Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 li 36410
Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 li 36410
Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 li 36410
Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 li 36410
Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 li 36410
Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 li 36410
Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 li 36410

PİRGE PROFİ BIÇAK SETİ İLE MUTFAKLARINIZ PROFESYONEL SEVİYEYE ULAŞACAK

Artık mutfaklarda tek tip yemekler yerine tüm dünya mutfağından yemekler yapılmaya başlandı. Her an farklı bir yemek, farklı bir kültürle karşılaşabiliyoruz. Yemeğimiz dünyanın hangi kıtasından olursa olsun, neredeyse hepsinde ortak bir özellik vardır, bıçak kullanımı. Yapacağımız yemeklerde kesmemiz gereken ürünler bolca karşımıza çıkacaktır. Dünyanın etrafından farklı yemekler yapmasak bile, her çeşitten bıçağa da ihtiyacımız vardır. Her bıçağın kendine ait özel kullanımı vardır. Bu yüzden günlük hayatta devamlı farklı bıçak kullanımı gerekir. Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 Li içinde her amaca hizmet etmeye uygun çeşitlilikte ve her mutfakta olması gereken bıçakları bir araya getiren bir bıçak setidir. İçinde Pirge Profi Mutfak Bıçağı 12,5 cm, Pirge Profi Ekmek Bıçağı Pro 17 cm, Pirge Profi Et Bıçağı 12,5 cm, Pirge Profi Dilimleme Bıçağı 18 cm, Pirge Profi Santoku Bıçağı 18 cm gibi çeşitli bıçakları bulunduran Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 Li fiyatı ile de en avantajlı bıçak setlerinden biridir. Bıçak sapları POM Plastikten üretilmiştir ve içindeki çelik bütündür. Alüminyum perçinlerle sabitlenmiş olan sapı aynı zamanda ergonomik olarak rahatlık sağlar ve uzun süre kullanmanıza izin verir. Yar kapalı olan ağız kısmı sayesinde parmağınızı kesmeyi engeller. Evinizde mutlaka bulunması gerek Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 Li yemekler dışında da her an size yardımcı olabilecek özel bıçaklarla donatılmıştır ve mutfaktaki en büyük yardımcınız olacaktır. Sağlam çelikten yapısı sayesinde uzun ömürlerinin sağladığı performans size büyük fayda sağlayacaktır.

HER BİRİ MUTFAĞINIZIN AYRILMAZ PARÇASI OLAN PİRGE BIÇAKLAR

Pirge Profi Mutfak Bıçağı 12,5 cm ufak boyu ve sağlam yapısı sayesinde sebze ve meyvelerinizi soyma ve doğrama işlemlerinde size yardımcı olacaktır. Kısa boyu sayesinde kontrol etmesi daha rahat olan Pirge Profi Mutfak Bıçağı herkesin mutfağında bulunması gereken çok önemli bir bıçaktır. Rahat kullanımı ve ufak boyu meyve sebzeleri elinizde tutup soymanıza ve hatta kesmenize olanak sağlayacaktır. Halk arasında ismi meyve bıçağı olarak de geçmektedir. Ufak boyu sayesinde kolay ve pratik kullanımı meyveleri direk elinizde soymanızı ya da soymadan rahatça elinizde kesmenizi sağlar. Ufak olması sayesinde kontrolünü kaybetmezsiniz ve dikkatli olduğunuz sürece elinizi de kesmezsiniz.

Pirge Profi Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm normal bıçaklardan farklı olarak düz keskin bir ağız yerine tırtıklı bir parçalayıcı ağza sahiptir. Düz ağızlar yumuşak gıdalara sürtünme konusunda problem yaşarlar. Dolayısıyla üzerlerinden kayıp giderek kesilmeyi zorlaştırır. Bu da ekmeğinizin kesilmek yerine ezilmesin sebep olur. Tırtıklı ağza sahip olan Pirge Profi Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm rahat bir şekilde ekmeklerinizi keserek, onları ezmeden ve kırıntıları saçmadan servis etmenizi sağlar. Ekmek bıçaklarının bir diğer kullanışlı tarafı ise ekmek dışında tüm yumuşak gıdalarda kullanılabilmesidir. Pasta, kek ve börekleriniz normal bıçaklarla kesilirken ezilebilirler. Pirge Profi Ekmek Bıçağı Pro 17 cm kullanarak keseceğiniz tüm kek, pasta ve börekler şekillerini koruyacaktır ve parçalanmadan kesilecektir.

Pirge Profi Et Bıçağı 12 cm ufak boyu sert çeliği ile etlerinizi kesmenizi kolaylaştıran bir bıçaktır. Etler sinirlerinden oluştuğu için normal katı yiyeceklerden farklı olarak kesilirken farklı şekillerde dağılırlar. Etler yumuşak olsa da içindeki sinirlerin yapısı ayrı olduğu için tırtıklı bıçaklarda en iyi performansı göstermez. Bu yüzden hem beyaz et hem de kırmızı eti kesip en iyi şekilde, ezmeden ayırabilmek için bir et bıçağına kesinlikle ihtiyacınız vardır. Diğer ufak boyutlu bıçaklar da sert çelikten olmasına karşın esneyebilecek yapıdadırlar. Pirge Profi Et Bıçağı 12 cm esnek yapısıyla soyma işlemini gerçekleştirmek için tasarlanmıştır, bu yüzden Pirge Profi Et Bıçağı 12 cm gibi etlerinizi dilimleyemez. İkisinin de boyunun kısa ve ebatlarının ufak olmasına rağmen, her iki bıçağın da işlevi bu açıdan farklıdır. Bundan dolayı et kesmek için Pirge Profi Et Bıçağı 12 cm dışında bir bıçak kullanmamalısınız. Özel şekli ve sert çelik gövdesi ile sağladığı yüksek performans ile tek ihtiyacınız bu et bıçağı olacaktır.

Pirge Profi Dilimleme Bıçağı 18 cm uzun boyu ve geniş gövdesi ile büyük boyuttaki tavuk, dana ve hindi gibi etlerinizi rahatlıkla dilimlemenizi sağlamayı hedefleyen bir bıçaktır. Uzun boyu ve şekli sayesinde hassas şekilde dilimler çıkarabilirsiniz. Etlerin yapısı diğer sebze ve meyvelerden farklı olduğu için kendine has bir kesim şekline sahiptir. Büyük etlerinizi yönetmenin ve dilimlemenin en kolay yolu da Pirge Profi Dilimleme Bıçağı 18 cm kullanmaktır.

Pirge Profi Santoku Bıçağı 18 cm şef bıçaklarına alternatif olan bir Japon tarzı bıçaktır. Klasik şef bıçaklarına göre eğimi daha düşüktür ve gövdesi daha geniştir. Klasik şef bıçaklarının yassı ağzına göre daha düz olan Santoku bıçaklar kesme, doğrama ve dilimleme için kullanılmaktadır. Ağzının düz olması sayesinde sebzelerde ve bitkilerde daha rahat kesim yapabilmektedir. Tahtaya neredeyse tam dik inen bu bıçaklar yeşilliklerin kesiminde de oldukça iyi performans gösterir.

Her yiyeceğin kendine has karakteristik özellikleri olmasından dolayı ortaya çıkan farklı kesim tekniklerinin getirdiği farklı bıçaklar, tüm yemek anlayışınızı değiştirecek ve mutfağınızdan daha lezzetli yemekler çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca yanında doğal kayın ağacından yapılmış ahşap blokla gelen Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 Li fiyatı ile de oldukça uygun bir ürün olmaktadır. Mutfağınıza lazım olan bu seti satın aldıktan sonra devamlı kullanmak isteyeceksiniz.

MUTFAĞINIZIN HER ALANINDA KONTROL SAĞLAYACAK ÇOK AMAÇLI PİRGE PROFİ BLOKLU BIÇAK SETİ

Her biri kendine has özelliklere sahip olan bu bıçaklar aynı zamanda doğal kayın ağacından yapılmış ahşap blok ile beraber gelmektedirler. Ahşap görünümü sayesinde mutfağınıza şıklık ve doğallık katarken sağlam yapısı sayesinde bıçaklarınızı da güvenle muhafaza edebilirsiniz. Bıçakların bu tür bloklar içinde saklanması büyük önem taşımaktadır. Raflarda ya da diğer çatal, bıçak, kaşık gibi ürünlerle yan yana konulduğunda zamanla sürtünerek bıçağınız aşınır ve yıpranır. Yıpranan bıçaklarınız sadece ağız kısmından körelmenin yanı sıra üstüne farklı çizikler de alabilir. Bu da bıçaklarınızın görünümlerini bozar. Bunu engellemek adında bıçaklarını güzelce ve tek duracak şekilde muhafaza etmelisiniz. Bıçaklarını muhafaza etmek için özel çantalar ya da bloklar kullanabilirsiniz. Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 Li yanında sahip olduğu doğal kayın ağacından yapılmış ahşap blok sayesinde tüm bıçaklarınızı güzelce muhafaza edebilir ve hepsini koruyabilirsiniz. Ahşap blok dizaynı Pirge Profi Bloklu Bıçak Seti 5 Li içerisindeki bıçaklara özel olarak ayarlanmış olup, içine konulduğunda her bıçak kendi yerine güzelce oturmaktadır, böylece bıçaklarınız ahşap bloğun içinde sağlam kalmaya devam edebilir. Aynı zamanda kayın ağacı malzemesinden yapıldığı için de mutfağınıza güzel bir görünüm katacağından şüpheniz olmasın.

PİRGE PROFİ SETİ TEKNİK ÖZELLİKLER

Keskinlik Ömrü: A

Pirge Paslanmazlık Garantisi: 5 Yıl

Tasarım Teması: Modern

Sap Ergonomisi: Yarı Açık

Sap Malzemesi: POM

Sap içindeki Çelik Uzunluğu: Tam

Blok: Mevcut

Çelik Menşei: Almanya

Çelik Kalitesi: DIN 1.4116

Sap Yapısı: POM Plastik + Alüminyum Perçin

Pirge Profi Mutfak Bıçağı Teknik Özellikleri

Genişlik: 24 mm

Uzunluk: 125 mm

Kalınlık: 2 mm

Çelik Sertliği: 54 HRC

Ağız Yapısı: Jilet Keskinliği

Pirge Profi Ekmek Bıçağı Teknik Özellikleri

Genişlik: 24 mm

Uzunluk: 175 mm

Kalınlık: 2 mm

Çelik Sertliği: 54 HRC

Ağız Yapısı: Dalgalı Dişli

Pirge Profi Et Bıçağı Teknik Özellikleri

Genişlik: 24 mm

Uzunluk: 120 mm

Kalınlık: 2 mm

Çelik Sertliği: 56 HRC

Ağız Yapısı: Jilet Keskinliği

Pirge Profi Dilimleme Bıçağı Teknik Özellikleri

Genişlik: 30 mm

Uzunluk: 180 mm

Kalınlık: 2,5 mm

Çelik Sertliği: 56 HRC

Ağız Yapısı: Jilet Keskinliği

Pirge Profi Santoku Bıçağı Teknik Özellikleri

Genişlik: 45 mm

Uzunluk: 170 mm

Kalınlık: 3 mm

Çelik Sertliği: 54 HRC

Ağız Yapısı: Jilet Keskinliği