...

TEZGAH TİPİ BUZDOLAPLARI

Mutfakta bize yardımcı, olmazsa olmaz birçok ürün kullanırız ama yapı taşı ürünümüz tabi ki buzdolabıdır. Kitlesel üretim yapan, büyük çapta çalışan iş yerlerinde buzdolabı seçimi endüstriyel buzdolabından yana yapılır. Büyüklüğü ve tezgah altı olması nedeniyle hem kullanımı pratiktir hem de kolay ulaşım sağlanır. Ürünlerin raf ömürleri boyunca uygun sıcaklık koşullarında saklanmasını sağlar. Tezgah altı buzdolabı, sanayi tipi buzdolabı, endüstriyel buzdolabı isimleri ile de bulabilirsiniz.

SANAYİ TİPİ BUZDOLAPLARI

Endüstriyel mutfaklar profesyonel hizmet sunan bir işletme yapısına sahiptir ve bu mutfaklarda müşteri sirkülasyonu fazladır. Bu sebeple endüstriyel mutfaklarda kullanılan ürünler belirli bir kapasiteyi karşılayacak ölçülerde ve uzun süre kullanıma dayanıklı özelliklerde tercih edilir. Bu sebeple buzdolabı seçiminde de normal buzdolapları yerine sanayi tipi olarak da geçen endüstriyel buzdolapları tercih edilmelidir.

TEZGAH TİPİ BUZDOLABI NASIL SEÇİLİR?

Yeni bir buzdolabı tercih etmek istediğiniz durumlarda elinizdeki mevcut markanın daha iyi özelliklere sahip olan bir üst modelini tercih edebilirsiniz. Ancak farklı markalarla kıyas yapmanız, teknik özellikleri göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan ürünü fiyat-performans koşullarında değerlendirerek seçim yapmanız daha uygun olacaktır.

Seçiminizi yaparken en önemli kısım sizin beklentinizi karşılamasıdır. Ürünün kalitesi ve teknik özellikleri ürünün ömrünü belirler. Tercihinizi yaparken bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

TEZGAH TİPİ BUZDOLABI MODELLERİ

Tezgah tipi buzdolapları hem raf ile hem de çekmece ile istifleme yapmak isteyenler için seçenekler sunar. Modelleri kullanılacakları mutfaklara göre ayrılırlar. Beklentinizi karşılayacak kapasite ve teknik özelliklere göre seçim yapabilirsiniz. Modeller arasında seçim yaparken tezgah tipi buzdolaplarının ölçü bilgilerini, kapasitelerini ve soğutma özelliklerini göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmalısınız.

ÇEKMECELİ YA DA KAPILI TEZGAH TİPİ BUZDOLAPLARI

Hangi tezgah tipi buzdolabını tercih edeceğiniz tamamen sizin kullanım şeklinize bağlı olarak belirlenecektir. Tezgahta yapacağınız işlere göre çekmeceli ya da kapalı tezgah tipi buzdolaplarına yönelebilirsiniz.

Endüstriyel mutfağı olan işletmeler için tercih edilebilecek kapılı tezgah tipi buzdolapları arasında genel olarak 1- 6 kapılı modeller bulunur. Geniş açılı 4 kapılı buzdolaplarını tercih ettiğiniz takdirde her köşesini uygun bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu modeller arasından tercih yaparken hangisinin sizin için daha pratik bir kullanıma sahip olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Çekmeceli tezgah tipi buzdolaplarında ise 2 çekmeceden 9 çekmeceye kadar opsiyonlu modeller bulunur. Bu seçenekleri göz önünde bulundurarak mutfağınıza ve beklentinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

TEZGAH TİPİ CAMLI BUZDOLABI

Tezgah tipi buzdolaplarının camlı kapı seçenekleri de bulunur. Çift camlı modellerinde ısı kaybı minimumda tutulduğu için alıcılar tarafından çokça tercih edilmektedir.

TEZGAH TİPİ BUZDOLABI FİYATLARI

Tezgah tipi buzdolabı fiyatları, büyüklüklerine ve sahip oldukları teknik özelliklere göre oluşturulur. Tezgah tipi buzdolabınızın büyüklüğüne kullanacağınız alana göre karar verip beklentinizi karşılayacak teknik özellikleri de analiz ederek uygun fiyatlı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

TEZGAH TİPİ BUZDOLABI HEP SAĞLAM SİZİN İÇİNİZ HEP RAHAT

Buzdolabı gibi önemli ve uzun süre kullanılması beklenen bir ürünü satın almadan önce hangi özelliklere sahip olduğu ve yapımında hangi malzemelerin kullanıldığı elbette ki çok önemlidir. Özellikle endüstriyel mutfaklarda kullanılacak olan tezgah tipi buzdolabı söz konusu olduğunda yapı malzemeleri daha büyük bir önem taşımaktadır.

Tezgah tipi buzdolapları imal edilirken yapımları sırasında genel olarak kullanılan temel malzeme paslanmaz çeliktir. Bu yüzden oldukça dayanıklıdırlar ve hijyen açısından da güvenilir ürünler olarak karşımıza çıkarlar. Tezgah tipi buzdolapları sürekli çalışmaya uygun olarak üretildikleri için yapımlarında paslanmaz çelik gibi kaliteli malzemelerin kullanılması oldukça önemlidir. Aynı zamanda bakımlarının düzenli olarak yaptırılması gerekir. Düzenli bakımları sağlanmadığı takdirde yüksek maliyetlere sebep olabilirler.

TEZGAH TİPİ BUZDOLABI İLE MUTFAKTA DAHA ÇOK ALAN

Tezgah tipi buzdolaplarının en çok tercih edilme sebeplerinden biri de kapladıkları alanda daha pratik bir kullanıma sahip olmalarıdır. Sahip oldukları tezgah sayesinde ekstra alana ihtiyaç duyulmadan alt kısım buzdolabı, üst kısım da tezgah olarak rahatça kullanılabilmektedir. Yemek hazırlama işlemleriniz sırasında tezgahınızı kullanırken tezgah altında da ürünleri saklama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TEZGAH TİPİ BUZDOLABI İLE AVANTAJLAR ELİNİZİN ALTINDA

Tezgah tipi buzdolapları yatay formda hazırlanmış olması nedeniyle oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Üst tarafı tezgah, alt tarafı da buzdolabı olarak kullanabiliyor olmanız size mutfakta sahip olduğunuz alanı pratik bir şekilde kullanma imkanı sunar. Üstelik buzdolabını kontrol etmenizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kilitli kapı ya da kilitli çekmece özelliği de bulunur.

FRENOX TEZGAH TİPİ BUZDOLAPLARI

Tezgah tipi buzdolapları dediğimizde aklımıza ilk gelen markalardan biri de Frenox’tur. Frenox bu ürün kategorisinde karşımıza birçok seçenekle çıkmaktadır. Tezgah tipi buzdolabınızın kaç kapılı olacağına, camlı-camsız opsiyonlarına kendi istekleriniz doğrultusunda karar vererek en uygun fiyatlı alternatifler arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR