiniz.

Kalıpları sağlam tutmak için agresif maddeler (örneğin bazı deterjanlar ) kullanmaktan kaçının ve bıçak veya keskin nesnelerle dokunmayın. Silikon aletinizde noktalar veya kesikler varsa, onu değiştirmelisiniz . Silikonun geri dönüştürülebilir bir malzeme olarak kabul edilmediğini unutmayın.Silikon kalıpları içerisine döküm yapmadan önce temiz ve tozsuz olduğunu kontrol edin. Döküm yapılacak malzemeyi prosedürüne uygun şekilde döküp donduktan sonra kalıbı yanlardan yavaş yavaş açıp ürünü içinden çıkarabilirsiniz. Bazı kalıplar özellikle büyük ve yüksek kalıplardan ürün çıkarımı biraz daha zordur. Fakat nasıl ve nereden çıkaracağınıza alışınca kolaylıkla artık ürünü alabilirsiniz.

Kalıplarınızı muhafaza ederken özellikle düz kalıplarınızı (çerçeve silikon kalıbı vb.) düz bir zeminde üzerine bir şey koymadan yapmanızı öneririz. Kalıplar konulduğu şekli muhafaza etme eğilimindedir ve bir ucu yamuk konulan bir kalıbın bir süre sonra o şekli aldığını görürsünüz.

Silikon Kalıp Nasıl Temizlenir ?

Silikon kalıpların temizliğini bulaşık deterjanı ve sıcak su kullanıp yapabilirsiniz. Dilerseniz bulaşık makinanızda da temizleyebilirsiniz. Silikon mutfak gereçlerini temizlemek düşündüğünüzden daha da kolaydır, temiz bir silikon elde etmek için aşağıdaki adımları izleyin!

Bir beze yağ kesme sabunu koyun (aşındırıcı temizleme aletlerinden kaçının) ve ısınana kadar suyu akıtın.

Su çok ısındığında silikon paspasları, kalıpları veya tavaları sabunlu bezle silin.

İyice durulayın.

Açık havada kurumaya bırakın.

Silikonunuzda hala birkaç parça ve yiyecek parçası varsa, 5 ila 10 dakika boyunca tekrar fırına 175 dereceye koyun ve ardından yiyeceği gevşetmek için sıcak suda bekletin. Temiz silikon elde etmek için yukarıdaki adımları tekrarlayın.

Renkli Makaronlarınıza Silpat’la Lezzet Katın

Silpat silikondan yapılmış yapışmayı önleyici bir çeşit fırın kağıdıdır. Pasta, börek, ekmek gibi ürünlerin yanında yemek yapımında bile kullanılabilmektedir. Silpatın üzerine yerleştireceğiniz kurabiyelerin altına yanma ve yapışmasını önlemek için yağ sürmek zorunda değilsiniz çünkü silpatın tek ve en önemli fonksiyonu yapışmayı önlemesidir. -40 ile +280 derece sıcaklıklarda kullanım aralığına sahiptir. Yıkanabilme özelliği vardır. Mutfakyeri makaron silpat ürünü 3000 kullanıma kadar dayanıklılığını koruduğu kanıtlanmıştır.

- Silikon yüzeyi ile yanmaz ve yapışmaz altlık olarak kullanılabilir

- Bunun yanında sıhhi yüzeyinde şeker hamuru hazırlanır ve yağlamadan kolayca çalışılabilir.

-40 ile 300 dereceler arası yüksek verim alınabilir.

MAGNUM SİLİKON DONDURMA KALIBIYLA SİZDE MAGNUM DONDURMA YA DA MEYBUZ YAPABİLİRSİNİZ

Yapışmaz silikon yapısı sayesinde çok zahmet çekmeden çubuklu oval dondurma ve aynı stilde çikolata yapabilirsiniz.Aynı zamanda çocukların çok sevdiği meybuzu da sadece hangi aromalı yapacağınıza karar vererek yapabilirsiniz.Pratik bir şekilde Magnum dondurma ya da meybuz yapmak isterseniz en uygun fiyatlar mutfakyeri.com 'da sizi bekliyor.

SİLİKON KALIPLARIN DİĞER KLASİK KALIPLARDAN FARKI NEDİR?

Metal kalıplar normal şartlarda kullanılsa bile kullanımlardan doğan deformasyonlar sonucu, kısa bir süre sonra yapışmama ve sağlıklı olma özelliğini yitirir. Silikon kalıplar ise kullanma prospektüsüne uyulduğu sürece yıllarca kullanılabilir.Aşçılar ve şeflerin tercihi silikon kalıplardır.

GERÇEK SİLİKON KAPLAR KANSEROJEN MADDE İÇERMİYOR

 %100 sıvı silikon (LSR), ürüne kesinlikle tat ve koku geçirmez. Ve yine % 100 silikon kaplar kanserojen madde içermez. İçerisinde insan sağlığı için zararlı maddeler yoktur. Esnek ve pratiktir. Çatlamaz, kırılmaz yıllar boyu kullanılabilir. Kendi yüzeyine dokunan malzemelere yapışmaz bu yüzden kullanırken yağa ihtiyaç duyulmaz bu da gereksiz kalori almamamızı sağlar. Pişen kekin kalıptan çıkması teflon kalıplara göre bile daha kolaydır. Isıyı hızlı ve dengeli yayar. Kolay temizlenir, deterjan gerektirmez. Dolgusuz yüksek kaliteli silikon kalıpları kullandığınız sürece, yiyecekleriniz güvende olacaktır.Sağlığınızı riske atmayın gerçek silikon kalıplar satın alın.Mutfakyeri.com'da gerçek silikon kalıpları satılır, garantilidir.

MAGNUM Silikomart Dondurma Kalıbı
₺1.769,51 + KDV
Magnum Şekilli Silikon Dondurma-Meybuz Kalıbı
₺378,31 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR