HALSAN Mutfak Yetkili Bayisidir.

HALSAN Mutfak Yetkili Bayisidir.

   
 
 
 
 
     

Mutfak İçin Doğru Bıçak Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfaklarda kullanılan tüm bıçaklar farklı kesim işlemlerini daha kolay yapmak için özel fonksiyonlara sahip olarak tasarlanmıştır. İşe uygun bıçağı seçmek tüm mutfak kesim işlemlerini çok daha kolay hale getirecektir. Doğru bıçak ve kullanım şeklini öğrenmek için aşağıdaki infografik ve açıklamalardan faydalanabilirsiniz.

#1 Günlük Kullanım İçin Bıçak Seçimi:


Şef Bıçağı (Chef's Knife): Günlük yemeklerinizi hazırlarken kolaylıkla hazırlamanızı sağlar ve tüm şefler tarafından en çok tercih edilen bıçak türüdür.

Santoku Bıçağı (Santoku Knife): Özellikle Japon şefler tarafından kullanılan bu bıçaklar, japonca'da"üç amaçlı" anlamına gelir. kesmek, dilimlemek ve doğramak için kullanılabilen santoku bıçakları, yukarıda bahsettiğimiz batı şeflerinin tercih ettiği şef bıçağına bir alternatif sayılır. 

Soyma Bıçağı (Paring Knife): Soyma bıçakları, sebze ve meyveleri soymak, çekirdek veya tohumları çıkartmak ve oymak gibi küçük çaplı alanlarda daha kolay çalışma imkanı sağlar.

Ekmek Bıçağı (Bread Knife): Bu bıçaklar ekmeklerinizi ezmeden istediğiniz kalınlıkta kesmenize yarar.

Genel Amaçlı Bıçak (Utility Knife): Bir şef bıçağı ile bir soyma bıçağı arasındaki orta boy, genel amaçlı kullanım için en uygun bıçaktır.  Orta boy meyve, sebze kesme ve soyma, küçük peynir, et dilimleri için kullanışlıdır.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.