...

KONVEKSİYONEL FIRINLAR

Konveksiyonlu fırın, havayı yiyeceklerin etrafında dolaştırmak için çok eşit bir ısı veren fanlara sahip bir fırındır. Artan hava sirkülasyonu, fan destekli bir fırının, sıcak havanın sirkülasyonu için yalnızca doğal konveksiyona dayanan geleneksel, fanlı olmayan bir fırından daha hızlı pişirmesine neden olur. Endüstriyel mutfak; otel, kafe, bar, pastane, restoran ve catering şirketleri gibi kurumların profesyonel mutfakları için kullanılan bir terimdir. Bu profesyonel mutfakların kullandıkları ürünler arasında ise; endüstriyel bulaşık makineleri, endüstriyel çamaşır makineler, buz makineleri, endüstriyel ocaklar ve endüstriyel fırınlar yer almaktadır. Endüstriyel mutfak ürünleri arasında yer alan ve işletmelerin en önemli mutfak ekipmanı olan konveksiyonel fırınlardır. Bu fırınlar, fırının içerisinde ayrı bir bölümde üretilen ısıyı fan aracılığı ile pişirme kısmına hava ile transfer ederek pişirme işlemini gerçekleştiren fırınlardır. Konveksiyonel fırınlarda, pişirme işleminden kaliteli sonuçlar alınabilmesi için en önemli nokta tepsi koymadan hemen önce ön ısıtma yapmaktır. Bu sayede tepsiler fırına sürüldüğünde düşen sıcaklık tolere edilebilir ve istenilen pişirme sıcaklığına kolay bir şekilde ulaşılabilir. Ön ısıtma yapılarak gerçekleştirilen bir pişirme işleminde ürünler daha kısa süre içerisinde pişer ve daha lezzetli sonuçlar elde edilir . Bazı fırın modellerinde ise ön ısıtma işlemi fırın tarafından gerçekleştirilmektedir. Küçük boyutları sayesinde konveksiyonel/mikrodalga fırın kombinasyonları ayrıca yer sorununa da iyi gelir. Endüstriyel fırın çeşitleri, dayanıklı malzemelerden üretilen ürünlerdir.Konveksiyonel fırınlar  önemli bir mutfak ekipmanı olduğu için iyi bir marka tercih ederseniz uzun ömürlü ve sağlam bir konveksiyonel fırınına sahip olabilirsiniz.

Çift Emniyetli Kapı Nedir?

Konveksiyonel fırınlarda pişirme esnasında fırının içerisinde yoğun sıcak buhar oluşur. Eğer bu sırada fırın kapağını açarsanız yanıklara ya da yaralanmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bunu önlemek için konveksiyonel fırınlarda buharın tehlikesiz şekilde çıkması için çift emniyetli kilitler bulunur.

YEMEĞİNİZİ KONVEKSİYONEL FIRINA EMANET EDEBİLİRSİNİZ

Konveksiyonel fırınların işleyişi düzenle ilerler ve pratik program hafızası sayesinde güvenle yemeklerinizi fırına sürebilirsiniz, Electrolux, Öztiryakiler , Unox , Rational gibi başarı garantisi veren fırın markaları sizi yarı yolda bırakmaz . Fırın sıcaklığı türbin veya pervane vasıtasıyla hareket ettirilerek veya döndürülerek ısının daha etken hale getirilmesi sağlanır. Bu yöntemde, dışarıdan, sadece, gerekli hava çekilir. Böylelikle doğrudan ısıtmalı fırınlarda olduğu gibi sürekli olan ve ekonomik olmayan hava akımı önler. Konveksiyonlu sistemde pişirilen ürün kendi nemini koruduğu için daha iyi sonuç alınır. Üstelik pişirilen ürünün her tarafı dengeli şekilde kızarır. Enerji tasarrufu açısından da çok avantajlı bir yöntemdir. Fırın sıcaklığı, üzerindeki termostat tarafından ayarlanır. Ayrıca pişme süresi de uyarı sistemli ve zaman ayarlı bir gösterge ile belirlenir. Bu fırınların pişirme tepsileri, üç farklı kapasitede çalışma olanağı sağlayan gastronorm uyumlu tepsilerdir. Aynı anda 5 10 tepsi yiyeceği birden, dengeli ve ekonomik şekilde, pişirebilir. Bu da önemli ölçüde insan gücü ve vakitten tasarruf sağlar.

ELECTROLUX KONVEKSİYONEL FIRINLAR

Electrolux dünyanın en büyük ikinci cihaz üreticisi konumundadır. Şirket dünyanın ikinci büyük ev aletleri üreticisidir.Bu başarılarının kanıtı olarak piyasaya konveksiyonel fırın modellerini sunmuştur. Air o steam , Air o connect , Touchline ve Thermospeed teknolojileriyle Electrolux konveksiyonel fırın alanında da büyük kurumlar tarafından adından söz ettirmiştir.

ELECTROLUX KONVEKSİYONEL FIRIN FİYATLARI

Electrolux ‘un  Air o steam , Air o connect , Touchline ve Thermospeed teknoloji sistemli modellerini sitemizden uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz . Electrolux konveksiyonel fırınlar endüstriyel ve profesyonel mutfaklarda aşçı ve şeflerin bir numaralı tercihidir. Şarküteriler, hazır yemek firmaları, pastacıların kullandığı, olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Kaliteyi tercih etmek isterseniz taksit seçeneklerinden de yararlanacak şekilde siz mutfakyeri.com müşterilerimize özel indirimlerle , dilediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

ELECTROLUX KONVEKSİYONEL FIRIN MODELLERİ

 Electrolux Air O Steam Model Konveksiyonel Fırın

Air o steam teknolojisine sahip Electrolux Air O Steam konveksiyonel fırınlarının kalite ve performans farkını mutfağınızda hissedeceksiniz. MultiTimes fonksiyonu sayesinde tam 14 farklı pişirme programının içinden yönetilmesini sağlar. Mutfakta esnekliği arttıracak mükemmel lezzetli pişirme sonuçları elde edebilirsiniz. Farklı programlara hafıza kaydedip, bir sonraki pişirmeleriniz de hızlıca kayıtlı programdan seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Tam 1000 farklı pişirme tarifi fırının belleğine depolanır ve her istendiğinde aynı tarif tekrarlanabilir. Boylerden kirecin temizlenmesi işlemi sırasında kullanıcıyı yönlendiren kireç temizleme fonksiyonuna sahiptir

Electrolux Air O Convect Model Konveksiyon Fırın

Electrolux Air O Convect Konveksiyon Fırın modeli tüm özellikleriyle aşçıların ve şeflerin memnuniyeti için tasarlanmıştır. Air-o-flow özelliğiyle dışarıdan temiz havayı alarak önce ısıtır ve daha sonra pişirme işlemi için hazneye aktarır, yiyeceklerinin her tarafının eşit bir şekilde pişmesini garanti altına alır.Uzun yıllar performans düşüşü yaşanmayarak siz değerli müşterilerimizi memnun edecek bir fırın modelidir. Fırın kabini çok sıcaksa ve daha düşük ısıda pişirme yapılması isteniyorsa kabinin otomatik ve manuel olarak hızla soğutulma fonksiyonu aktive edilebilir. Cihazımızın ayrıca kendi kendisini temizleme özelliği bulunmaktadır.

Electrolux Touchline Model Konveksiyon Fırın

Electrolux Touchline Kombi Fırın otomatik nem ayarına sahip bir fırındır. Ayrıca fırının düşük güç programı da bulunmaktadır. "Make-it-mine" özelliği "ayar" modundaki tüm kullanıcı arayüzlerini kişiselleştirmeyi sağlar ve hafızaya alınmış programların değiştirilmesini veya silinmesini engeller.  Kolay temizlenebilir özelliktedir, hemen temizleyip işlerinize devam edebilirsiniz. Electrolux Touchline Kombi modellerine sitemizden bakabilir ve bu yüksek performanslı ürünü satın alabilirsiniz. Çift fonksiyonlu fan taze havayı dışardan alarak önce ısıtır ve daha sonra pişirme haznesine yönlendirir ve böylece eşit bir pişirme prosesini garanti altına alır.

 

Electrolux Thermospeed Model Konveksiyonel Fırın

Electrolux Thermospeed konveksiyonel fırın özel air-o-flow sistemi sayesinde sıcak havanın tüm fırın kabininde eşit biçimde değılımını sağlar. CE, VDE ve DVGW standartlarına uygundur. Tüm komponentlere cihazların ön tarafından ulaşılır. Yüksekliği ayarlanabilir ayaklar ve kolay temizlik için yuvarlatılmış köşeli paslanmaz çelik fırın kabini mevcuttur .Elektrik bağlantılarına erişim için özel kapısı vardır .Tüm bağlantılar fırının sol alt tarafındadır . Electrolux Thermospeed konveksiyonel fırın için mutfakyeri.com un müşterilerine özel indirimlerden yararlanmak istiyorsanız bu kategorimizden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

UNOX KONVEKSİYONEL FIRINLAR

Unox catering ve gastronomi alanında, büyük mutfaklar ve ziyafetler, catering zincirleri, fast food ürünler, unlu mamuller ve taze ve dondurulmuş hamur işleri ile son olarak büyük kapsamlı ve geniş platformlarda yapılacak kurulumlar için profesyonel fırınlar tasarlar ve üretir. Unox fırınları, her pişirme işleminde kusursuz bir kalite seviyesi sağlayacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Mükemmel pişirme için UNOX fırınların akıllı teknolojilerini tercih edin.

UNOX KONVEKSİYONEL FIRIN FİYATLARI

Endüstriyel mutfaklar için kullanım kolaylığı olan, dayanıklı, kaliteli ve tasarruf sağlayacak bir fırın arıyorsanız mutfakyeri.com sayfamızdan fırınları inceleyip karar verebilirsiniz. Unox Roberta Manuel Elektrikli Fırın aradığınız tasarrufu ve endüstriyel mutfaklarınız için kaliteli ürünleri sunarken dayanıklılığıyla birlikte uzun süreli bir kullanıma sahiptir. Unox  Roberta , Cheftop, Bakerlux, Bakertop, Rosella  ve Arianna konveksiyonel fırın modelleri için en uygun fiyata Mutfakyeri.com’dan ulaşabilirsiniz.

UNOX KONVEKSİYONEL FIRIN MODELLERİ

Unox Roberta

UNOX Roberta konveksiyonel fırın modeli, fırınlamada mükemmel kalite ve homojenlik sunan bir kompakt fırın hattıdır. Her şeyden önce, basit hamur işleri ve pişirme işlemleri için özel olarak tasarlanmış fırınlar, bu nedenle dondurulmuş ürünlerin ve unlu mamullerin pişirilmesinde her zaman mükemmel bir altın rengine ulaşır. Aynı zamanda sessiz, güvenilir, güvenli ve hızlı bir fırın, her zaman pişirme uzmanının ihtiyaçlarını desteklemeye hazır. Bu nedenle, profesyonel yemek servisinde hataya yer yoktur. Sonuç olarak Unox bunu bilir ve en iddialı kalite ve işle ilgili zorlukları karşılamak için tasarlanmış fırınlar ve hizmetler sunar.

 Hijyen ve kolay temizlik için yüksek dirençli ferritik çelikten yapılan yuvarlatılmış pişirme hücresi,

Pişirme hücresi lambaları,

Kullanılan yenilikçi malzemelerle hafif ağır hizmet yapısı ve

Sıcaklık güvenlik anahtarı mevcuttur.

Unox Cheftop

Unox Cheftop konveksiyonel fırın modelinde MULTI.Time: teknoloji,

AIR.Maxi teknolojisi, DRY.Maxi teknolojisi: Yüksek performanslı nem ve nem çekilmesi ,ADAPTIVE.cooking teknolojisi, MAXI.Link teknolojisi: çift katlı fırın sütunlarının yaratılmasını sağlar, MIND.Maps teknolojisi  ve Protek.SAFETY teknolojisi kullanılmıştır.Delta T pişirme maçası probu ve  MULTI.Puan çekirdeği probu mevcuttur.İleri ve Otomatik pişirme programlama sayesinde fırınınızı pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.Pişirme modunu basılı tutma ayrıca pişirme modunu seçme özelliği vardır.

Diğer Özellikler

Maksimum termik verimlilik ve çalışma güvenliği

Yüksek performanslı basınçlı brülör

Rotor.KLEAN: 4 Otomatik yıkama programı

Yüksek dayanıklılık ve kendinden yağlamalı tekno polimerden yapılmış kapı menteşeleri

Dış aydınlatma lambaları vasıtasıyla oda yıldırım

Buharlı yalıtımlı MASTER. Dokunmatik kontrol paneli

Unox Bakerlux

Unox bakerlux konveksiyonel fırın modelleri de büyük ölçekli işletmelerde sıklıkla tercih edilen yüksek performans güç ürünüdür. Endüstriyel mutfakların piyasada rekabet edebilmesi ve öne çıkabilmesi için fırın seçimi oldukça önemlidir. Unox, Bakerlux Fırın modelleri , endüstriyel mutfakların vazgeçilmezi olacak bir tasarım ile karşınızda. Unox Bakerlux, restoranlar, oteller, pizzacılar, fırınlar, pastaneler ve daha birçok mutfak için pratik ve kompakt bir yapıya sahiptir. 260 dereceye kadar pişirme, nemlendirme ve ısı dağıtım sistemi özellikleri ile kaliteli pişirme işlemi gerçekleştiren bir konveksiyonel fırın modelidir. Yüksek kalitesi ve yalın tasarımı ile bütün pişirme ihtiyaçları için uygundur.

Unox Bakertop

Unox’un en çok aratılan konveksiyonel fırın modellerinden biri olan Bakertop modeli su girişi  ile nemli pişirme özelliği sunuyor. Farklı pişirme yöntemleri olan Kombi Fırın, profesyonel mutfaklarda çok tercih edilen endüstriyel mutfak fırın çeşitlerindendir.  Otomatik geri sarma ile sıcak karıştırma özelliğine sahiptir ve bu sayede eşit pişirmeyi sağlar. Sahip olduğu özellikler sayesinde, yemekleri eşit pişirerek, müşterilere yemeklerin mükemmel şekilde servis yapılmasını sağlar. SteamPlus Sistemi ile 48 ° C'den fazla buhar üretimi  ve DryPlus patentli buhar geri kazanım özelliğine sahiptir. Bu özelliklere sahip olan ve profesyonel mutfakların tercih ettiği Unox Bakertop Kombi Fırın modelleri ile farklı pişirme yöntemlerini deneyebilir ve eşit pişirme özelliği ile müşterilere benzersiz lezzette yemekler servis edebilirsiniz.

Unox Rosella

Rosella konveksiyonel fırın modeli pratik ve yalın tasarımıyla mutfakların ve aşçıların gözdesidir. 70 program hafıza imkanı ve dijital kontrol paneli sayesinde kısa sürede çok satılan ürünlerin arasına girmiştir. Elektrikli çalışma sistemiyle Rosella modellerinin iç sıcaklık kontrol imkanı da mevcuttur.

Unox Arianna

Unox Arianna konveksiyonel fırın modelinde 4 Tepsi 460x330 ölçüde kapasitesi vardır. Hamur ürünlerine uygun şekilde üretilmiştir. 70 program hafıza imkanı  mevcuttur.Diğer Özellikler

Dijital kontrol paneli

Buharlı

 İç sıcaklık kontrol imkanı

Tip       Elektrikli

 

 

RATİONAL KONVEKSİYONEL FIRINLAR

RATIONAL  Fırınlar buharlı pişirme, kuru ısıda pişirme ve kombi seçenekleriyle dünyanın en gelişmiş fırınıdır. Profesyonel Fırın ihtiyacı olan otel, cafe, restoran ve yemekhaneler tarafından kullanılabilir. Halk arasında okunduğu gibi Rasyonel Fırın olarak anılan bu fırınların SelfCookingCenter 5Senses özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Rational Fırın modelleri elektrikli ve gazlı olarak sunulmaktadır. iCooking Control , iLevel Control, Hi Density Control ve Efficient Care Control akıllı özellikleriyle endüstriyel Mutfak fırın ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılamaktadır.

RATİONAL KONVEKSİYONEL FIRIN FİYATLARI

Konveksiyonel fırın kategorimizde bulabileceğiniz Rational Konveksiyon fırın modelleri kullanımı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu yüksek verimliliğe yapılan fiyatlandırma sadece mutfakyeri.com müşterilerine özeldir. Sizde şimdi sipariş vererek bu avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

RATİONAL KONVEKSİYONEL FIRIN MODELLERİ

Rational konveksiyon fırın modellerinden PRO 6, PRO 10, PRO 20 ve Classics 6 , Classics 10 ve Classics 20 profesyonel bir mutfağın tüm gereksinimlerini eksiksiz bir şekilde karşılayacak kapasitedirler. Modellerin hepsinde  - iCombi Pro teknolojisi vardır.

RATIONAL - iCombi Pro 101E Tanıyalım

Elektrikli 10 tepsili buharlı kombi fırın Rational iCombi Pro 101E, sahip olduğu akıllı özellikleri sayesinde mutfakta işlerinizi çok kolay yapmanıza imkan verir. iCombi Pro, sıradan bir buharlı kombiden fazlasıdır. 5 duyu ile donatılan fırınlar hisseder, algılar, birlikte ve önceden düşünür, öğrenir ve iletişim kurar.

Kuru ısı ile buharın tek bir ünitede kombinasyonu olan bu fırın şu yöntemlerle pişirme yapar

30-130oC aralığında buhar: Buğulama, haşlama, kaynatma, buharda pişirme... İster balık, ister sebze veya yumurtalı yemekler... hepsi en hassas buhar ayarı sayesinde kıvamında pişer, kuruma yapmaz.

30-300oC aralığında kuru ısı: Yumuşak fileto, ızgara biftek, çıtır pirzola, donuk ürünler ve en uygun biçimde kabarmış hamur işleri...

30-300oC aralığında buhar ve sıcak hava kombinasyonu: Kızartma, graten ve sufleler eşit bir şekilde renklenir. Nemli ve sıcak hava yiyeceklerin kurumasını önler.

iCombi Pro Akıllı Özellikleri Nelerdir

iCookingControl

Siz sadece malzemeyi seçin, istediğiniz sonucu belirleyin. iCookingControl, yemekleri her zaman tam belirlediğiniz şekilde hazırlar. Kimin kullandığı hiç fark etmez. Ürünlerin durumunu, büyüklüğünü ve miktarını algılar.

Rational selfcookingcenter hidensity Control          

Son derece hassas sensörler her saniye, pişirme haznesindeki mevcut şartları hisseder ve algılar. HiDensityControl®, gereken enerji miktarını tam olarak yiyeceklerin ihtiyacına göre uyarlar ve enerjiyi bütün pişirme haznesine eşit ve efektif bir şekilde dağıtır.

Rational iLevelControl özelliği          

Bu özellik sayesinde aynı anda farklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz. iLevelControl, hangi yemekleri birlikte pişirebileceğinizi ekranda gösterir. Böylece randıman artar ve zamandan, paradan, alandan ve enerjiden tasarruf edersiniz.

Rational Efficient CareControl          

Kiri ve kireci algılayan ve tek bir tuşla temizleyen yegane otomatik temizleme sistemidir. İhtiyaçlarınıza göre otomatik olarak ayarlanır ve belirli zamanlarda optimum temizleme işlemini size önerir.

ÖZTİRYAKİLER KONVEKSİYONEL FIRINLAR

Öztiryakiler markası mutfak ekipmanlarında konveksiyonel fırınlarıyla başarısını bir kez daha kanıtlamıştır.Büyük mutfakları hedef alarak ve uzun ömürlülüğü garantileyerek üretilen Öztiryakiler konveksiyonel fırın modellerini sayfamızdan inceleyip satın alabilirsiniz.

ÖZTİRYAKİLER KONVEKSİYONEL FIRIN FİYATLARI

Konveksiyonel fırın alanında bir numara olan Öztiryakiler markasının konveksiyonel fırın  gazlı ve elektrikli modellerini en indirimli haliyle mutfakyeri.com dan temin edebilirsiniz.

 

ÖZTİRYAKİLER KONVEKSİYONEL FIRIN MODELLERİ

Öztiryakiler Konveksiyonlu Fırın Elektrikli 10 Gn 21, Öztiryakiler Konveksiyonlu Gazlı 40 Gn 1 1 Kit Arabalı, Konveksiyonlu Fırın Elektrikli 6 Gn 11, Konveksiyonlu Fırın Elektrikli 40 Gn 1 1 Kit Arabalı ve birçok modele sitemizden ulaşabilirsiniz. Öztiryakiler Konveksiyonel fırın modelleri özellikleri

 - Paslanmaz çelik gövdeli

-  Pişirme kabini ısı kaybını önleyici izolasyonlu

- Pişirme kabini sıcaklığının aşırı yükselmesini önleyen emniyet termostatı

 - Pişirme sıcaklığı dijital termostat kontrollü

- 2 saate kadar ayarlanabilir pişirme süresi

- İstenildiğinde yiyecekler üzerine buhar püskürterek otomatik nemlendirme yapma olanağı

-  Fırın içi aydınlatmalı

-  Kapıdan ısı kaçışını önleyen özel silikon contalı

- Paslanmaz çelik özel fanı yardımıyla homojen pişirme imkanı

- Kapı açıldığında pişirme işlemini durduran emniyet anahtarı

- Kapı ısıya dayanıklı çift camdan oluşmuştur

- Kolay temizlenebilen kapı iç camı

- 4 konumlu fonksiyon anahtarı sayesinde nemli ve nemsiz pişirme istenildiğinde hazne ısısını hızlı soğutma seçeneği

KONVEKSİYONEL FIRIN KULLANIMI OLDUKÇA BASİT

Ürün yalnızca yeterince havalandırılmış kurulum alanlarına monte edilmelidir. Cihazın bulunduğu yerin üstünde gerekli olması durumunda bir davlumbaz ve tahliye fanları bulunmalıdır.

Cihaz ambalajından çıkarın dikkatlice dış gövde saçları üzerindeki koruyucu filmi çıkarın.

Koruyucu eldiven kullanarak dış ambalajı çıkarın.

Bir forklift ile cihazı kaldırın, paleti altından çıkarın ve kullanım yerine yerleştirin.

Koruyucu filmi çıkarın ve ambalaj malzemesinin etrafa dağılmamış olduğundan emin olun. Ambalaj malzemesini uygun imha yöntemleri ile imha edin

Makinenin kurulum esnasında sol tarafında en yakın 10 cm kalacak şekilde boşluk bırakılmalıdır. Sağ tarafında ise kolay erişim sağlamak amacı ile bitişik yüzeylerden en az 50 cm uzağa kurulmalıdır.

Düz bir yüzey üzerinde cihazı konumlandırmak ve gerekirse ayaklar vasıtası ile çalışma tezgahlarına göre yüksekliğini ayarlamak gereklidir.

ELEKTRİK BAĞLANTISI

Elektrikle çalışan cihaz, gerekli yönetmeliklere uygun olarak elektrik şebekesine bağlı olması gerekmektedir.

Cihazı elektrik şebekesine bağlamadan önce cihazın bilgi plakasında gösterilen gerilim ve frekansının mevcut güç kaynağı ile uygun olduğundan emin olun.

Bakım sırasında açık konumda kilitlenebilir aygıtlar cihazın önünde kurulu olmalıdır (kilitli fiş, anahtar ya da benzeri kilitlenebilir aletler)

Cihaz uygun şekilde topraklanmalıdır. Topraklama iletkeni bağlantı ucu üzerindeki sembol ile işaretlenmiş terminale bağlanmalıdır. Ayrıca cihaz bir eş potansiyellik sistemine bağlı olmalıdır. Cihazın dışında bulunan güç kablosu girişi bağlantısı sembolü ile işaretlenmiş durumda vida kullanılarak yapılır.

SU ŞEBEKE BAĞLANTILARI

Şebeke suyu makinenin su giriş ağzına makine ile birlikte verilen hortum yardımıyla montajlanacaktır. Su akışının tıkanmaması için makinenin su giriş hortumundan ileri bir noktaya filtre takılması tavsiye edilir.

SU TAHLİYE SİSTEMİ

Makine içerisindeki suyun tahliyesi kabin merkezinde yer alan tahliye borusu yardımıyla alt kısımdaki tahliye tavasına akmaktadır. Bu tavada biriken artıkların periyodik olarak boşaltılması gerekmektedir.

Tüm tahliye hattı boyunca katlanma ve kıstırma için metal borular üzerinde hortum ve dirsekleri kontrol edin ve tahliye hattı sisteminde su toplanmasını önlemek için 5° en az eğim olduğundan emin olun.

Cihazın altındaki havalandırma ve tahliye sisteminin aktif çalışıyor olmasına dikkat ediniz.

 

KONVEKSİYONEL FIRIN KULLANIMI NEDEN DAHA YOĞUN ?

“Fan destekli fırınlar” olarak da bilinen bu tip endüstriyel fırınlar bir fan yardımıyla içerideki sıcak havanın dağıtılmasını ve yemeklerin pişmesini sağlıyor. Geleneksel fırınlarda bu işlem fırının iç duvarındaki ve üstündeki ısıtılmış çubuklarla sağlanıyor ve bu açıdan bakıldığında konveksiyonlu fırın tipleri çok daha düzgün ve eşit bir pişirme yapıyor.

Konveksiyonlu Fırın Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

-          Pişirme süresi geleneksel fırınlara göre %25 daha kısadır.

-          Yine geleneksel fırınlarla kıyaslandığında %25-30 daha az ısı kullanarak pişirme yapar.

-          Fanlar sayesinde ısının eşit dağıtılarak düzgün pişirme yapması aynı zamanda yemeğin üstü hala çiğ iken altının yanmamasını da sağlar.

-          Her çeşit yiyeceği konveksiyonlu fırın ile pişirebilmek de konveksiyonel fırınların bir başka avantajı. Hatta bu şekilde daha lezzetli ve sağlıklı bir pişirme sağlanır.

FIRINLARIMIZIN TEK FONKSİYONU YEMEK PİŞİRMEK DEĞİL PRATİKLİK DE SAĞLIYOR

Eğer beklentiniz sadece istediğiniz yemeğin pişirilmesi değilse, kullanımda pratiklik de arıyorsanız kategorimizdeki konveksiyonlu fırın modelleri bunları fazlasıyla sağlıyor. Örneğin:

Fan Fonksiyonları; bazı yiyeceklerde (sufle, kek gibi) fan kullanımı yiyeceğin görüntüsünü deforme ederken, bazılarında da fanların yavaş veya hızlı çalışması gerekecek. Sitemizdeki modellerde  fan hızı, durdurma hatta yönünü istediğiniz gibi ayarlama opsiyonu da sunuyor. 

Sıcaklık ve Zaman Ayarı; aslında tüm fırınlarda var ancak başka bir ayardan bahsediyoruz. Genellikle tarifler geleneksel fırınlara göre yapılıyor. Ve geleneksel bir fırında 30 derecede, 30 dakika pişmesi gereken bir yiyeceği konveksiyonlu fırında daha düşük ısıda ve sürede pişirmek gerekir. Dolayısıyla bazı modeller bu süre ve sıcaklığı konveksiyonlu fırınlara uyarlama opsiyonu da sunuyor.

Buhar veya Kurutma Seçenekleri; Biftek, hindi gibi yiyeceklerin pişerken kurumaması tercih edilir. Öte yandan bazı sebze, meyve ve etlerin pişirilmesinde de kuruması gerekebilir. Konveksiyonlu fırınlar “steaming” ve “dehydrating” özellikleri ile her iki durumda da gereken koşulları sağlıyor.

 

KONVEKSİYONEL FIRIN KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Fırının kurulumu ve devreye alınmasından önce emniyet, kullanım ve cihazın bakımı hakkında önemli bilgiler içeren talimatları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Onarımlar sadece orijinal yedek parçalar kullanılarak yetkili servis personeli tarafından yapılmalıdır. Bu yükümlülüğe uyulmaması, cihazın güvenliğini tehlikeye atar ve garantisi geçersiz kalır.

Ellerinizin yanmaması için fırın sıcak olduğunda fırın kapağını dikkatli bir şekilde eldiven kullanarak açın.

Fırının içindeki yemeklerin üzerine tuz serpmeyin.

Yüksek oranda tuz içeren (örneğin deniz ürünleri) yiyecekleri toplu bir şekilde pişirdikten sonra günün sonunda fırın odasını su ile iyice durulayın.

Cihazı basınçlı su ile yıkamayınız.

Çelik yüzeyleri temizlemek için klor içeren ürünler (çamaşır suyu, hidroklorik asit vb.) hatta seyreltilmiş olanlarını bile kesinlikle kullanmayınız.

Cihazın taban yüzeyini temizlemek için (tuzruhu vb.) aşındırıcı maddeler kullanmayınız.

Bu cihaz kesinlikle yemek pişirmek için tasarlanmıştır. Başka tür malzeme ya da nesne pişirmeye/ısıtmaya uygun değildir. Cihaz sadece eğitimli personel tarafından kullanılmalıdır.

Bu cihaz çocuklar ve fiziksel bakımdan engelli olan kişiler için tasarlanmamıştır. Cihazı kullanan kişilerin gerekli tecrübe ve bilgiye sahip olmaları gereklidir. Aksi durumda bu tip kullanımdan doğan kusurlar ve zararlar kişilerin kendi sorumluluğundadır.

Cihaz arızalı ya da çalışamaz durumda ise kullanmaya çalışmayınız

KONVEKSİYONEL FIRIN KULLANIM ALANLARI

Restoranlar, Oteller, Endüstriyel mutfaklar, geniş otel ve ziyafet salonları, Perakende Satış Mağazaları ve Kasap veya Et Lokantaları, Pastaneler,Hastahaneler, Coffee Shops

 

KONVEKSİYONEL FIRIN FİYATLARI

Mutfakyeri.com ‘ da bulunan Electrolux, Unox , Öztiryakiler , Rational markalarının konveksiyonel fırın fiyatları müşteri bütçesi düşünülerek oluşturulmuştur. Fiyatlandırma kapasite ve fırın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Size ömür boyu eşlik edecek bir konveksiyonel fırın arıyorsanız mutfakyeri.com güvencesiyle sipariş verebilirsiniz.

XF003
₺19.314,11 + KDV
₺35.116,56 + KDV
XEVC-0711-EPRM
₺236.114,47 + KDV
₺429.299,04 + KDV
XEVC-2011-E1R
₺404.798,99 + KDV
₺735.998,16 + KDV
XEVC-2011-EPR
₺536.609,30 + KDV
₺975.653,28 + KDV
XEVHC-HC21
₺63.563,15 + KDV
₺115.569,36 + KDV
XEVTC-2021
₺55.072,12 + KDV
₺100.131,12 + KDV
XEBHC-HCEU
₺47.537,82 + KDV
₺86.432,40 + KDV
XEBPC-08EU-B
₺62.367,23 + KDV
₺113.394,96 + KDV
XEBPC-12EU-B
₺65.337,10 + KDV
₺118.794,72 + KDV
XEBPC-16EU-M
₺106.516,61 + KDV
₺193.666,56 + KDV
XEBPC-16EU-D
₺119.651,80 + KDV
₺217.548,72 + KDV
XL413
₺58.819,33 + KDV
₺106.944,24 + KDV
XEFT-10EU-ELRV
₺154.433,14 + KDV
₺280.787,52 + KDV
XEKPT-10EU-C
₺42.774,07 + KDV
₺77.771,04 + KDV
XEKPT-08EU-C
₺39.206,24 + KDV
₺71.284,08 + KDV
XEFT-03HS-ELDV
₺40.003,52 + KDV
₺72.733,68 + KDV
XEVC-0621-GPRM
₺381.638,00 + KDV
₺693.887,28 + KDV
XEVC-0711-GPRM
₺255.408,65 + KDV
₺464.379,36 + KDV
XEVC-1011-GPRM
₺345.999,59 + KDV
₺629.090,16 + KDV
XEBC-06EU-GPRM
₺258.378,52 + KDV
₺469.779,12 + KDV
XEVC-0511-E1RM
₺136.613,93 + KDV
₺248.388,96 + KDV
XEVC-0711-E1RM
₺178.192,08 + KDV
₺323.985,60 + KDV
XEFT-04HS-ELDV
₺45.145,98 + KDV
₺82.083,60 + KDV
XEFT-04EU-ELDV
₺73.369,69 + KDV
₺133.399,44 + KDV
ICC 101E
₺277.889,77 + KDV
₺524.320,32 + KDV
ICC 102E
₺395.053,69 + KDV
₺745.384,32 + KDV
ICC 61E
₺194.530,52 + KDV
₺367.038,72 + KDV
ICC 62E
₺297.096,97 + KDV
₺560.560,32 + KDV
ICC 201E
₺505.687,16 + KDV
₺954.126,72 + KDV
ICC 202E
₺724.649,24 + KDV
₺1.367.262,72 + KDV
ICP 101E
₺347.803,98 + KDV
₺656.233,92 + KDV
ICP 62E
₺377.767,21 + KDV
₺712.768,32 + KDV
ICP 61E
₺247.311,91 + KDV
₺466.626,24 + KDV
ICP 201G
₺664.492,29 + KDV
₺1.253.759,04 + KDV
ICP 202E
₺843.119,25 + KDV
₺1.590.791,04 + KDV
ICP 201E
₺588.201,29 + KDV
₺1.109.813,76 + KDV
ICP 61G
₺295.022,59 + KDV
₺556.646,40 + KDV
ICP 62G
₺438.385,13 + KDV
₺827.141,76 + KDV
ICP 101G
₺403.351,20 + KDV
₺761.040,00 + KDV
ICC 62G
₺344.577,17 + KDV
₺650.145,60 + KDV
ICC 61G
₺231.869,32 + KDV
₺437.489,28 + KDV
ICC 202G
₺818.918,18 + KDV
₺1.545.128,64 + KDV
ICC 201G
₺571.145,30 + KDV
₺1.077.632,64 + KDV
ICC 102G
₺457.976,48 + KDV
₺864.106,56 + KDV
ICC 101G
₺317.149,29 + KDV
₺598.394,88 + KDV
ICP XS
₺197.699,71 + KDV
₺373.018,32 + KDV
Tükendi
7890.20G21.03
₺267.924,13 + KDV
₺595.386,96 + KDV
Tükendi
7890.10G21.03
₺176.468,87 + KDV
₺392.153,04 + KDV
Tükendi
7890.6G110.03
₺142.368,84 + KDV
₺316.375,20 + KDV
Tükendi
7890.95701.03
₺157.192,81 + KDV
₺349.317,36 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR