...

Sebze Makineleri

 

SEBZE MAKİNELERİ

Kitlesel üretim yapan ve yoğun siparişlerle çalışan endüstriyel mutfaklarda zamandan kazanmak oldukça önemlidir. Mutfak içinde kullanılan birçok ekipmandan beklenen performans pratik kullanımları ile mutfakta zaman kaybetmeyi önlemektir. İşte tam burada sebze makineleri kurtarıcı bir ürün olarak hayatımıza giriyor. İstediğiniz sebzeyi, istediğiniz boyutlarda doğrayarak kolayca sonuca ulaşıyor, üstelik zaman da kazanıyorsunuz. Aradığınız ürünlere sebze doğrama makineleri adı altında da ulaşabilirsiniz.

SEBZE MAKİNELERİ MODELLERİ

Sebze makinelerinin modelleri, ürünlerin sahip oldukları birçok özelliğe göre ayrılmaktadır. Motor güçleri, ürün kapasiteleri, işlem hızları ve hacimleri gibi birçok belirleyici kriterleri bulunur. Ürün kapasiteleri açısından incelediğimizde sebze makinelerinin 30 kilogramdan 4000 kilograma kadar farklı çeşitlerinin bulunduğunu görebiliriz. Sebze makinelerinde bir diğer önemli parametre ise işlem hızıdır. Makinelerin sahip olduğu işlem hızı da dakikada 140 devirden 3000 devire kadar farklı çeşit bulundurur. İhtiyacınız olan kapasite ve hız özelliklerini belirleyerek kendi mutfağınıza uygun seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz.

SEBZE MAKİNELERİ FİYATLARI

Sebze makinesi modellerinde bahsettiğimiz gibi makinelerin fiyatları belirlenirken de sahip oldukları fonksiyonel özellikler göz önünde bulundurulur. Özellikle kapasite ve hız açısından değerlendirilen sebze makinelerini; haznelerine, disk ve bıçak sayılarına da bakarak değerlendirebilir, en uygun fiyatlarla mutfakyeri.com’dan ulaşabilirsiniz.

SEBZE MAKİNELERİ ÖZELLİKLERİ

Sebze makineleri birçok farklı özellikle karşımıza çıkıyor. Farklı kapasitelerde ve farklı boyutlarda çeşitlerinin olması tercih yaparken size kolaylık sağlıyor. İsteğe göre sebze doğrama, patates soyma, patates dilimleme ve yiyecek işleme gibi belirli fonksiyonların öne çıktığı ürünler de bulunuyor. Size ise sadece ihtiyacınızı belirleyerek tercih yapmak kalıyor.

ENDÜSTRİYEL SEBZE DOĞRAMA MAKİNELERİ

Sebzesiz bir yemek düşünmek mümkün değildir. Tüm yemek hazırlık işlemlerinde ise en çok vakit alan işlem sebzeleri doğrama kısmıdır. Özellikle büyük mutfaklara sahip işletmelerde yemek hazırlık süreci yoğun bir iş gücü gerektirir. İşte hem bu iş gücünü azaltmak hem de zamandan tasarruf etmek için endüstriyel mutfaklarda gönül rahatlığıyla tercih edilen endüstriyel sebze doğrama makineleri kullanılır.

SEBZE MAKİNELERİ İLE HAYATA 1-0 ÖNDE BAŞLAYIN

İşlerinizin en yoğun olduğu ve siparişlerin peş peşe geldiği bir anda basit görünen ama oldukça dikkat gerektiren sebze doğrama işlemlerini çok kısa sürelerde halletmek artık çok kolay! İstediğiniz sebzeyi, istediğiniz boyut ve şekillerde kesebilir, pişirmeye hazır hale getirebilirsiniz. Sebze makineleri sayesinde hem işinizi daha kolay yapacak hem de kendinize ayıracak vakit bulabileceksiniz. Üstelik farklı sebzeler için özelleştirilen modelleri sayesinde  de opsiyonlarınız artmaktadır.

MUTFAKTA BİR NUMARA ROBOT COUPE SEBZE DOĞRAMA MAKİNESİ CL 50 ULTRA

Saniyeler içinde sebzelerinizin pişmeye hazır hale gelmesi Robot Coupe sebze doğrama makinesi ile mümkün. Ürünün yan kısımlarında bulunan iki adet kontrol düğmesi sayesinde kullanımı oldukça kolaydır. Doğramak istediğiniz herhangi bir sebzeyi bölmeye yerleştirip yukarıdan kolu bastırmanız halinde direkt sonuca ulaşabilirsiniz. Dış kaplaması oldukça sağlam malzemelerden imal edilmiştir ve bu sayede uzun süreli kullanıma uygundur. Sahip olduğu bıçaklar değiştirebilir özelliktedir ve kolayca çıkarılıp kolayca geri takılabildiği için de temizlemesi oldukça pratiktir. Doğrama şeklini belirlemek ise tamamen size kalmıştır. Kübik kesme, parmak patates dilimleme diskleri ile ürünleri istediğiniz şekilde doğrayabilir, yemeklerinizi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Otomatik çalışma ayarı sayesinde gün boyunca çalışabilme özelliği bulunur. Kapak açıldığı anda çalışmayı durduracaktır. Sahip olduğu ayaklı yapısı da titremeyi engeller. Üstelik sessiz çalışma özelliği sayesinde de ayrıcalıklı bir ürün olarak karşınıza çıkar. CL 52, CL 30 ve CL 20 opsiyonları da mevcuttur. İhtiyacınıza göre tercihini belirleyebilirsiniz.

ÖZLEM SANAYİ TİPİ PATATES DİLİMLEME MAKİNESİ İLE EŞSİZ PATATESLER

Patates dilimleme makinesi her hali oldukça sevilen patatesleri düzgün şekillerde dilimleyip yemeye hazır hale getirmek için çok kullanışlı bir üründür. Kabukları soyulmuş halde olan patatesleri 9x9 mm ölçülerinde dilimler ve pişmeye hazır hale getirir. Dış gövdesi özel alüminyum maddeden üretilmiştir ve bu sayede oldukça dayanıklıdır. Dış cephesi elektrostatik boya ile boyanmıştır. Bu özellikleri sayesinde ergonomik bir yapıya sahiptir ve böylece uzun süreli kullanıma uygun hale getirilmiştir. Presin içindeki bıçaklar paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Daha sağlam bir tutuş için dış çemberi alüminyumdan üretilmiştir. Özlem Sanayi Tipi Patates Dilimleme Makinesi hem dış yapısı hem de teknik özellikleri ile mutfağınızda aradığınız kaliteyi size getirecek bir ürün olarak tasarlanmıştır.

MUTFAKLARIN VAZGEÇİLMEZİ ÖZTİRYAKİLER PATATES SOYMA MAKİNESİ

Patates soyma makinesi mutfakta uzun saatler geçiren kişilerin iş yükünü azaltmak ve işlerini pratik bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla üretilmiştir. 10 kilogram, 20 kilogram ve 30 kilogram olmak üzere üç farklı kapasiteye sahip modelleri bulunur. Temin ettiğiniz modelin kapasitesi kadar patatesi aynı anda soyabilirsiniz. Cihazın tamamı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Sahip olduğu bu yapı ürünü daha kullanışlı ve dayanıklı bir hale getirirken kir, pas tutma gibi sorunlardan da korumaktadır. Trifaze modeli esas alınarak üretildiği için cihaz, elektrik kesintileri sırasında görebileceği zararlara karşı dayanıklıdır. Çalışma süresini tamamen kendi istediğiniz zamanlara göre ayarlayabilme özelliğine sahiptir. Cihaz, belirlediğiniz süre bitince otomatik olarak duracaktır. Termik korumalı bir motora sahiptir ve bu sayede sizi olası risklere karşı korur. Cihazın ön kapağında boşaltma sistemi bulunur. Bu sayede patatesleri soyduktan sonra başka bir kaba aktarmanız da oldukça kolaydır.

ROBOTCOUPE SEBZE DOĞRAMA MAKİNESİ CL 50 ULTRA PİZZA İLE MUTFAĞINIZ ÇOK KONUŞULACAK

Robot Coupe sebze doğrama makinesinin bu modeli ile biber, turşu, sosis, muz gibi küçük boyutlardaki sebze ve meyveleri beslenme ağzının çapını azaltarak küçük dilimler halinde kesebilme opsiyonunuz bulunur. Büyük hacimli besleyicisi sayesinde 10 taneye kadar domates, salatalık vb. sebzeleri doğrayabilme kapasitesi vardır. Ekstra ergonomik özelliği ile büyük miktarlarda sebzeyi kolaylıkla ve en kısa zaman içinde doğramak için tasarlanmıştır. Silindir şeklinde tasarlanmış besleyicisi ile 58 mm boyutlarında, düzgün kesilmiş uzun ürünleri elde edebilirsiniz. Bu özelliği kabak, havuç, salatalık gibi malzemeleri doğramak için kullanabilirsiniz. İtici kullanımıyla biber, kornişon turşusu, kuru sosis, kuşkonmaz, soğan, muz, çilek gibi 3 mm’lik küçük boyutlu malzemelerin doğranmasına olanak sağlar. Kullanıcının daha az çaba sarf ederek daha fazla üretim yapabilmesine imkan veren hareketli itme kolu bulunur. Bu kolu kullanmak da oldukça pratiktir, ekstra güç kullanmanızı gerektirmez.  Yoğun bir kullanım için sağlam asenkron motoru bulunur. Makine kolu sayesinde otomatik başlatma fonksiyonu gerçekleştirilir. Basit kullanıma göre üretilmiş kapak tasarımı, ürünü çok daha kolay temizlenebilir bir hale getirir.  Böylece ağır ve yorucu işi önleyerek iş gücü gereksinimi azaltır. Zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Çok sayıda kesim türü bulunur. Dilimleyici, dalgalı dilimleyici, rendeleyici, küp şeklinde doğrayıcı, çubuklar halinde doğrayıcı, jülyen, şerif usulü, kübik yani kuşbaşı kesim ve parmak şeklinde doğrama özellikleri ile size birçok opsiyon sunmaktadır. Bütün bu kesim türlerinin yanında püre yapma özelliği de bulunur. Püre yapma fonksiyonu ile 10 kilograma kadar püreyi iki dakikada hazırlamak için gerekli hacme ve hıza sahiptir.

ROBOTCOUPE R502 YİYECEK İŞLEME MAKİNASININ EŞİ BENZERİ YOK

Cihazın içinde pürüzsüz bir yapıya sahip çok keskin bir bıçak bulunur. Bu bıçak sayesinde istediğiniz her şeyi kolaylıkla kesebilirsiniz. Yüksek kaliteye sahip bir yiyecek işleme makinesidir. İstediğinizde bıçaklarını kolaylıkla çıkarıp temizleyerek işleme devam edebilme imkanınız bulunur. Kullanım kolaylığı için optimum koşullarda kullanmanız önerilir. Bu koşullar için 300 ile 3000 devir/dakika tavsiye edilir.  Ürünün boyut oldukça ideal bir forma sahiptir. 5,5 litre paslanmaz haznesi ile sizlere yüksek kapasite koşullarında çalışma imkanı sağlar. Uzun ömürlü çalışma koşullarına uygun olarak üretilmiştir. Sessiz çalışma özelliği de bulunur.

ROBOTCOUPE 8 BIÇAKLI DİSK SETİ İLE EKSİKSİZ MUTFAKLAR

Robot Coupe 8 bıçaklı disk seti ihtiyacınız olan yedek parçaları kolayca satın alabilmeniz için bir araya getirilmiştir. İsterseniz tek başına kullanmak için isterseniz de Robot Coupe sebze doğrama makinenize yedek parça olarak kullanmak için satın alabilirsiniz.   2 mm ve 5 mm boyutlarında iki adet ince dilimleyici diski bulunur. 2 mm ve 3 mm boyutunda iki adet rendeleyici diske sahiptir. 10x10x10 mm ve 20x20x20 mm boyutlarında ikili aparat halinde 2 adet küp doğrama araçları ve son olarak da duvar tipi disk askısı içerir. Bu set sayesinde ihtiyacınız olan birçok yedek parçaya aynı anda ulaşabilirsiniz.

DYNAMİC MANUEL SALATA KURUTUCU E20 İLE SEBZELER HEP İLK GÜNKÜ GİBİ

Sebzelerin yıkanıp hijyenik hale getirildikten sonra buzdolabında saklanmadan önce özenle kurutulması gerekir. Çünkü nemli ortamda bekleyen sebzelerin ömrü azalacak ve kısa bir süre içinde bozulacaktır. Sebzelerin tazeliğini ilk günkü gibi koruyabilmeleri için kuru bir şekilde buzdolabında muhafaza edilmesini gerekir. İşte Dynamic bunun için Manuel Salata Kurutucu modelleri geliştirmiştir. Oldukça hızlı ve pratik bir şekilde kurutma işlemini gerçekleştirir. Kuzey Amerika sağlık standardına uygun olarak sert plastikten imal edilmiştir. Makinenin sapını çevirme işlemine yavaş yavaş başlamanız gerekir. Bu hareket dişlilerin zorlanmasını önleyerek kurutucunun daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Tüm kapağı döndürücüden kaldırıp iç sepeti durdurarak kullanmanız tavsiye edilir.

ROBOTCOUPE SEBZE DOĞRAMA MAKİNESİ CL 55 ÇALIŞMA İSTASYONU İLE MUTFAĞINIZA HÜKMEDİN

Sebze doğrama makineleri başlı başına bir kurtarıcı iken bir de çalışma istasyonu olarak sunulan çeşitleri sayesinde kolayca hareket ettirebileceğiniz şekilde tasarlanmış modeller karşınıza çıkmaktadır. Otomatik besleme kafası itmeli fonksiyona sahip olduğu için fazla güç sarf etmeden kullanabilirsiniz. Tamamen paslanmaz motor bloğu ürünü oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir hale getirmektedir. Sebze doğrama fonksiyonu bulunan paslanmaz hareketli stant ile teslim edilir. Bu stant ürünü kolayca hareket ettirerek istediğiniz yerde ve istediğiniz şekilde kullanmanıza olanak sağlar. 4,9 litre kapasitesi sayesinde yoğun sipariş sırasında kullanıma uyumludur. Tekerlek ve frenlerle donatılmıştır ve araba yüksekliği isteğinize göre ayarlayabileceğiniz formda tasarlanmıştır.

ROBOTCOUPE SEBZE DOĞRAMA MAKİNESİ CL 60 2 KAFALI MODELİYLE SEBZE DOĞRAMADA DEVRİM

Tamamen paslanmaz motor bloğu sayesinde oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü kullanıma uygun halde üretilmiş olan bu üründe diğerlerinden farklı olarak daha fazla giriş kapasitesi sağlayan yeni bir otomatik kafa bulunur. 50 adetlik disk koleksiyonu mevcuttur. 10 adet kübik kesim ve 4 adet parmak patates doğrama çeşidi bulunur. Bu sayede dilediğiniz şekilde ürünler elde edebilirsiniz. Bunların yanında opsiyonel olarak patates ezici özelliği bulunur. 4,2 litre kapasite sayesinde birçok ürünü rahatlıkla pişmeye hazır hale getirebilirsiniz.

ENFES MAKARNALAR İÇİN İLK ADIM ZİCCO KURUTUCU

Zicco kurutucu hamurları hazırlanıp kesildikten sonra kurumaya bırakılan makarnalar için tasarlanmıştır. Tezgahta oldukça az yer kaplamasını sağlayan ayakları ve birden fazla şerit makarna asabilme imkanı sunan kolları sayesinde çok kullanışlı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

CL50 ULTRA(24465)
₺47.627,58 + KDV
₺95.255,16 + KDV
r4
₺47.522,90 + KDV
₺95.045,81 + KDV
Tükendi
Domates Lazeri ™ Dilimleyici
₺33.953,74 + KDV
₺61.734,07 + KDV
Tükendi
0840.00030.01
₺74.534,55 + KDV
₺165.632,32 + KDV
Tükendi
0840.00020.01
₺67.249,10 + KDV
₺149.442,44 + KDV
Tükendi
0840.00010.14
₺54.044,22 + KDV
₺120.098,26 + KDV
Tükendi
0840.00010.11
₺53.039,33 + KDV
₺117.865,18 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR