...

ENDÜSTRİYEL MUTFAK

Günlük hayatta sürekli ziyaret ettiğimiz restoranlarda bazılarının açık mutfak halinde hizmet verdiğine şahit oluruz. O gördüğümüz tamamen çelikten oluşan büyük tencerelerle ve kocaman aletlerle yemek yapılan mutfaklara endüstriyel mutfak adını veriyoruz. Endüstriyel mutfakta zaman almadan temizlik sağlamak ön planda olduğu için ve diğer yapılara oranla daha dayanıklı olduğu için paslanmaz çelik tercih edilir. Endüstriyel mutfaklar, geniş ürün yelpazesine sahiptir, bu mutfakta herkesi şaşırtacak kadar fazla ekipman bulmak doğaldır. Otellerin, yemekhanelerin, tesis mutfakların, pastanelerin çoğu endüstriyel mutfağa sahiptir. Bu mutfak aynı zamanda profesyonel çalışmanın asıl temelini oluşturmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Profesyonel mutfaklarda pişirme ekipmanları genel olarak daha büyük ve daha kullanışlı olacak şekilde tasarlanır. Bunun amacı tek seferde aynı yemeği pişirebilmek ve büyük oranda servisleri yine tek seferde yapabilmektir. Endüstriyel pişirme ekipmanlarının maliyeti işletmeler açısından çok önemlidir. Çünkü genel olarak maliyeti yüksek ürünler olduğundan, mutfakta dayanıklı ve uzun ömürlü olmasının yanında önemli bir etken olan fiyat performans oranı da göz önünde bulundurulur. Endüstriyel pişirme ekipmanları alınırken iyi bir gider-gelir tablosuyla yola çıkarak işletmenin asıl ihtiyaçlarına bağlı kalarak hareket edilmelidir.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanı Fiyatları

Siz müşterilerimizi endüstriyel pişirme ekipmanlarını hakkında da kısaca bilgilendirdik. Peki bu ürünlerin en kalitelisini ve uygununu nasıl bulabilirim, nasıl ürünler hakkında bilgi edinebilirim diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz! Mutfakyeri.com’da en uygun fiyatlı endüstriyel pişirme ekipmanlarını bulabilir ve sunmuş olduğumuz marka çeşitliliği sayesinde en doğru ürünün mutfağınız için hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Mutfakyeri.com’da seçtiğiniz ürünü size özel indirimlerle satın almanız çok kolay olacaktır. Ayrıca avantajlı kargo fırsatlarımızdan yararlanabilir ve aynı gün kargo sayesinde 24 saat içerisinde satın aldığınız ürünü deneme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Modelleri

Profesyonel bir mutfak oluşturulurken özellikle kısıtlı alanlarda, doğru pişirme ekipmanı seçmek çok önemlidir. Doğru pişirme ekipmanı seçerek mutfakta daha çok alan kazanırsınız. Bu da rahat bir ortamda daha fazla alanla çalışmanız demektir. İnsanların birbirine çarpmadığı, alanların daha mesafeli olduğu mutfaklarda çalışmayı her aşçı ister. Bu yüzden endüstriyel mutfak ekipmanları kalitesinden ödün vermeyecek bir şekilde çok işlevli olarak seçmeniz işinize yarayacaktır. Ergonomikliğiyle öne çıkan ürünleri tercih ettiğiniz takdirde sadece mutfakta yer kazanmakla kalmayacak aynı zamanda rahatlığınıza rahatlık katacaksınız.

Konveksiyonel Fırınlar ile Mutfakta Yeni Bir Devir

Fırınlar, yıllardır endüstriyel pişirme ekipmanları arasında en gelişmiş olanıdır. Elbette bunda uzun yıllardır icat edilmiş olması ve sürekli yeni modeller çıkarılıyor olması büyük bir etkendir. Özellikle konveksiyonlu fırınlar, endüstriyel mutfaklarda oldukça kullanılmaktadır. Konveksiyonlu fırınlar, ekstra fan destekli olduğundan dolayı pişirme süreleri daha kısadır ve bu yüzden profesyonel mutfaklarda oldukça tercih edilirler. Fırın kullanarak birçok yemeği yaratıcı hale getirmeniz mümkün olur. Mesela kerevizleri buhar destekli fırınlarda kurutarak, kereviz cips yapabilir ve müşterilerinize farklı aynı zamanda sağlıklı lezzetler sunabilirsiniz. Özellikle Electrolux markasının yaratmış olduğu Air O Convect modelli konveksiyon fırınları, endüstriyel mutfakların hem küçük hem büyük olacağı göz önünde bulundurularak tasarlandığından 6 tepsili bir konveksiyonel fırın da işinizi görebilirken 20 tepsili bir koveksiyonel fırın ile de tüm müşterilerinize yetebilirsiniz.

Turbo Fırınlar ile Zamana Meydan Okuyun

Turbo fırın kullanmanın rahatlığını bir tattınız mı bir daha vazgeçemeyeceğinize emin olabilirsiniz. Bu fırınlar, oldukça güçlü olan fan özellikleri sayesinde gıdaları sahip olduğu pişirme sürelerinden çok daha hızlı pişirirler. Aynı zamanda bu gıdalar hızlı pişerken lezzetlerinden de hiçbir şey kaybetmezler. Pastanelerde de fırınlar sürekli çalıştığı için ve zaman tasarrufu da göz önünde bulundurulduğundan turbo fırınlar oldukça tercih edilir. Mutfakyeri.com’da Unox markalı turbo fırınları inceleyerek hem estetik hem de yüksek randımanlı fırınlardan biri sizin olabilir.

Pratikliğin Keyfini Mikrodalga Fırınlarla Yaşayın

Mikrodalga fırınlar, mutfakta özellikle çalışan insanlar için çok büyük kolaylık yaratırlar. Çok fazla yer kaplamadığından kolayca kullanılabilirler. Aynı zamanda mikrodalga fırınlar, buzlu gıdaları çözdürmekten yemek ısıtmaya kadar birçok işe yararlar. Endüstriyel mutfakta da genel olarak yemekleri müşterilere sıcak sunmak açısından büyük bir avantaj sağlarlar. Önerimiz olarak Menumaster mikrodalga fırınlar, yüksek hızla kaliteli tatlar oluşturmak için aradığınız ürünün ta kendisi olabilir!

Pizza Fırınları ile İtalya’yı Ayağınıza Getirdik

Pizza başlı başına teorik bir yemektir. Bir adımı kaçınca maalesef tekrar tekrar yapmak gerekir. Müşterilerinize gerçek İtalyan pizzası deneyimi sunmak için tüm adımları yerinize getirdiğinizi varsayıyorum. Özel amaçlı 00 tipli unlarınızla uzun mayalama işleminden geçen hamurunuz, San Marzo domateslerinden oluşan sosunuz işte her şey tamam! En önemli noktası ise iyi bir pizza fırınına sahip olmanız olacaktır. Birçok uğraş verdiğiniz pizzanız, pizza fırınında pişmediği takdirde elinizde lezzetli bir hamurişi olabilir ama maalesef o bir pizza değildir. Şehrin en iyi pizzacısı olmaya kararlıysanız mutfakyeri.com’da işletmenizin bütçesine uyabilecek Pizzagroup pizza fırınlarını inceleyerek bu hedefinize en büyük adımı atarak yaklaşabilirsiniz.

Fırın Tepsisi Ne Kadar Önemli?

Profesyonel mutfağınızda sizin için en uygun fırını seçtiğiniz takdirde elbette bir sürü fırın tepsisine ihtiyacınız olacak. Bazı ürünleriniz fırında pişerken siz yeni pişecek ürünlerin hazırlığını yapacaksınız. Mesela 6 tepsili bir endüstriyel fırınınız olduğunu varsayalım, bu aslında 12 tane fırın tepsisine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Özellikle alüminyum fırın tepsileri hem dayanıklı ve yapışmaz hem de paslanmaz işlevli olduğundan sizin için uygun olabilir. Aynı zamanda alüminyum fırın tepsilerini istediğiniz boyutta seçerek, kilo kilo pişirmeyeceğiniz gıdalar için kocaman tepsileri kullanmak zorunda kalmazsınız. Bu alüminyum fırın tepsileri, mutfağınızdaki her fırına da uyum sağlayacağından başarılı bir kullanım deneyimi yaşatacaktır.

Fırın Temizlik Ürünlerine Sahip Olun ve Hijyeni İkiye Katlayın

Normal temizlik ürünleri ile fırın temizlemek sizler için başarısız bir girişim olacaktır. Özellikle endüstriyel mutfaklarda bulunan katlı konveksiyonel fırınları temizlemek, fırın temizlik ürünleri olmadan tamamen zaman kaybıdır. Unox markasının fırın temizlik ürünlerine sahip olarak fırının içerisindeki yağı ve kiri söküp atmanız oldukça kolay olacaktır. Aynı zamanda bu fırın temizlik ürünleri, fırının zemin yüzeyini de koruyarak paslanmaya olanak vermez. Sadece 10 dakikada 12 tepsili bir konveksiyonel fırını temizlemek bu ürünler ile hayal değil.

Endüstriyel Ocaklar ve Kuzineler ile Bir Taşla İki Kuş

Endüstriyel mutfakların en önemli demirbaşı endüstriyel ocak ve kuzinelerdir desek yalan olmaz. Kuzineler endüstriyel ocaklarla birleştirilerek hizmet sektörünün beğenisine sunulur. Bu ürünler kullanışlı olduğundan dolayı hemen hemen her profesyonel mutfakta görebilirsiniz. Üstündeki ocakta tencere yemeklerini pişirirken alttaki kuzinenin ayrı ayrı bölmelerinde tatları birbirine karışmadan istediğiniz gıdayı pişirebilirsiniz. Electrolux markası kuzine ve endüstriyel ocaklarda son teknolojiye uygun ürünler tasarlar. Mesela hem ateşli ocaktan kuzineler hem de cam ocaktan kuzineler tasarlayarak son seçimi tamamen müşterinin ihtiyacına bırakır. Aynı zamanda Electrolux kuzinelerde ocaklı veya ocaklı ürün seçimi de yine tamamen müşteri seçimidir.

Gazlı Kapalı Ateş Ocaklarda da Seçim Sizin

Gazlı kapalı ateş ocakların homojen ısısından oldukça verim alındığı için endüstriyel mutfaklarda oldukça tercih edilir. Genel olarak LPG çeşitli gaza uyumlulardır. Bu da ekstra bir tasarruf imkanı yaratır. Set üstüne monte edilebildikleri için kullanımı da oldukça kolaydır ve estetik açıdan kaygı yaratmaz. Kullanmadığınız zamanlarda ocakların üstünü kapatarak set paslanmaz çelik tezgah olarak da kullanabilirsiniz. Electrolux gazlı kapalı ateş ocakları endüstriyel mutfağınızda kullanmak istiyorsanız mutfakyeri.com’u ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Enfraruj Ocaklarla Endüstriyel Mutfakta Stil Sahibi Olun

Camlı pişirme yüzeyine sahip olan ocaklara endüstriyel mutfakta enfraruj ocak denilir. Kolay temizlenmesi ve cam yüzeyin dayanıklı olması bu ocaklarda çok önemlidir. Cam, hassas bir yapı olduğundan dolayı enfraruj ocaklar kullanılırken bu ocağa uyumlu tencereler seçilmelidir. Enfraruj ocakların avantajlarından biri ise ölü alan bırakmadan kullanılabilir olmasıdır. Bu sayede ocağın her alanını verimli bir şekilde kullanarak mutfağınızda çalışabilirsiniz. Aynı zamanda bu ocaklar görünüm açısından da oldukça şıktır.

Farklı Yapısıyla Sizi Şaşırtacak İndüksiyonlu Ocaklar

İndüksiyonlu ocaklar, görünüş açısından enfraruj cam ocaklara benzese de çalışma yapısı sebebiyle oldukça farklıdır. Seramik yüzeylere sahip olan bu cihazların altında elektromıknatıs bulunur. Bu elektromıknatıslar sayesinde bir manyetik alan üretilir. Metal tencereler de bu manyetik alandan aldığı enerji sayesinde direkt olarak ısınır ve ısı yüzeyde değil tencerenin kendisinde ortaya çıkarak pişirme sağlanır. Bu ocakları kullanırken metal tencere kullanmanız büyük bir önem arz eder. Metal tencerenizin her yerinde ısıyı homojen olarak hissedebilirsiniz. Bununla beraber yemeğinizin de her tarafı eşit ve daha hızlı pişecektir. Endüksiyon ocaklar, farklı teknolojisiyle birlikte mutfakta sizler için oldukça kullanışlı olabilir. Bu ürünü set üstü olarak kullanabilir ve özellikle Electrolux markasının tasarladığı dört zonlu ya da iki zonlu seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Altın Sarısı Patateslerle İştah Açmak Fritözler Sayesinde Mümkün

Profesyonel mutfaklarda özel olarak üretilen geniş hazneli fritözlerle tek seferde altın sarısı patatesler kızartabilirsiniz. Fritözlerde pişen patatesler her zaman daha çıtır çıtır olurlar ve yağ çekmeden kızarırlar. Patatesler o iştah açan sarı rengini fritözlerde piştiği zamanlar kaybetmezler. Fritözlerde de bazı cihazlar gaz ile çalışırken bazıları ise elektrikli olarak çalışır. Özellikle cafe, restoran veya burger dükkanı işletiyorsanız muhakkak geniş hazneli bir fritöze ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda tencerede kızaran gıdalardan farklı olarak etrafa yağ sıçramadan ve koku yaymadan kızartmalarınızı profesyonel fritözlerle yaparak hijyen açısından da düzeninizi bozmamış olursunuz. Elbette fritözlerde sadece patates kızartacaksınız diye bir kural yok. İsterseniz çıtır tavuklar yapabilir, isterseniz börek kızartabilir, dilediğiniz her gıdayı ‘’deep-fry’’ olarak kızartabilirsiniz. Fritöz kullanırken yağın sıcaklığı her zaman belirli dereceler arasındadır. Bu yüzden kızarttığınız gıdalar yanmadan ve yapışmadan pişmeye devam edilebilir. Endüstriyel mutfağınızda sizin için büyük kolaylık olacak fritözler, kızartmayı sağlıklı bir hale getirerek sunma imkanını da sizlere tanımaktadır. Electrolux markasının fritözler için ürün yelpazesi oldukça geniştir. Farklı hazne büyüklüklerinden hangisine ihtiyacınız olduğunu mutfakyeri.com’da inceleyerek karar verebilirsiniz.

Müşteri Memnuniyetinize Bir Yıldız Daha Eklemek İçin Patates Sıcak Tutucular

Patates sıcak tutucu cihazlar, özellikle fast-food merkezli işletmelerde ve cafelerde kullanılmaktadır. Adından da anlayabileceğiniz gibi patatesleri sıcak tutmaya yaramaktadırlar. Genel olarak fritöz yanında bulunan bu cihazlar sürekli patates kızartması satılan bir işletmeye sahipseniz sizler için büyük kolaylık yaratacaktır. Patatesler bu cihazların içinde dinlenmeye bırakılırken asla çıtırlığından bir şey kaybetmediği gibi lezzetlerinden de ödün vermezler. Bu ürün sayesinde müşterilerinize daima fritözden yeni çıkmış gibi çıtır çıtır patatesler servis ederek müşteri memnuniyetinizi arttırabilirsiniz.

Devrilir Tavalarla Bir Kerede Yüz Kişiye Yemek Çıkarın

Devrilir tavalar çok fazla ürün alabilmeleri sebebiyle de oteller, yemekhaneler, tesis mutfakları gibi profesyonel mutfaklarda oldukça kullanılmaktadırlar. Elbette devrilir tava deyince akla en çok Öztiryakiler markasının büyük hazneli litrelik devrilir tavaları geliyor. Devrilir tavaların içinde soteleme, poşe işlemi, buharda pişirme gibi birçok tekniği kullanarak tek seferde 100-200 kişilik yemekler yapabilirsiniz. Büyük olmasına rağmen paslanmaz çelikten imal edilen bu ürünlerin temizliği de oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Endüstriyel Mutfağın Yıldızı Kaynatma Kazanları

Kaynama kazanları, dikdörtgen, silindir veya kare gibi geometrik şekillerde tasarlanabilen cihazlardır. Bu cihazlar genel olarak paslanmaz çelikten imal edildiği için hijyen ve dayanıklılık açısından akıllarda soru işareti bırakmaz. Profesyonel bir mutfağa sahipseniz kaynatma kazanları sizin için mutfakta büyük bir rahatlık yaratacaktır. Bu kazanlarda sürekli kontrol halinde olmanıza gerek kalmadan belirli derecelerde yemek pişirebilirsiniz. Bu kazanlar da devrilir tava gibi birçok mutfak tekniğini bir araya getirmeye uygundur. Yapmış olduğu enerji tasarrufu bu ürünün en avantajlı özelliklerinden biridir. Kaynatma kazanları kategorisinde sizlere önerebileceğimiz en iyi markalardan biri de elbette Electrolux kaynatma kazanlarıdır.

Benmari Cihazlarıyla Yemeklerin Dumanı Üstünde Tütsün

Benmari, mutfakta sos yapmaya ve eritmeye yarayan bir teknik ismi olsa da aynı zamanda yemekleri sıcak tutmaya yarayan cihazın ismi olarak da endüstriyel mutfak dünyasında karşımıza çıkmaktadır. Benmari cihazları, tekniğiyle de aynı olarak altta ısıtılan su buharının üstündeki kaba uygulanan hafif ısısı sayesinde yemekleri sıcak tutmaktadır. Özellikle bu cihaz, açık büfe servislerinde işletmelerin oldukça işine yaramaktadır. Aynı zamanda daha önceden dikkat çekmiş olacak ki esnaf lokantalarında da oldukça kullanılan bir cihazdır. Yemekler yanmadan sıcak kalarak müşterilere sıcak ve yeni pişmiş gibi taze yemekler benmari sayesinde sunulur. Bu cihaz, genel olarak elektrikli olarak üretilir ve set üstü modelleri oldukça beğenilmektedir. Cihazın set üstü modelleri genel olarak Öztiryakiler markasına aittir.

Pişirme Kalitesini Bir Üst Seviyeye Çıkaran Izgaralar

Elektrikli ve gazlı seçenekleri ile profesyonel mutfakta oldukça tercih edilen ızgaralar; özellikle kırmızı ve beyaz etlere kattığı tat ile yemekleri çok farklı bir yere taşıyor. Ekstra dayanıklı çalışma tablaları ile ızgaralar oldukça uzun ömürlü ürünlerdir. Vermiş oldukları yüksek ısı enerjisi ile gıdaları pişirebilirler. Aynı zamanda genel olarak ızgaralar, paslanmaz çelikten imal edildiği için hijyen açısından herhangi bir sorun yaratmazlar. Grill tarzında ızgara yapmak da mümkünken düz tablalarda da ızgara yapabilirsiniz. Etlerin üzerinde çıkan çizgi çizgi izler hoşunuza gidiyor ve size daha estetik geliyorsa tercihiniz grill tarzında ızgaralardan yana olmalıdır. İşletmenizde et ürünlerine yer veriyorsanız ızgarasız eksik bir mutfak haline gelirsiniz. Şimdiden Öztiryakiler grill ve düz tablalı ızgaraları mutfakyeri.com’da inceleyebilirsiniz.

Döküm Izgara ile Ateş Yakmadan Mangal Tadında Etler

Döküm ızgaralar, özel bakım isteyen naif ürünlerdir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz kaliteyi sizlere sunar. Özellikle kırmızı etleri pişirmek için biçilmiş kaftandır. Döküm ızgaralar sökülebildiğinden dolayı işleri bir seviye daha kolaylaştırarak bakım zamanı geldiğinde çıkarabilir. Lezzetli ve sululuğundan kaybetmeden etler yiyebilmek döküm ızgaralar ile mümkündür. Döküm için demir malzemesi kullanılır. Bu malzeme kullanıldıkça kaliteyi arttırır. Isı daima homojen olarak yayılır ve ısıyı kestiğinizde bile ızgaralar kolay kolay soğumaz.

Buzdolabında Yer Kaplamasın Dediklerinizi Şok Soğutucularda Dondurun

Tepsili şok soğutucular, profesyonel mutfaklarda yeni nesil ürünlerden biridir. Mutfakta pişirmek kadar dondurmak da önemlidir. Bu yüzden şok soğutucular mutfakta teknik bir sürü işlevi yerine getirebilir. Genel olarak konveksiyonel fırınlar gibi tepsili şekilde tasarlanırlar. Bu tasarımı düzenli bir şekilde ürünleri soğutmak ve dondurmak için avantaj sağlar. Aynı zamanda yer kaplamadan ve kısa süre içerisinde gıdalarınızı dondurabilir. Her ürünün soğuma ve donma derecesi farklı olduğundan bu soğutucularda da dereceler değişiklik gösterir. En çok şok soğutucu bulabileceğiniz buzdolabı harikası bir marka olan Frenox markası derecelerini genelde +90/-18 arasında ayarlar.

Tost Makinesi ile Lezzetli Öğünler

Tost, çoğu insanın hassas noktalarından biridir. Kimi için oldukça doyurucu bir sabah kahvaltısı, kimi için hafif bir ara öğün, kimi içinse bol malzemeli bir ana yemektir. Tost bu kadar çok menüye ayak uydurunca elbette onu her makinenin içinde yapmak olmaz. Lezzetli bir tost yapmak istiyorsanız, sanayi tost makineleri lezzeti ikiye katlamanıza yardımcı olacaktır. Spidocook markası üretmiş olduğu tost makineleri ile 400 dereceye kadar ısınabildiğinden dışı kızarmış içi yumuşak tostlar yapmaya olanak vererek kaşarı erimemiş tostlarla karşılaşmanıza ise asla izin vermez.

Set Altı Tezgahlar ile Rahat Çalışma Ortamları

Set altı tezgahlar, farklı seri setlerin altına monte edilmesi amacıyla üretilmiştir. Mesela profesyonel mutfağınızda set altına monte ettiğiniz bir tezgah sayesinde çalışma ekipmanlarınızı orada muhafaza ederek daha her ekipmanın elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda düzenli bir çalışma ortamı bu ürünler sayesinde daima mümkün olacaktır. Mutfakyeri.com’da Öztiryakiler markasının tasarlamış olduğu her seriye uyabilecek set altı tezgahlara ulaşabilirsiniz.

Set Üstü Ara Çalışma Tezgahları ile Yerden Tasarruf Edin

Set üstü ara çalışma tezgahları tezgahın asıl boyutuna ve serisine uygun olarak seçilir. Kimi zaman çekmeceli de olan bu tezgahlar mutfakta yerden tasarruf ederek geniş alanlarda mesafeli bir çalışma imkanı sağlar. Bu tezgahlar, genel olarak paslanmaz çelikten imal edildiği için ağır çalışma standartlarına uygun olacak şekilde dayanıklıdır.

Diğer Pişirme Ekipmanları

Endüstriyel pişirme ekipmanları saymakla bitmeyecek kadar fazla üründen oluşmaktadır. Bunların içinde sabahları ekmek kızartmak için profesyonel ekmek kızartma makinelerinden, açık büfe kahvaltılarda müşteriler için görsel şölen yaratacak krep makinelerine kadar her şey bulunmaktadır.

Siz müşterilerimiz gönül rahatlığıyla ve marka çeşitliliği imkanı ile tüm endüstriyel pişirme ekipmanlarını mutfakyeri.com’da bulabilirsiniz.

 

1
SP010P
₺26.179,78 + KDV
₺43.632,96 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR