...

Tencereler

 

Tencere Modelleri

Mutfakların demirbaş gereçlerinden olan tencereler günümüzde farklı materyaller kullanılarak ve çeşitli tasarımlarla üretilmektedir. Çok miktarda model, marka ve formda karşımıza çıkmakta olan tencereler, her türlü yemeğin yapımında kullanılan pişirme aracıdır. Mutfaktaki en temel ihtiyaç olmanın yanı sıra; günümüzde birçok kişinin bir hobisi haline gelen yemek pişirme, doğru tencere tercihleriyle daha eğlenceli bir hal almaktadır. En sık tercih edilen ürünler çelik tencerelerdir. Isı kaybını en aza indiren çelik tencere çeşitleri yemeklerin daha uzun süre sıcaklığını korumasını sağlamaktadır. Bakır tencere modelleri ise iletken özellikleri sayesinde yemeklerin her seferinde hızlı ve eşit şekilde pişirir. Özellik son yıllarda çok daha fazla tercih edilmekte olan granit modeller ise çizilmelere karşı dayanıklılığıyla öne çıkmaktadır. Yüksek ısıya da dayanıklı olan ve yemeklerin yapışmasını engelleyen modeller en çok et yemekleri için kullanılmaktadır. Teflon tencere modelleri de yapışmama özelliği sayesinde az yağ ile pişmesi gereken yemekler için iyi bir tercihtir. İyi bir tencere modeli, yiyeceklerin kalitesini, lezzetini ve pişme süresini belirlemektedir. Ayrıca yiyeceklerin sağlıklı yapısının korunması açısından da en önemli faktörlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca en ince aşamalardan ve testlerden geçirilip son kalite materyallerle üretilmiş tencere modellerini tercih etmek sağlık açısından da hayati bir önem taşımaktadır. Bu farklı materyallerden üretilen tencere modellerini inceleyerek ihtiyacınıza en uygun tencereyi seçebilirsiniz. Yemek yapmayı daha zevkli hale getiren tencere modellerini Mutfakyeri.com’dan detaylıca inceleyebilirsiniz.

Tencere Fiyatları

Asırlardan beri yemekleri sofralara taşımış olan tencereler, dünyanın önde gelen aşçıları tarafından aşçılığın yapı taşı olarak adlandırılmaktadır. Bu lezzetli ve sağlıklı yemekleri pişirmek için kullanılan tencerelerin fiyatları ise bazı etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tencere fiyatları; ürünlerin tasarımına, boyutlarına, yapımında kullanılan malzemelere, renklere, model ve markaya göre farklılıklar göstermektedir. Profesyonel mutfaklarda kullanılan ve evdeki mutfaklarda tercih edilen modeller özellikle boyutsal olarak birbirinde oldukça farklıdır. Üretilen küçük boyutlara sahip olan mini tencere modelleri ile 38 cm’e kadar üretilmekte olan büyük tencerelerin fiyatları farklı olmaktadır. Küçük tencereler genellikle daha basit yiyeceklerin pişirilmesinde kullanılmaktadır. Karnıyarık ya da pilav gibi yemeklerin pişirilmesinde ise daha geniş ve derin olmayan tencereler üretilmektedir. Sulu yemekler ve çorbalar için ise derin tencereler tercih edilmektedir. Üretim malzemeleri ise fiyatlar üzerinde doğrudan bir etki yaratmaktadır. Tencerelerde çelik, granit, bakır, teflon, porselen, seramik ve alüminyum gibi çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Eğer ihtiyacınız olan kaliteli ve dayanıklı bir tencere ise en uygun fiyatlarla Mutfakyeri.com’dan ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan canlı destek hattı yolu ile istediğiniz soruyu sorabilir ve genel bir bilgi alabilirsiniz.

Lava Döküm İle Etlerinizde Mangal, Sebzelerinizde Köz Lezzetini Yakalayın

Profesyoneller ve mutfağında profesyonel yardımcılar arayanların tercihlerinden olan Lava döküm tava ve tencereler uzun ömürlülüğü ile dikkat çekmektedir. İyi bir döküm tavanın en önemli özelliği ağırlığı ve kalın tabanlı olmasıdır. Lava döküm tavalar yeterli ağırlığa ve kalın bir tabana sahip olduğundan ısıyı emer, içerisindeki besin maddelerine ısının eşit oranda yayılmasını ve pişirme derecesine ulaşmasını sağlamaktadır. Böylece yemekler kusursuz bir lezzette pişmektedir. Lava döküm mangal ızgarası ile mangal lezzetini sizlere zahmetsiz bir biçimde sunmaktadır. Lava döküm griddle sayesinde et pişirmek, ekmek kızartmak, tost yapmak ve ızgara sebzeler hazırlamak çok zahmetsiz bir hal alırken lezzetleri de artıyor. Lava döküm yayvan tencere her pişirme tekniğine uydundur, özellikle kısık ateşte uzun pişirme gerektiren; yahni, güveç, zeytinyağlı gibi yemeklerde kusursuz bir pişirme sağlar. Lava döküm yuvarlak tencere pişen etler mangal, sebzeler köz tadında olmaktadır. Lava döküm tencere içerisinde oluşan buhar, lava özel kapak tasarımı sayesinde yoğunlaşarak tekrar yemeğe karışmaktadır. Lava döküm demir tava ve tencerelerde pişen yemeklerde vitamin, mineral ve aroma kaybı olmamaktadır.

Wok Tavalar Ne İşe Yarar Ve Neleri Pişirmek İçin Kullanılır?

Dünyanın her yerindeki mutfaklarda yerini alan wok tavalar yerel tatların ve klasik tariflerin kolayca pişirilmesi için tasarlanmıştır. Wok tavaların yapısı derin formu sayesinde ısı kenarlara doğru giderek hızlı ve eşit derecede pişirmeyi sağlamaktadır. Bu tavaların derinliği ile yiyecekleri dökmeden kolaylıkla karıştırabilirsiniz. Ayrıca eğilimli kenarlarıyla yiyecekler tabanda toplanır. Wok tavalar; buharda sebze pişirme, balık buğulama, et sote, kavurma ve kızartma gibi pişirme işleri için dizayn edilmiştir. Çorbalar ve soslarda bu tavalarda hızlıca hazırlanabilmektedir. Wok tavalar ile pilav, sebze, et yemeği, deniz mahsulleri ve popcorna kadar seçeceğiniz her türlü yemeği kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Wok tava modelleri bütün mutfaklarda bulunması gereken bir pişiricidir. Bu tavaların yanmaz ve yapışmaz özellikleri mevcuttur. Özel şekilli yapısı ile tadı damakta kalan yemekler hazırlamanızı sağlamaktadır. Küçük taban tasarım ise daha az yağ ile pişirmeye teşvik etmektedir. Özel sapı ve tasarımı sayesinde yemekleri kolay şekilde savurarak pişirir ve en yüksek sıcaklarda bile el yakmayan güvenli kullanıma sahiptir.

Altınbaşak Regal Granit Wok Tavalar Çizilmelere Karşı Dayanıklıdır

Wok tavalar profesyonel ve normal kullanımlar için mutfaklarınızdaki en gerekli pişirme aracıdır. Altınbaşak regal granit wok tavalar optimum dizaynı ile tavanın altındaki ısıyı her yere eşit dağıtarak, ürünleri en iyi performansta pişirmek için tasarlanmıştır. Granit yapısı ile çizilmeler karşı dayanıklıdır ve iç kaplaması sayesinde sağlıklıdır. Altınbaşak regal granit wok tava 36 özel alaşımlı ve ergonomik kulpları ile birlikte ocağınızda yüksek bir ısıya maruz kalsa bile asla kulpları elinizi yakacak bir sıcaklığa ulaşmaz. Daha kolay ve sağlıklı bir wok tavası almak istiyorsanız Altınbaşak regal granit tavaları sitemizden inceleyebilirsiniz.

Altınbaşak Lazzetti Satina Wok Tavalar İle Kullanım Kolaylığını Yaşayın

Altınbaşak lazzetti satina wok tavaların iç yüzeyinde teflon ve dış yüzeyinde alüminyum kullanılmıştır. Bu tavalar alüminyum gövdeli, yanmaz ve yapışma iç kaplamalı ürünlerdir. Altınbaşak lazzetti satina wok tava serisinde kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik ısınmayan sapları sayesinde, elleri yormayan ve yakma riskine karşı koruyan bir sap yapısı tasarlanmıştır. Bu yüzden kullanımında asla zorluk yaşamayacaksınız.

Altınbaşak Masterchef İndüksiyon Wok Tavaların Yapışmaz Özelliği

Altınbaşak masterchef indüksiyon wok tavalar alimünyum gövdeli, yapışmaz iç yüzey ve zımparalı dış yüzeye sahiptir. Bu yüzden yemeklerinizi az yağla pişirip asla yakmazsınız. Non stick dış yüzeyi sayesinde kirler yapışmaz ve tavaların temizliği çok kolaydır. Ayrıca paslanmaz çelik boru sapa sahiptir ve indüksiyonlu ocaklar için kullanımı uygundur. Altınbaşak masterchef indüksiyon wok tavaların yapışmaz özelliği yemeklerinizi yapmayı ve temizlik aşamasını çok kolay bir hale getirir.

Altınbaşak Multi Metal Bakır Wok Tava Serisinin İç Katmanlı Gövde Yapısı

Altınbaşak multi metal bakır wok tavaların farklı materyallerden oluşan iç katmanı sayesinde; bakırın şık ve mükemmel ısı iletim özelliklerini, alüminyumun kusursuz eşit ısı dağıtım özeliğini ve paslanmaz çeliğin estetik, hijyenik ve kolay kullanım özelliklerini bütünleştirmektedir. Ayrıca bakır olmasına rağmen kalay gerektirmez sadece bulaşık makinesinde yıkamamanız tavsiye edilmektedir. İndüksiyon ocaklar hariç bütün ocaklarda kullanılabilmektedir.

Altınbaşak Maksi Tavalar İle Lezzetli Yemekler Yapın

Altınbaşak maksi tavaların sitemizde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sizde ihtiyaçlarına en uygun modeli bularak tercihinizi yapabilirsiniz. Maksi tavalar normal tavalara göre daha derindir, bu sayede yemeklerinizi rahatlıkla karıştırabilirsiniz. Maksi tavalar ile istediğiniz her türlü yemeği kolaylıkla pişirebilirsiniz. Altınbaşak regal granit maksi tavalar dayanıklı granit yapısıyla çizilmelere karşı daha dayanıklıdır ve yemeklerinizi daha sağlıklı bir şekilde yapma fırsatını size sunmaktadır. Altınbaşak lazzetti satina maksi tavalar profesyonel şeflerin en çok tercih ettiği serilerdendir, kullanım kolaylığı sağlayan yapısı dolayısıyla, elleri yormayan ve ergonomik sapları ile sizin için tasarlanmıştır. Altınbaşak masterchef indüksiyon maksi tavalar ise non stick iç ve dış kaplamaya sahiptir. Bu kaplama sayesinde tavalar yapışmazdır hem yemek yaparken hemde temizleme aşamasında bunun rahatlığını fazlasıyla yaşayacaksınız. Kr

Krep Ve Omlet Tavaları Ne İşe Yarar?

Kahvaltının en sevilen yiyeceklerinin içinde krep ve omlet bulunmaktadır. Krep ve omlet yapımı gereği ince yiyeceklerdir. İçinde yumurta bulunduran yiyeceklerin tavaya yapışma ihtimali ise fazladır. Bu nedenlerden dolayı krep ve omlet tavaları alçak tabanlı ve yapışmaz materyallerden üretilmektedir. Bu tavaların yapışmaz tabanıyla omlet ve krepinizi basit bir şekilde döndürebileceksiniz. Krep ve omlet tavaları rahat pişirme için hızlı ısınan materyallerden üretilmiştir. Bu tavalara hem profesyonel mutfaklarda hem de ev mutfaklarında ihtiyaç duyulur.

Altınbaşak Regal Granit Krep ve Omlet Tavaları İle Sağlıklı Kahvaltılar Hazırlayın

Altınbaşak regal granit krep ve omlet tavaları iç dayanıklı yapısı ile çizilmelere karşı diğer tavalara göre daha çok dayanıklıdır. Bu çizilmelere karşı dayanıklılığı sayesinde daha sağlıklı ve hijyenik kahvaltılar hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı bir omlet ya da krep için Altınbaşak tavanıza gerekli miktarda yağ koyun ve gerisini ona bırakın.

Altınbaşak Lazzetti Satina Krep Ve Omlet Tavalarının Hızlı Pişirme Özelliği

Altınbaşak lazzetti satina krep ve omlet tavası alüminyum gövdeden üretilmiştir. Alüminyum kaplaması sayesinde çabucak ısınıp hızlıca pişirme özelliğine sahiptir. Bu tavalar krep ve omlet yapımı için özel olarak üretilmektedir, bu nedenle sığ ve alçaktır. Yapışmaz özelliği ile birlikte hazırladığınız krep ve omleti kolaylıkla servis edebilirsiniz.

Altınbaşak Masterchef İndüksiyon Krep ve Omlet Tavalarının Profesyonelliğiyle Tanışın

Altınbaşak masterchef indüksiyon krep ve omlet tavaları indüksiyonlu ocakların kullanımına uygundur. Bu tavaların indüksiyon tabanı sayesinde omletinizin ya da krepinizin yanma korkusunu yaşamayacaksınız. Yapışmaz ve yanmaz özellikleri sayesinde çift taraflı pişirme işlemi yapabilirsiniz. Altınbaşak krep ve omlet tavaları ile kahvaltılarınızı profesyonel şeflerin elinden çıkmış sanat eserlerine dönüştürebilirsiniz.

 

Yumurta Pişirme İşlemleriniz İçin Altınbaşak Multi Metal Bakır Yumurta Sahanını Tercih Edebilirsiniz Pazar kahvaltıların vazgeçilmezlerinden biri sahanda yumurtadır. Bakır sahanlarda yapılan yumurta çeşitleri her zaman daha lezzetli olmaktadır. Altınbaşak multi metal bakır yumurta sahanı bakır, alüminyum ve çeliğin özelliklerini bir araya getirerek size en lezzetli yumurta pişirimini sunmaktadır. Bu yumurta sahanı ile mıhlama, soslar ve bütün yumurta çeşitlerini yapabilirsiniz. Altınbaşak multi metal bakır yumurta sahanı ısı tutma, yayma ve hızlı dağıtma özellikleri sayesinde ürünleri en iyi şekilde pişirmek için tasarlanmıştır.

 

Altınbaşak Masterchef İndüksiyon Yayvan Tavalar Her Mutfak İçin İdealdir

Altınbaşak masterchef indüksiyon yayvan tavalar hem endüstriyel mutfaklar hem de ev mutfaklarınız için ideal bir tasarıma sahiptir. Bu yayvan tavalar non stick iç kaplaması sayesinde yapışmaz özelliğe sahiptir, yemeklerinizi yaparken yapışma derdine son verebilirsiniz. Ayrıca zımparalı dış yüzeyi ile birlikte temizliği de oldukça kolaydır. Altınbaşak masterchef indüksiyon yayvan tavalar AG5 özel alaşımlı perçinler ve paslanmaz çelik kulplara sahiptir. Bu tavalar her mutfak için uyumlu olup uzun süreli bir kullanıma sahiptirler.

Altınbaşak Multi Metal Bakır Kaçerola Uzun Sapı İle Kolay Servis İmkanını Yakalayın

Mutfaklardaki en önemli aletler kuşkusuz tencere ve tavalardır. Tencere çeşitleri kullanım amaçlarına göre şekillendirilip, yemeklerin hazırlık aşamasında kolaylık sağlayacak biçimde tasarlanmışlardır. Kaçerola sıklıkla süt, su, çorba ve benzeri sıvı yiyeceklerin yapımında ve ısıtılmasında kullanılır. Altınbaşak multi metal bakır kaçerola üretiminde insan sağlığına zararlı olmayan bakır, alüminyum ve çelikten yapılmıştır. Bu kaçerola modelinin hızlı ısı iletimi sayesinde yiyecekleri ısıtmak ya da pişirmek gayet kolaydır. Altınbaşak kaçerola uzun sapı size hem yapım aşamasında hem de servis açısından büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Öztiryakiler Helvana Tencereleri Sayesinde Toplu Yemek Üretimini Sağlayın

Tencere anlamına gelen helvane, aslında endüstriyel mutfaklarda kullanılan derin ve yayık tencerelere ve tavalara verilen genel bir isimdir. Helvane tencereler toplu yemek üretimi için tasarlanmış büyük hacimli paslanmaz çelikten oluşan tencerelerdir. Öztiryakiler helvane tencereleri çeşitli ebatlardadır. 9,5 litreden 289 litreye kadar hacimleri artabilmektedir aynı zamanda genişlik ve derinlikleri yönünden de farklı modelleri bulunmaktadır. Öztiryakiler helvane tencere 60x20 paslanmaz çelik gövde ile kapağı sayesinde uzun ömürlüdür ve 45 litre hacim kapasitesi bulunmaktadır. Öztiryakiler helvana tencereleri toplu yemek üretimi gerektiren, otel, restoran, okul, hastane, ordu yemekhanelerinde yemek hazırlama da ve taşımada kullanılmaktadır.

Öztiryakiler Çelik Süzgeç İle Katı Sıvı Ayrıştırması Çok Kolay

Katı ve sıvı bileşenlerinin ayrıştırılmasında mutfakların vazgeçilmez gereçlerinden biri olan süzgeçler kullanılmaktadır. Süzgeçleri birçok yemek ve içecek hazırlığında kullanabilirsiniz. Hijyenik ve sağlık açısından en iyi kullanım konforunu sunan ise çelik süzgeç modelleridir. Öztiryakiler süzgeç paslanmaz çelik gövdeden oluşmaktadır. Öztiryakiler çelik süzgeç 80x16 modelinin kenarları kesilmeyi engellemek için kavislidir ve aynı zamanda kulpları sayesinde kolay bir kullanıma sahiptir. Öztiryakiler çelik süzgeç yapısı sayesinde ısı alışverişini iletmez, bu sayede ürünün ısısını elinize yansıtmayacağı gibi çelik yapısı ile herhangi bir erime durumu da yaşamamaktadır. Öztiryakiler çelik süzgeç modelleri profesyonel mutfaklar, oteller, cafeler ve yemekhanelerin kullanımına uygun gereçlerdir.

Öztiryakiler Sanayi Tipi Tava Yemeklerinizi Eşit Isı Dağılımıyla Pişirir

Profesyonel mutfaklarda iyi yemekler pişirmek ve müşterilerinizi mutlu etmek için kullandığınız mutfak ekipmanlarının kaliteli ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Endüstriyel mutfaklarda dilediğiniz yemekleri pişirebileceğiniz, farklı boyutlardan oluşan sanayi tipi çelik tavalar, kullanışlı ve fazlasıyla dayanıklıdır. Paslanmaz yapılarıyla dikkat çeken sanayi tipi tava, çizilme gibi kullanımdan kaynaklı hatalara karşı çelikten üretilmiştir. Öztiryakiler sanayi tipi tava boyutları sayesinde büyük çaplı ürünlerin pişirilmesi, kızartılması ve haşlanması için tasarlanmıştır. Endüstriyel mutfaklarınız için zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan öztiryakiler sanayi tipi tavalar, pişirilecek yemeklerin ayrı ayrı değil de, tek seferde ve aynı anda pişirilmesini sağlamaktadır. Öztiryakiler sanayi tipi tava ısıyı doğru ve eşit miktarda dağıtımını sağladığı için yemeğinizin yanması asla söz konusu değildir, bu sayede yemeğinizi sürekli kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

Öztiryakiler Sote Tavasında Yemeklerinizi Rahatça Karıştırabilirsiniz

Soteleme, yiyeceklerin az yağda ve kızgın bir tavada pişirilme tekniğidir. Sotelemenin püf noktası ise kızgın bir tavanın kullanılmasıdır. Sote tavaları yapışmaz, yüksek ısıya dayanıklı tavalardır. Soteleme işlemi eşit ısı dağılımını gerektirmektedir, bu dağılım olmadığında kullanılan sebzelerin ve etin homojen bir karışım olması beklenemez. Ayrıca soteleme işleminde et ya da sebzenin tavaya yapışmaması gereklidir. Öztiryakiler sote tavası indüksiyon tabanı sayesinde her ne yemeği yapacaksanız yapın tavayı sallamanız gerekmemektedir çünkü tabanı sayesinde eşit ısı dağılımını sağlamaktadır. Öztiryakiler Sote Tavası 22x7 İndük Mat içine konulan yiyeceğin hacmini anlayarak o kısmına ısı verir ve bu özelliği sayesinde de doğru ısı aktarımı yapmaktadır. Öztiryakiler sote tavası modellerinin tamamı paslanmaz çelikten üretilmiştir ve karıştırma işlemlerinin rahat bir şekilde olması için geniş ve derin bir iç hacme sahiptirler. 

Öztiryakiler Tava İndük Modelleri Mutfağınıza Çok Yakışacak

Mutfaklarınızdaki en ihtiyaç duyulan gereçler içerisinde olan tavalar, yemek pişirmenin yanında sunumlarda da önemli rol oynamaktadır. Öztiryakiler tava modelleri paslanmaz çelik malzemesinden üretilmiştir. Tava modelleri ile birlikte özel pişirme yöntemlerini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Öztiryakiler tavaları indüksiyon tabanları sayesinde pişirme işlemlerinde büyük kolaylık sağlayarak, ocaktaki sıcaklığı ve tavaya verdiği ısıyı iyi dağıtıp yayan bir yapıya sahiptir. Bu taban yapısı ile gereksiz ısı kayıplarından uzaklaşıp, kısa sürede en iyi pişirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öztiryakiler tavaların mat ve parlak çeşitleri bulunmaktadır, bu çeşitleriyle mutfaklarınıza sade bir şıklık getirebilirsiniz. Bunun haricinde tava modellerinde sap çeşitlilikleri de bulunmaktadır. Daha kolay bir kullanım için Öztiryakiler tava 32x55 çift tencere saplı indük parlak tercih edebilirsiniz. Bu çift tencere sapı pişirme işlemlerinizde ve daha sonrasında kullanımı oldukça basittir. Ayrıca tek saplı ve takviyeli tek saplı modellerini de inceleyebilirsiniz. Öztiryakiler tavalar indüksiyon tabanı sayesinde tencere sapları tabandaki ısıyı saplara iletmediği için kullanım esnasında elinizi yakmadan güvenli bir pişirme işlemini sağlamaktadır.

Tükendi
0145.10018.01
₺10.922,54 + KDV
₺21.845,09 + KDV
Tükendi
0145.08016.01
₺8.399,18 + KDV
₺16.798,37 + KDV
Tükendi
0145.07015.01
₺7.227,62 + KDV
₺14.455,25 + KDV
Tükendi
0145.06014.01
₺5.731,63 + KDV
₺11.463,26 + KDV
Tükendi
0145.05012.01
₺5.046,72 + KDV
₺10.093,44 + KDV
Tükendi
0145.04011.01
₺3.244,32 + KDV
₺6.488,64 + KDV
Tükendi
0337.10018.01
₺7.119,48 + KDV
₺14.238,96 + KDV
Tükendi
0337.08016.01
₺4.127,50 + KDV
₺8.254,99 + KDV
Tükendi
0337.07015.01
₺3.568,75 + KDV
₺7.137,50 + KDV
Tükendi
0337.06014.01
₺2.631,50 + KDV
₺5.263,01 + KDV
Tükendi
0337.05012.01
₺1.910,54 + KDV
₺3.821,09 + KDV
Tükendi
0337.04011.01
₺1.369,82 + KDV
₺2.739,65 + KDV
Tükendi
0110.11035.14
₺19.213,58 + KDV
₺38.427,17 + KDV
Tükendi
0110.11035.04
₺23.683,54 + KDV
₺47.367,07 + KDV
Tükendi
0110.10035.04
₺17.140,82 + KDV
₺34.281,65 + KDV
Tükendi
0110.08030.02
₺10.544,04 + KDV
₺21.088,08 + KDV
1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR